Yatırım yapmaya başla!

Milyarderlerin Yaz Kampı “Sun Valley Konferansı” Başladı!

ABD’de her yıl düzenlenen Allen & Company Sun Valley Konferansı, bu yıl da tüm dünyanın gündemine oturdu. Dikkat çekici etkinlikle ilgili detaylar haberimizde;
Milyarderlerin Yaz Kampı “Sun Valley Konferansı” Başladı!

ABD’de her yıl düzenlenen Allen & Company Sun Valley Konferansı, dünyanın önde gelen iş insanlarını ağırlarken etkinlikle ilgili detaylar da gündemin en çok merak edilen konularını oluşturuyor.

10 – 17 Temmuz tarihleri arasındaki konferansa hangi konuların damga vuracağı, hangi CEO’nun hangi önemli anlaşmaya temel atacağı gibi hususlar heyecanla bekleniyor. Sonuçta; milyarderlerin yaz kampı olarak da adlandırılan bu konferans, Jeff Bezos’un Washington Post’u ya da Verizon’un Yahoo’yu satın alması gibi birçok önemli olaya ev sahipliği yapmıştı.

Haliyle bu yıl konferanstan ne gibi satın alma ya da birleşme haberlerinin çıkacağı, hem iş dünyasının hem de insanların ilgisini çekiyor.

Allen & Company Sun Valley Konferansı Ünlü CEO'ların Katılımıyla Dikkat Çekiyor Yalnızca davetlilerin katılabildiği ayrıcalıklı etkinlikte boy gösterenler de bu yılki konferansın epey hareketli geçeceği yönünde fikir veriyor. Nitekim iş ve ekonomi görüşmelerine katılmak dışında; golf, rafting gibi etkinliklerin de yapılabildiği konferansın katılımcıları arasında; Rupert Murdoch, Comcast CEO’su Brian Roberts, Uber CEO’su Dara Khosrowshahi, Y Combinator kurucusu Sam Altman, Discovery CEO’su David Zaslav, Amazon CEO’su Jeff Bezos ve daha birçok ünlü isim var.

Öyle ki Sun Valley Konferansı’na damga vuracak konulardan bir tanesinin, Murdoch’un şirketini kime satacağı mevzusunda karar vermesi olacağı söyleniyor.

Rupert Murdoch Şirketini Kime Satacak?İlaveten; CBS ile Viacom arasındaki satın alma savaşı da konferansın popüler konuları arasında yer alıyor. Tüm bunların yanında; milyarderlerin yaz kampı ile ilgili dikkat çeken bir diğer şey de Sun Valley’e gitmek için özel jet kiralayan milyarderlerin sayısı oldu. Bob Iger, Mark Zuckerberg, Jeff Bezos, Stewart Butterfield, Mary Barra gibi davetlilerin bulunduğu etkinliğe gitmek için yüzlerce özel jetin kiralandığı belirtildi.

Özel jet kiralama şirketi XOJET’in verdiği bilgilere göre Sun Valley Konferansı’na katılım için 350 ila 465 özel jetin beklendiği söylendi.

Milyarderler Sun Valley'e Özel Jetleriyle Geliyor XOJET’in baş müşteri sorumlusu Gregg Slow, geçtiğimiz yıllara kıyasla hacimde büyük bir artış gördüklerini vurgulayarak; “gelen uçuşlarda % 30’un üzerinde artış varken giden uçuşlarda ise % 60’ın üzerinde artış bekliyoruz ve rakamın son dakika rezervasyonlarıyla daha da artabileceğini öngörüyoruz” dedi.

Ve özel jet kullanımındaki artışın havalimanında karmaşaya neden olabileceği, saatlerin ayarlanmasının personeli epey zorlayabileceği kaydedildi. İlaveten; konferansa katılmak için kendi uçağını kullanmayacak tek büyük ismin Warren Buffett olacağı iddia edildi. Zira yöneticileri için özel jet satın alan şirketleri sık sık eleştiren Buffett’ın Sun Valley konferansına station wagon arabasıyla gideceği dile getirildi.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Yaşam kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum