Yatırım yapmaya başla!

2019 BMW X5 Daha Büyük ve Sağlam Geliyor!

BMW'yi 19 yıldır SUV alanında temsil eden X5, 2019 yılı için farklı güç ve yapıda geliyor.
2019 BMW X5 Daha Büyük ve Sağlam Geliyor!

Testlerine devam edilen X5’in yeni jenerasyon hazırlıkları sürüyor. E53 koduyla 1999 yılında orta boy lüks SUV sınıf üyeliğine katılan X5, markasının Sport Aktivity Vehicle (SAV) olarak isimlendirildi. Temsil ettiği alan, oluşumun yeni filizlendiği zamanda akıllıca atılan bir adımdı. Yapısı olarak BMW’nin çizgilerini taşıyan yüksek arazi taşıtı görevinde bulundu.

E53 şasi kodunda 1999 yılında makyajlandı ve E70’le 2006 yılında kapsamlı bir revizeye girdi. F15 3. nesliyle daha karizmatik hale getirilen X5, genel hatlarının çoğunluğunun değişeceği son neslin hazırlıkları yapılıyor.

2019 kasasında kamuflaj üzerinden değişikliklerin bazı kısımları anlaşılabiliyor.

Büyük Amiral SUV’u X7 ile genişletilen böbrek ızgara, 4. jenerasyon X5’e de yansıtılmış.

Dik krom çubuklarla desteklenen ızgara, şimdilik biraz garip duruyor olabilir.

Farları da orantılı büyütülerek Led DRL teknolojisinde sunulacak. Aydınlatma içerikleri biraz farklı olacak.

Aldığımız bilgilere göre M versiyon donanım seviye ve eklemeleri agresifleştirilecek.

Güncellemenin tamamen 5 ve 7 serilerine odaklı olması bekleniyor.

Küme mimari ile oluşturulan benzer unsurlar yeni X5 için de ilham kaynağı olacak.

Aldığımız bir diğer haber ise 2019 X5’in kilo kaybı yaşadığı. Hafifletilen karoser ve parçalar ile 250 – 300 kilogram civarlarında ağırlık tasarrufu olduğunu bildirildi. Bunun avantajı performans rakamlarında hissedilecektir. Kullanacağı motorlar yine 5 ve 7 serilerinin 6 ve 8 silindirli üniteleri olacak. En bombası ise X5 M’de kullanılacak ünite, M5’den gelen 600 beygir çift turbolu V8 olarak düşünülüyor.

İkinci heyecanlı kısım ise; bu aralar i3 ve i8’in geleceğine umutla bakmayan BMW, revizeli X5 için plug – in hibrit motorla gelebileceği de özel notlar arasında. Muhtemelen 2019 yeni BMW X5 için prömiyeri Eylül ayında yapılacak olan Paris Motor Show‘da sergilenecek.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Otomobil kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum