Yatırım yapmaya başla!

Acura Yeni TLX’in S Tipiyle Mercedes C43 AMG’ye Meydan Okuyacak!

Acura, orta sınıf lüks aracı TLX'in çok asi bir Type S versiyonu üzerinde çalışılıyor! İşte detaylar...
Acura Yeni TLX’in S Tipiyle Mercedes C43 AMG’ye Meydan Okuyacak!

Honda’nın lüks yüzü Acura, geçtiğimiz sene TLX serisini oldukça yakışıklı hale getirerek 2018 model olarak bizlere sunmuştu. TLX’e ilk bakışta bile aracın kalite anlaşıyı görülebiliyordu. Avrupa ve Amerika pazarına iyi hazırlanış örneği gösteren modelin, daha güçlü Type S’si korsan fotoğrafçılarla yakalandı. S harfi genellikle bir modelin sonuna getirildiğinde motorunda sağlam güçlerin üretileceğini haber verir.

Keza, Acura TLX’in buradaki amacı, Japonların her zamanki gibi Alman avı merakları! Aynı sınıfta kimlere tehlike oluşturabileceğine bakacak olursak da akla ilk olarak Mercedes C43 AMG ve Audi S4 Avant geliyor. Onlarda zaten TLX’in arkasından geliyor!

TLX’in maskeli oluşu onun seriye göre modifiye edildiği anlamına geliyor.

TLX Type S’in far yapısı gözümüze çarpıyor. Yeni far tipiyle bu uyuşmuyor gibi geldi. Orta boyutlu lüks aracın artık daha da hızlı olacağı kulağa hoş gelirken, tamponun buna uygun yapılacağına eminiz. Yoksa bu kadar ağır kamuflaj boşuna yapılamaz.

Kompakt aracın standartına göre daha alçak konumlu olduğunu söyleyebiliriz.

Hız odaklı araçların genellikle süspansiyon sistemleri sertleştirilerek yol tutuşa yönelik yeniden ayarlanır. TLX S’in tahminimizce jant boyutları diğer türevlerden farklı olacak.

Acura, 2019 yılının en asi sedanının karakterini arka kısımda dört çıkışlı egzozla belirtmiş. Yuvarlak egzoz uçları da normalden devasa gözüküyor.

TLX Type S ile gelecek motor Acura’ya özel olacak.

Güncel standart TLX’de güç ögesi ararsanız mevcut 3.5L V6‘yı gösterebiliriz. 290 ps üreten bu motor Type S için geçerli değil! Zaten C43 AMG ve Audi S4’lerle kapışacak seviyede de olunmaz.

O yüzden Honda ile paylaşılmayacağı söylenen bir özel turbo destekli V6‘nın hazırlandığı doğrulandı. Ünite, Super Handling All-Wheel Drive (SH-AWD) sistemi ile eşleştirilecek.

TLX Type S için gelişmeler şimdilik bu kadar. Motorun hangi hacimlerde ve güçlerde şekillendirileceğini Mercedes’ten hiza alarak tahmin edebiliriz. 2019 Mercedes C43 AMG, 3.0L V6 turbo motorla hareket ediyor. 390 ps ve 520 nm torkla birlikte 4.7 saniyede kalkışını tamamlıyor.

O zaman Acura’nın da aynı hacimlerde bir V6 hazırlaması mümkün gözüküyor. Güç aralıklarının aynı olacağı fikri olsa da sürprizle daha fazlası Type S ile gelebilir. Yeni hızlı sedan hakkındaki detaylar şimdilik bu kadar. İlerleyen zamanlarda daha az maskeyle göreceğimiz TLX Type S’in özellikleri de beraberinde gelecektir.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Otomobil kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum