Yatırım yapmaya başla!

2019 Yeni BMW 1 Serisinin İlk Görüntüleri Çıktı!

BMW'nin 2004 yılında üretime alınan küçük sınıf aile otomobili 1 Serileri yenileniyor. İlk test ve muhtemel çıkış fotoğraflarını sizler için yakaladık. Bakalım 2019 Yeni BMW 1 Serisinde ne gibi değişiklikler yapılmış.
2019 Yeni BMW 1 Serisinin İlk Görüntüleri Çıktı!

Bmw, 2004 yılında versiyonların en küçük modeli 1 Serisini yollara çıkarmıştı. 1 Serisi, 5 kapılı sportif aile arabası olarak üretilmiştir. Üretim yılından yaklaşık 7 sene sonra yüz gerdirme operasyonu yapılarak yollara çıkartıldı. Yani tamamen kasa değiştirmişti. Bu alanda olan ihtiyaçların fazlaca olduğunu bilen BMW,  yatırımlarında sınır koymadan 1 Serileri için tüm donanımları paketlerine eklemiştir. Klasik hatchback’lerin aksine insanlara, BMW’nin sportif tarafı 1 Serisine de aşılanarak imal edildi. İkinci nesil 1’lerden sonra 2019 yılı için planlanan 3. nesil 1 Serileri testleri yapılmaya başlandı. 2019 Yeni BMW 1 Serisinin çıkış şekline dair bir çok çizim mevcut olasa da, biraz sonra sizler için aşağıda vereceğimiz resimler muhtemel çıkış şekli olacaktır.

Temel çizgileri büyük ihtimalle daha önce incelemesini yaptığımız BMW X2 Konsept ile benzerlik göstereceği kanısındayım. Çünkü BMW, X2 ile marka yüzünde tazeleme gidiyor. Farklı far ve tampon yapısında olan X2, 1 Serisinide ilham kaynağı olacaktır.

Bakalım Yeni 1 Serisi Nasıl Geliştirilmiş:

BMW 1 Serisini Yeni Tasarım Anlayışı ile Üretebilir

BMW 1 Serisini Yeni Tasarım Anlayışı ile Üretebilir1 Serisi, BMW 3 Serisi Tarihi ve fotoğraflarında bahsettiğimiz E36 kasa Compact versiyonlarının yerine çıkartılan bir modeldir. Son nesli 2019 yılında yollara çıkartılacak BMW 1, Audi’nin A3 serisini şimdiden zorlayacağa benziyor. 2. nesil BMW 1’lerin tasarımına yapılan değerlendirmelerde, hatırlarsak pek fazla sevilmemişti. Tabi her ne kadar sevilmese de, satış rakamları bunun tam aksi yönünde tepkiler verdi.

Arada yapılan makyaj operasyonundan sonra 1 Serileri biraz daha şekil yönünden iyi duruma getirilmişti. Makyajdan sonra 1’lerin far ve burun yapısı belli edecek şekilde revizyon edilmişti. 2019 BMW 1’lerin bazı hatalardan ders çıkartılarak üretimi yapılacağı düşüncesindeyim. BMW müşterileri, diğer rakiplerinde olan modern havayı alamadıkları sürece 1 Serilerine olan fikirler hep aynı kalacaktır. Ancak bu yeni seriyi 5 ve 3 Serileri tarzında yaptığı sürece, eski defterlerin hepsini hızlıca kapatacaktır.

BMW Titan Concept Motosiklet Modeli için Tıklayın.

Son Nesil 1 Serileri Daha Büyük Yapıda Çıkabilir

Son Nesil 1 Serileri Daha Büyük Yapıda ÇıkabilirKamuflajlı fotoğraflarına baktığımızda çıkıntılı burun yapısını görebiliyoruz. Belki de BMW tarihinin en gereksiz ve beğenilmeyen segmenti, bu gibi düşünceleri değiştireceğe benziyor. Her ne kadar korsan resimler olsa da, aks mesafesinin uzun olduğu anlaşılıyor.

Yeni BMW 1 Serilerinde ayrıca üretim platformuda değiştirilmiş. Böylelikle 2 serilerinin üretim alanı olan UKL, 1 Serisinide misafir etmiş olacaktır. Belki de MotoGp’de BMW M4 ve BMW M2‘nin yerlerini alabilir. Tabi yerini alması için ilk önce “M” versiyonun çıkması gerekiyor!

BMW 1’in Çekişi Değişiyor

BMW 1'in Çekişi Değişiyor1 Serilerinin yeni platform özelliğinden birisi de aktarma organlarının farklı oluşu. Yani arkadan itişli BMW 1’lerin yerini önden çekişli versiyonlar almış. İşin gerçeği bundan önce satılan BMW 1’lerinde önden çekişli olduğu sanılıyordu. Hatta 1 Serilerini alan müşterilerin bir çoğu, araçlarını önden çekişli olarak aldıklarını zannetmiştir.

Yeni BMW X5 Pick-up Modeli için Tıklayın.

2019 yılında yeni 1 Serisine sahip olmak isteyen kişiler şimdiden önden çekiş için olumsuz hava verselerde, BMW kararını vermiş.

2. Son Nesil BMW 1’İ Merak Ediyorsanız Buradan İzleyebilirsiniz:

Gördüğümüz gibi BMW’nin küçük sınıf temsilcisi köklü bir değişimin sinyallerini verdi. Alman firmanın biraz imaj zedelenmesine neden olan 1 Serisini, umarız bu sefer daha iyi çıkartacaktır. BMW 1’in “sevilmedi” diye genelleme yapmış olsakta, tabi ki hoşuna gidenler ve zevkle binen insanlar vardır! Yapılan eleştirilerin temeline indiğimi zaman; BMW gibi bir markanın 1 Serilerine özenmediği çıkıyor.

BMW sahipleri en azından ileriye dönük yani, VW Golf Serileri gibi tutkulu araçlara binmek istiyorlar. Şimdi 2019 yılını bekleyerek yeni kasa 1 Serilerinin çıkmasını bekleyeceğiz. Peki BMW 1 Serileri hakkında sizin düşünceleriniz nelerdir?

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Otomobil kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum