Yatırım yapmaya başla!

Benzin Fiyatlarında Geri Adım!

PUİS'in resmi sitesinde yayınlanan habere göre bu geceden itibaren benzin fiyatlarında indirime gidilecek. İşte detaylar...
Benzin Fiyatlarında Geri Adım!

Bu aralar duymayı en çok isteyeceğimiz ve uzun zamandır da duymadığımız bir haberle karşı karşıyayız. Özellikle 2017 yılının yaz aylarında peş peşe gelen akaryakıt zamları insaları isyan durumuna getirmişti. Brent petrolün varil fiyatlarının inişi veya çıkışından etkilenmeden, sürekli fosil yakıtların litre birim fiyatlarının çıkışını izledik. Özellikle en son geçen ay zam gelen mazotun hızlı çıkışları dikkat çekmişti.

Petrol Ürünleri İşverenler Sendikası (PUİS) bu geceden itibaren olmak üzere benzin fiyatlarında 16 kuruş indirime gidileceği haberini duyurdu.

09.02.2018 Cuma gününden itibaren benzin indirimli haliyle alınacak.

Benzin litre fiyatları dağıtıcı firmalar arasında farklılık gösterse de ortalama olarak 5.80 TL civarlarına gelmişti. Bazı doğu illerimizde “benzin 6 TL sınırını aştı” haberleri de gelmişti.

Bu indirimin sebebi Brent petrol varil fiyatlarının düşmesi.

Varil fiyatının 65 dolara gerilemesiyle ülkemizde litre başı fiyatların da düşmesine yaradı. Ancak son zamanlarda 1 haftada 3 zam yaşayan Türkiye, yine bu indirimden sonra kısa süre içerisinde zam yapılacağı korkusunu yaşayacaktır.

Gelecek indirimin ardından Türkiye benzin ortalama litre fiyatı 5.68 TL civarlarında olacaktır. Yine de bazı bölge firmalarda farklılıklar olacaktır. Ayrıca mazot ve LPG fiyatlarında şu an için herhangi bir indirim olacağı söylenmedi.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Otomobil kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum