Yatırım yapmaya başla!

ABT’nin +500 Ps’le Yeri Titretecek Kırmızı Audi RS4 Avant’ı

Wagon araç klasmanında asfaltın en çok hakkını veren modellerden biri olan RS4, bir kez daha ABT'nin tarifsiz modifiyesine maruz kaldı...
ABT’nin +500 Ps’le Yeri Titretecek Kırmızı Audi RS4 Avant’ı

Audi’nin 1999 yılında A4 Serisi’den türettiği ve dünyanın en iyi ivmelenen wagonu haline getirdiği RS4 Avant, yine ABT’nin konusu oldu. “Yine” ile başladığımız cümleden, modelin Alman tuning şirketinin önceden de çalışmalar yaptığını anlayabiliriz. Parlak Viper Green gümüş bir RS4’ü modifiye eden ABT, şimdi de karlar içerisinde daha çok kendini gösteren Misano kırmızı kaportayla ele alınmış. Olayları çok başka yerlere taşıyan modifiye şirketi, biraz sonra sizde göreceksiniz ki güç çıtasını kulağa hoş gelecek şekilde belirlemiş.

Normalde de çekici ve tehditkar duruşlara sahip RS4’e yapılan en ufak bir ekleme bile onun karakterinden çıkmasını sağlıyor. O, isterseniz bir kar aracı, isterseniz otobanda aşırı hızlar yapabilen spor model, isterseniz de sakince ailenizle gidebileceğiniz wagon araca dönüşebiliyor. Büyük bir heyecanla ABT kırmızı şövalyeye neler yapmış bakalım!

RS4 ABT sizce de çok sinsi durmuyor mu?

Belirsizliğin en çok olduğu modellerden birisi de bu kırmızı wagondur. Abisi olan RS6’nın da aşağı kalır yanı yok. Far ve ızgarada güncellenmiş son halini dışında bir fark bulunmazken, tampon köşelerine üst rütbe apoleti eklemiş.

ABT, RS4’ü yolda üst düzey dengede gitmesini istemiş.

Profilde birkaç siyah parça detayından sonra özel logolu, 20 inçlik siyah jantların sanırız hepimiz etkileyici olduğunu düşünüyoruz. Duruşun iyileştirilmesi için yüksekliği ayarlanabilir spor yaylar ve dengeleyicilerle donatılmış.

Audi RS4’ün tehlike düzeyi arka kısımda dört egzozla belirtilmiş.

Parlak siyah bir difüzöre yerleştirilen egzoz çıkışları, dört adet olmasının dışında, geniş ağızlara sahip olduğu için gücü daha fazla belli ediyor. Onun dışında karbon cam üstü rüzgarlığı ve ufak logo çalışmasını görüyoruz.

Gelelim asıl meselemiz olan motor bölümüne.

TFSI’ın dayanıklılık konusunda sıkıntı yaşamamış, ABT ve farklı şirketlerin gönül rahatlığı ile güç artırımına gidebildiği motor tipidir. 2.9L V6 ile hareket eden RS4, fabrika çıkışı 450 ps ve 600 nm tork üretmekte. ABT’nin kucaklaması sonrasında güç 530 ps ile + 80 ps kazandırılmış. Stok halde 4.1 saniyede kalkış yapabilirken, şu durumdan sonra 3.9 sn’de 100 km’ye kalkışı beklenebilir.

ABT RS4’ü öyle istediğiniz gibi sipariş etme imkanınız olmayacak. Zira paranız olsa bile 50 birimle sınırlı olacak RS4 için şanslı da olmanız gerekiyor. Misano Kırmızı örneğini Mart ayında kapılarını açacak Cenevre otomobil Fuarı’nda canlı olarak görülebilecek. Bize göre sağlam bir modifiye çalışması olan ABT RS4, size göre nasıl olmuş?

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Otomobil kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum