Yatırım yapmaya başla!

2018’de Mobil Uygulamaların İndirilme Oranında Yüzde 10 Artış Yaşandı

Mobil uygulamalara yönelik yapılan araştırmalar sonucu, 2018 yılında bir önceki yıla göre yüzde 10 oranında daha fazla indirme işlemi yapıldığı ortaya çıktı.
2018’de Mobil Uygulamaların İndirilme Oranında Yüzde 10 Artış Yaşandı

Son yıllarda akıllı telefonların hayatımızın vazgeçilmez bir parçası olması, bu cihazlarda çalışan uygulamaları da doğrudan etkiler hale geldi. Dünya genelinde milyonlarca kullanıcı iOS ve Android mağazalarından ihtiyaçları doğrultusunda pek çok uygulama indiriyor. Bu durum hem mağazaların hem de uygulama geliştiricilerin gelir elde etmesini sağlıyor.

Her geçen gün hem akıllı telefonlara hem de uygulamalara olan kullanıcı talebinde artış gerçekleşiyor. Yapılan araştırmalar 2018 yılı boyunca kullanıcıların uygulamalara olan ilgisini gözler önüne serdi. Rakamlara bakıldığında Google Play Store ve App Store’daki indirme oranlarında belirgin artış yaşandığı görülüyor.

Mobil Uygulamaların 2018 Yılı Karnesi

Mobil Uygulamaların 2018 Yılı Karnesi

Yapılan araştırmalar sonucu çıkan istatistikler, 2018 yılı içerisinde iOS ve Android toplu olmak üzere 113 milyardan fazla uygulama indirildiğini ortaya koyuyor. Bu rakamlara bakıldığında geçtiğimiz 2017 yılına göre %10 seviyesinde bir artış yaşandığı görülüyor. Ayrıca uygulama içi satın alımlarda da sene boyunca 76 milyar dolara varan bir gelir elde edildi.

Araştırma 1 Ocak 2018 ile 15 Aralık 2018 tarihlerini kapsıyor. Verilere bakıldığında uygulama içi satın almalarda mobil oyunların başı çektiğini söyleyebiliriz. Uzmanlar uygulama içi satın alma rakamlarının önümüzdeki yıl içerisinde 122 milyar dolar seviyesini görebileceğini belirtiyor.

Akıllı Telefon Kullanım Zamanı Arttı

Akıllı Telefon Kullanım Zamanı Arttı

2018 yılına yapılan araştırmalar uygulama kullanımı ile sınırlı değil. Yapılan inceleme sonucu kullanıcıların akıllı telefon kullanımında da belirgin artış yaşanıyor. Standart bir akıllı telefon kullanıcısının günün 3 saatini aktif olarak cihaz başında geçiriyor. Bu da tıpkı uygulama indirmede olduğu gibi yüzde 10 oranında bir artış yaşandığını gösteriyor.

Oyunların başı çektiği listede sosyal medya uygulamaları da oldukça popüler. Bunlar arasında Facebook ve WhatsApp başı çekerken, son dönemde popüler olan TikTok’un da yükselişte olduğu görülüyor. En çok indirilen uygulamalar sıralamasında TikTok, Instagram’ı bile geride bırakarak. sırada yerini aldı.

Mobil oyunlar arasında en çok indirilen yapımlar sırasıyla Helix Jump, Subway Surfers, PUBG Mobile, Free Fire ve Love Balls oldu. Yapılan araştırmalar gösteriyor ki kullanıcıların akıllı telefonlarda geçirdiği vakit gittikçe artıyor. Bu durum haliyle uygulamalara da yansıyor. Önümüzdeki yıl katlanabilir telefonların da geleceğini düşünecek olursak, rekabetin daha da artacağını söyleyebiliriz.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Teknoloji kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum