Yatırım yapmaya başla!

2019 Audi A1’in Nasıl Olacağına Dair İlk Görsel!

Audi'nin mini roketi A1, 2019'da çıkacak yeni nesli için hazırlıklarını yapıyor. Bizde sizlere çıkışı olabilecek en yakın görseli veriyoruz!
2019 Audi A1’in Nasıl Olacağına Dair İlk Görsel!

Audi’nin en küçük yapı birimi A1, bu sınıfta otomobil çıkarıpta birdenbire popüler olan araçlardan bir tanesidir. Süper mini karoseri altında Audi bünyesindeki yüksek standartların yükleyerek çıktığı bir hatchbacktir. A harfiyle başlattığı binek araçların sonundaki rakamları tamamlaya çalışan Alman firma, 1 Serisini getirerek neredeyse segmentlerdeki temsilci olaylarını bitirmişti.

En azından biz öyle zannettik. Biliyoruz ki Audi, elektrikli otomobil dünyasına fena dalışlar yapması sonunda Tesla’dan daha özellikli E – Tron SUV‘u çıkarma hazırlığına girmişti. Konumuza dönecek olursak; yenileme sürecinde olan A1’in yine şirket geleneği olan diğer üyelerin marka yüzüyle şekillendirilmiş.

Selefine Göre Daha Sert Hatlarda Olacak

Selefine Göre Daha Sert Hatlarda OlacakDigital çizimi hakkında konuşacak olsakta, test sırasında çekilmiş resimlerinden parçaları hakkında bilgi sahibi olunabiliyor. Verilen gerçekçi görselde net olarak çıkış hali sunulmuş. Eski far yapısına göre yenileri biraz daha A1’i agresif göstermiş.

Izgara kısmında eskisinde daha yuvarlak olan köşe kısımları yenisinde keskinleştirilmiş. Genel marka yorumu haline gelen radikal değişime karşı tavırları yeniden görmekteyiz.

Yeni Nesil A1’in Profil Kısmı da Değişime Dahil Edilmiş

Burun kısmındaki değişimin ardından camların biraz daha büyüdüğünü gördük. Jant stillerine neler verileceği belli olmasa da d sütun biraz daha küçültülüp, cam kısmı daraltılmış.

Kuyruk kısmına doğru da yine ufak dokunuşlar olduğu gibi stop Led aydınlatmalar Honda Jazz’a benzer bir stilde düşünülmüş.

MQB Sayesinde Kabinde Ciddi Değişimler Olacağı Gözüküyor

Yeni Nesil A1'in Profil Kısmı da Değişime Dahil EdilmişA1’in ilk jenerasyonundan itibaren haliyle arka oturma alanı dar yapıda. VW’nin yeni Polo’yu da imal ettiği MQB platformunda A1’inde değerlendirilecek olması kabinin genişliğine de iyi oranda yansımış olacak.

Ayrıca platformun ayrıcalıklarından biri de yeni A1 burulmalara karşı biraz daha sert olacak.

Hız Versiyonu S1 Daha Güçlü Geliyor

Hız Versiyonu S1 Daha Güçlü GeliyorMotor seçeneklerinde; 1.0L TFSI 113 hp ve 1.5L TFSI 148 hp versiyonla gelecek.  Birçok sınıfla kapışacak kapasiteye sahip S1, bu sefer +20’lik bir artışla 250 hp ile gelmesi planlanmış. Muhtemelen düşen dizel satışları nedeni ile 1.6L TDI‘ın listelerden çıkartılma durumu olabilir.

A1’de gelmesi beklenen diğer özellikleri sıralacayacak olursak; 4G LTE bağlantısı, Android Auto, Apple CarPlay, sürücü destek sistemleri, yaya algılama, parka yardım, hız sınırlayıcı, kör nokta tespiti ve AEB otonom acil frenleme destek sistemleri ile yeni nesline giriş yapacak.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Otomobil kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum