Paylaşım

2019 BMW M2 Competition M4 Motorun 410 Hp Gücüyle Kalkış Yapacak!


 

BMW'nin hareketli spor otomobili M2, Pekin Otomobil Fuarı'na Competition olarak geliyor. Hem de M4 motoruyla!

BMW’nin ayrıcalıklı modellerinden biri olacak M2 Competition, resmi tanıtımı öncesinde biraz erken de olsa gösterildi. Pekin Otomobil Fuarı’nda tanıtımı yapılacak olan otomobil için gönderilen görsellerin netliği M2’nin her detayını bizlere veriyor. Farklı bir uygulama üzerinden giden BMW, üst klasman araçlarının motor ünitelerini yeni serisi için hazırlamış. M Teknik birinin yaptıkları dış kısımda göz alıcı parça yerleşimleriyle belli oluyor.

M2 standartlarının biraz daha aşılarak, kaput altındaki üniteyi karoserinde belli edecek çalışmalar gerçekleştirilmiş. Özel olduğu kadar hızlı bir 2 Serisi bizi bekliyor. Bakalım Competition’un detaylarında neler varmış.

M2 Competition’da modifikasyonlar tam kıvamında!

Bakıldığında M2’den bir kaç kare ile ayrılıyor. Tampon çalışmalarında biraz daha genişletme ve hava girişlerinin farklı olduğunu gördük. Havalandırmadaki üst kapak tipi fena durmuyor.

Competition olduktan sonra böbrek tipi ızgaralarının da revize edildiğini görüyoruz. M logolu siyah krom çubukların olduğu havalandırma kısmı, biraz daha geometrik duruyor.

Profiline baktığımızda M4’den gelen malzemeler göze çarpıyor.

19 inç jantların ve dikiz aynaları M4 ile aynı. Kompakt spor arabaların arasında M2 Competition’un yeri sanırım ayrılmış.

İç mekan resimlerinden de neler yapıldığı net anlaşılabiliyor.

Koltukları yine abisi M4’den gelmiş. Direksiyon simidi üzerindeki fonksiyonlar artırılmış ve sürüş modları bu kısımda değiştirilecek.

İkiz turboşarjlar daha hafif bir aracı hızlandıracak.

M4 ile M2 arasındaki kabin farkları, motorda buluşulmasını engelleyememiş. 3.0L hacim ünite 410 beygir güç ile birlikte 405 nm tork değeri getiriyor. Aktarım, çift kavramalı debriyaj sistemiyle gerçekleştiriliyor.

Yapılan testlerde kalkış süresi 4.2 saniye olarak kaydedilmiş. Tanıtım öncesinde sürpriz yapan BMW, ortaya tercih edilmesi yüksek bir model çıkarmış. Ayrıca Pekin Otomobil Fuarı’na da iyi hazırlanmış. Sizlere resmi prömiyerinden sonra tüm detaylı özelliklerini sunacağız.

Paratic Piyasalar

Yorumları Görmek İçin Tıklayın