Yatırım yapmaya başla!

2019 Yeni Byton Concept: Elektrikli SUV’ların “En Zeki” Örneği!

Çinli otomobil üreticisi Byton elektrikli SUV modelini CES 2018 kapsamında gösterdi. Konsept SUV, hiçbir araçta görülmeyen donanımlara sahip...
2019 Yeni Byton Concept: Elektrikli SUV’ların “En Zeki” Örneği!

Teknolojilerine göre artık bir otomobillerin neler yapılacağı kestirilemiyor. Eskiden hava yastığının, ABS’nin ve hatta klimanın lüks olarak görüldüğü zamanlara göre şimdi sunulanlar mantık çerçevesini çoktan aşmış durumda. Yıllar boyunca belli marka ve modellerin gelişiminden haberler getirildi. Dünyada ismini bilmediğimiz markalar resmen hakimiyet için kolları sıvadılar. Mesela lükslüğün farklı bir boyutunu yaşayan Malezya markası Bufori Geneva‘yı buna örnek verebiliriz.

Byton’dan bahsedecek olursak; Çin’li yeni oluşum bir otomobil firmasıdır.  CES 2018 kapsamında gösterilen bu yeni elektrikli SUV o kadar iddialı ki lüks markaların amiral SUV’ları bile buna gerçek mi diye bakacaklarına eminim. Konsept formda gördüğümüz Byton SUV, seri üretimi için fazla bekletilmeyecek.

Çinli firmanın tasarım anlayışı takdir edilecek cinsten. Hitap şekli çok güçlü.

Byton SUV Konsept Far Yapısı

Land Rover’ın son üyesi olan Range Rover Velar tarzı bakışları, geniş tampon ve ince far yapısında oldukça belli oluyor.

Byton’nun özellikle motor yapısını BMW’nin “i” elektrikli araç sorumlusu Carsten Breitfeld geliştirildi. Bu isim ayrıca markanın şu andaki CEO’su!

Carsten Breitfeld Byton CEO

Otonom sürüşte çığır açacak olması bir yana, elektronik ve digital özellikleri de hayret verici.

2019 Byton SUV Konsept Arka Gorunum

Byton SUV’da en başta 40 inçlik tüm ön kısmı kaplayan ekran bulunuyor. Sürücü tarafında ayrıca 5 inçlik bir ekran daha var.

2019 Byton SUV Konsept İç Mekan Yapısı

Çinli SUV model, biyometrik kimlik algılama, ses komut ve farklı duyusal hareketlere algılama özellikleri barındıracak.

2019 Byton SUV Konsept Sensör

5G internetle beraber Byton, 3. seviye otonom sürüş desteğine sahip.

2019 Byton SUV Konsept Otonom Sürüş

Genel yapısal anlayışının %85 oranında aynı kalması bekleniyor. Keza açıklamalar o yönde!

2019 Byton SUV Konsept Arka Görünüm

Farklı versiyon ışığı altında sunulacak Byton SUV’da tek ve çift elektrikli motorlar yer alacak.

2019 Byton SUV Konsept Elektrik Motorlar

Arka aks kısmına konumlandırılan tek motor 272 hp güç ve 400 km’den fazla menzil rakamına ulaşacağı söylendi.

2019 Byton SUV Konsept 40 inç Ekran

Arka tekerleklere ayrı ayrı yerleştirilen çift motor versiyon 476 hp güç ve 530 km’den fazla menzile sahip olması bekleniyor.

Tasarımcılar Byton SUV’un karakter oluşumu için çok profesyonel hazırlandıklarının farkındayız. Grafikler yine dediğimiz gibi Range Rover’a çok yakın. Hatta far yapısının egzotik tipi Tesla’ya göz diken Alcraft GT‘ye benziyor.

Yeni Çinli SUV’un üzerinde tasarlanan teknoloji paketleri oldukça yerinde. Neden yerinde diyorum çünkü o kadarda uzak olmayan kendi kendine gidebilen arabalar, hayatımızın iyice içine girdi. Haliyle vücut hareketlerine duyarlı ve göz temaslı komut işlemlerinin o kadar da zor olmayacağınında cevabı oluyor!

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Otomobil kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum