Yatırım yapmaya başla!

Bugatti’nin 5.8 Milyon Dolarlık Yeni Hipercarı Divo’dan Görüntüler Geldi!

Bugatti, Super Sport hareketinden sonra daha fenası olan Divo'dan yeni görüntüler yolladı...
Bugatti’nin 5.8 Milyon Dolarlık Yeni Hipercarı Divo’dan Görüntüler Geldi!

Hiper otomobil kavramının akla ilk gelenlerinden olan Bugatti, Divo hipercara ait yeni teaser gösterdi. Dünyadaki hız yarışları bitmiyor ve markaların yaptıkları artık kafa karıştırıcı duruma geldi. Fransız markanın Veyron ile yükselişi, farklı hiper otomobillerin doğmasına sebeb olmuştu.

Divo’ya ait bu görselde, Chiron’a yakın tasarım stillerini görüyoruz. Gördüğümüz ikinci şey de çok tehlikeli olduğu! Yine de Divo, önceki modellerden olabildiğince uzak tutulacak. Şu anda markanın son olarak başına bela olan Koenigsegg, Agera RS ile bazı rekorların elinde olduğunu birçok kere dile getirmişti. Bunu da Agera RS’i 457 km/h’a çıkartarak olaya nasıl dahil olduğunu bizlere anlatmıştı. Bakalım Divo hakkında başka neler varmış!

Divo’ya Baktığımızda Vision Gran Turismo Concept’in Silüeti Beliriyor!

Divo'ya Baktığımızda Vision Gran Turismo Concept'in Silüeti BeliriyorBugatti ters köşe yapıyor olabilir! 2015 yılında gösterilen Vision Gran Turismo Concept‘i dikkatli incelediğimizde Divo’nun ondan izler taşıdığını görebiliriz. Özellikle B sütun kapı çizgilerinin belirgin hali bizi bunu düşündürmeye itti. 

Cesur ve diğer rakiplerin sevmeyeceği bir görüntüsü olan yeni hipercar, belirgin bir arka kanada sahip. Karoserin üzerindeki örtüden görebildiklerimiz bu kadar. Bugatti, özellikleri hakkında halen daha bir açıklama yapmadı.

Divo Ağırlık Olarak Chiron’dan Hafif Olacak

Divo Ağırlık Olarak Chiron'dan Hafif OlacakGelen teaserdan ve aldığımız bilgilere göre Alman mühendisler Divo’nun ağırlık konusuna çok fazla kafa yormuşlar. Bu tip arabalarda en az diğer unsurlar kadar önem arz eden araç kilosu, olabildiğince aşağıya çekilmiş.

Motor kısmında 8.0L W16‘dan devam edileceğini öğrendik. Yalnızca 40 adet üretilecek aracın 0-200 km çıkışının Chiron’a göre 1 saniye iyi olabileceği bildirildi. Yani Divo 5.5 saniyede 200’e çıkabilir.

Aynı zamanda 0-300’nün de 12-13 saniye arasında alabileceği aktarıldı. 1500 beygir rakamında değişim olacak mı daha hiç bir şey belli değil.

Kesin olur dediklerimiz DSG şanzıman ve AWD dört çeker sistemi! 4 turboşarja sahip motorun bu denli hızlı olması ve sınırlı üretimde tutulacağından fiyatı 5.8 milyon dolar olarak belirlenmişti. Divo, 24 Ağustos’ta geçekleşecek Pebble Beach Concours d’Elegande prömiyeri olacak. Gelecek hafta görüşmek üzere!

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Otomobil kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum