Yatırım yapmaya başla!

Bosch Gelecek Yıl İlk Elektrikli Ticari Araçlarını Gösterecek!

Alman teknoloji devi Bosch, 2019 yılında çıkarmayı planladığı elektrikli ticari araç projesinden bahsetti. İşte detaylar...
Bosch Gelecek Yıl İlk Elektrikli Ticari Araçlarını Gösterecek!

Bosch‘u bir beyaz eşya veya araçlarımızın belirli parçalarını yapan bir marka olarak düşünmememiz gerekiyor. Alman firma güvenlikten tutunda uzay teknolojisine kadar her alanda çalışmalar yapmaktadır. ABS fren sisteminin mucidi Bosch, bu sefer araç teknolojisini kendi için kullanacak. Geleceğin araçları artık elektrikli ve otonom üzerine düşüldüğü için bir takım şeyleri yapmak artık zor değil.

Fosil yakıtlı bir motor ünitesinin geliştirilmesi, denemeleri ve sağlıklı çalışabilmesi için çok zaman ve para harcanır. Ve bunları dizel ve benzinli olarak düşündüğümüzde işler hiç de kolay olmuyor. Bosch’da konuya ticari araç alanından girerek, sıfır emisyonlu olarak işe koyuluyor.

Bosch eCity Truck Araçlarına Gerekli Menzili Sağlayacak!

Bosch eCity Truck Araçlarına Gerekli Menzili SağlayacakAlman şirketin düşüncesine göre ticari araçların gündelik olarak şehir içerisinde yaptıkları mesafeler belli. Bundan öncesinde Deutsche Post’ta Bosch’un StreetScooter teknolojisinden yararlanmıştı.

CO2’yi yok ededen elektrik motor sistemiyle günlük 200 km boyunca teslimat veya taşımacılık yapılabilecek. Bu iş üzerinde kafa patlatan şirketlerden birisi de Amerikalı Workhorse, N-Gen projesiyle elektrikli ticari araç işine girmişti.

Bosch Elektirikli Araçlarını Farklı Hacimlerde Çıkartacak

Bosch Elektirikli Araçlarını Farklı Hacimlerde ÇıkartacakFarklı taşıma kapasitelerine sahip araç planları olan Bosch araçlarının 2 ile 7 ton arasında yük çekebilme kapasitelerine sahip olmaları bekleniyor. Bosch araştırma yetkilisi, “Çoğu teslimat yolu 80 km’den daha azına tekabül eder. Tek bir şarj gün içerisinde işlerimizi rahatlıkla yapabiliriz. Ayrıca araç filoları depolarda bir gecede yeniden şarj edilebilir.” dedi.

Mercedes’te sSprinter ile elektrikli ticari araç alanına giriş yapmıştı. Bosch’ta buna dahil olduğuna göre bu pazarda koşturmak isteyenlerin bir tık daha fazla mühendislik yapmaları gerek. Teknolojide zirve sunumlar yapabilen Bosch, zaten bir çok konuda elektrik araç üretimine giren firmalara yardım ediyor. Bizce önümüzdeki yıl gerçek bir gösteri izleyeceğiz!

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Otomobil kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum