Yatırım yapmaya başla!

2018 Nissan GT-R Nismo GT3’e Performans Güncellemesi Geldi!

Nissan'ın performans birimi Nismo, yeniden geliştirdiği GT-R GT3'ü gösterdi.
2018 Nissan GT-R Nismo GT3’e Performans Güncellemesi Geldi!

Dünya tarihinin en özel spor otomobillerinden biri olan GT-R’ınNismo tarafından hayata geçirilen GT3’ün  yeni versiyonu tanıtıldı. Hızlı araçlar içerinde belki de en çok “ne yapacağı kestirelemeyen” otomobillerden biri Godzilla’dır. Japon tarzının yansıtıldığı dış karoserden çok GT-R’ın, 3.8L motoru ile yaptıkları konuşuluyor.

2011 yılında Nismo ekibi ile FIA GT3 Şampiyonası için hazırlanan GT-R GT3’ün, pistlerden alınıp normal yollara dönüştürülen versiyonu gösterilmişti. Her yönüyle kendini ispatlayan agresif Japon makinesi, yeni güncellemeleriyle tekrar sahne aldı.

GT3’ün korku salan yapısından bir şey eksiltilmemiş.

Karbon fiberden oluşturulan gövde panelleri, aracın olabildiğince hafif olmasını sağlıyor. Perdeli bir kaput hava girişine sahip GT-R GT3, normalinden çok daha geniş bir yapıda sunuluyor.

Nismo çizgisiyle kaplanmış tampon lipleri, köşe korumaları ve ızgaranın bütünü karbon malzemesinden imal edilmiş.

Wide Body GT3 karoseri profilde de evrimleşiyor!

Çamurlukların şişirilmesiyle daha fazla genişliğe kavuşan GT3’ün, marşpiyelden verilen egzoz çıkışları ve kapı çıkartmalarında bir değişiklik gözükmüyor.

Gelişmiş rekabet gücüne sahip yarış aracının daha dinamik yapısı için yeni süspansiyonlar geliştirilmiş. Şasi kısmında burulma ve eğilme dirençlerinin de daha fazla sağlamlaştırıldığı bildirildi.

Uzun sürecek yarışlarda konforu artırmak adına A/C klima opsiyon listesine alınmış.

Modifikasyon anlamında hatlarında bir değişim olmasa da alt yapı ile ilgili ciddi gelişmeler kaydedilmiş. Şirketin özel bir araç olarak sunduğu GT3’te konforu es geçmemek adına klima ile alınabileceği söylendi.

İkiz turbolu 3.8L aynı şekilde görevde!

Japon teknolojisinin en özel motorlarından olan GT-R ünitesi, 600 hp ve 652 nm tork ile hazır! Standart versiyonda 2.8 saniye kaydedilen kalkış süresi GT3’te de büyük ihtimal artı yönde, 0.1 saniye farkedeceğini düşünüyoruz.

Yasal yolların en hızlı pist arabası GT-R GT3, bu sefer daha sağlam bir yapıda olup, geliştirilen süspansiyonla birlikte yol tutuş üst düzeyde tutulmuş. GT3’ü en çok yerde tutmaya çalışan devasa DTM kanadını da unutmuyoruz…

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Otomobil kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum