Paylaşım

2018 Model Mercedes X-Class’ın Başarılı Çarpışma Testi!

 

Mercedes geçtiğimiz sene X-Class’ın Türkiye fiyat ve özellikleri duyurmuştu. Premium’un pick-up tarafını temsil eden X-Class’ın şimdide çarpışma testleri yayınlandı. Lanse ediliş şekli şaşalı olup, lüks ama sağlam mı soruları da arkasından haliyle gelmişti!

Nissan Navara ile aynı altyapı da üretim sürecine alınan X-Class, testlerden başarılı sonuçlar aldı. Toplanan iyi puanlarla yıldız durumu markasına yakışır şekilde. Yani 5 yıldız!

Çok yönlü kaza test sürecine alınan X-Class, yetişkin korumasında %90 gibi olağan üstü bir rakam alıyor. Donanım seviyesinde hiç birşeyden kaçınmayan Mercedes bu sayede yardımcı güvenlik ekipmanından %77 puanı kapıyor. Keza çocuk korumasında da göz görülür iyi değerler veriyor.

X-Class için bir yorum yapmam gerekirse; şahsi fikir olarak Mercedes, tüm pick-up üyelerinin eksik yanlarını veya hangi yönde daha çok puan kaybettikleri analizini yaparak, yeni premium kamyonetini o yönde geliştirmiş. O yüzden motordan alınan güç ve torkun yanında gördüğümüz gibi güvenlikte de oldukça başarılı.

Paratic Piyasalar


Yorumları Görmek İçin Tıklayın

Bunu okuyan bunları da okur