Yatırım yapmaya başla!

2019’da CEO’lar için En Büyük Endişe Kaynağı Resesyon!

Yapılan son araştırmaya göre 2019’da CEO’lar için bir numaralı endişe kaynağının resesyon olduğu belirtildi. Detaylar aşağıda;
2019’da CEO’lar için En Büyük Endişe Kaynağı Resesyon!

Davos’taki Dünya Ekonomik Forumu yaklaşırken 800’den fazla CEO’nun katıldığı yeni bir anket, küresel iş liderlerinin durgunluğu, 2019 için bir numaralı dış endişe olarak gördüklerini kaydetti. Kar amacı gütmeyen organizasyon The Conference Board tarafından Perşembe günü yapılan ankete göre küresel ticaret ve politik istikrarsızlığa yönelik tehditler sırasıyla ikinci ve üçüncü en büyük korkular arasında yer aldı.

Resesyon riski Japonya, Çin ve Latin Amerika’da bir numaralı endişe olarak görülürken yalnızca Amerika’daki yöneticiler tarafından üçüncü sırada gösterildi. ABD’de siber güvenliğe yönelik riskler en büyük endişe olarak belirtilirken ikincilikte yeni rakiplerin olduğu söylendi.

ABD ile Çin arasındaki ticaret engelleri, tam gelişmiş bir ticaret savaşının dünyadaki tüm ekonomileri rayından çıkarabileceği endişelerini yarattı.

ABD ile Çin Gerilimleri Tüm Dünya Endişelendiriyor

Ne var ki bu endişelerin, ticaret gerilimlerinin iki ana kaynağı olan ABD ile Çin tarafında aynı şekilde gerçekleşmemesi dikkat çekti. Çünkü Çin’de sorular sorulan üst düzey yöneticiler arasında ticaret sorunları ikinci sırada yer alırken, ABD’li yöneticilerde söz konusu endişeler dördüncü seviyelere kadar düştü. Dahili işletme endişeleri için resim tüm dünyadaki CEO’lar arasında çok daha netti ki tüm bölgeler bir numaralı endişeleri olarak yeteneklerin çekiciliği ve kalıcılığını sıraladı.

The Conference Board’dan Rebecca Bay, mevcut işçilerin sayısı azalıp küresel rekabet artarken, yöneticilerin yeteneği 2019 için bir numaralı risk olarak göstermesinin olağan olduğunu söyledi.

The Conference Board 2019 CEO Anketi Ayrıca CEO’lar arasında yıkıcı yeni teknolojilerin mevcut iş modellerini ve pazarlarını altüst edebileceği konusunda güçlü bir fikir birliği vardı. Çin’in patronları da ülkedeki ücret baskıları artarken tazminatın iş performansıyla nasıl hizalanacağı konusundaki korkuyu açığa vurarak iç endişeler kategorisinde öne çıktı.

Ankette 2019’a ilişkin endişeleri ölçmenin yanı sıra CEO’lardan ve üst yöneticilerden oluşan gruba gelecek organizasyonunun neye benzeyeceği ve kendilerinin nasıl performans göstereceği de soruldu. İlgili haberde; iş dünyası ve politik liderler Davos’ta Dünya Ekonomik Forumu’na katılmaya hazırlanırken kurumun yayınladığı 2019 Global Riskler Raporu’na da değinildi.

Raporda, büyük güçler arasındaki artan politik çatışmaların, işletmelerin ve hükümetlerin iklim değişikliği ya da siber saldırılar gibi acil sorunların önüne geçmelerine engel olacağı öne sürülmüştü. İsviçre merkezli Dünya Ekonomik Forumu’nun yaklaşık 1000 uzman ve karar vericiyle gerçekleştirdiği anketteki katılımcıların yüzde 90’ı büyük güçler arasında daha fazla ekonomik çatışma beklediklerini belirtti. Neredeyse aynı olan yüzdelik kesim, çok taraflı ticaret kurallarında da daha fazla zayıflama beklediğini aktardı.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Ekonomi kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum