Paylaşım

2018 Lada Modelleri için Tarifsiz Tasarımlar!


 

Araç tasarımlarında tartışmasız en iyilerden olan X - Tomi, bu sefer Lada modelleriyle karşımıza çıkıyor.

Değişimler yine X – Tomi‘den! AvtoVaz’ın araba markası Lada, son zamanlarda adından oldukça fazla bahsettirdi. Niva SUV’un Türkiye’ye yeniden gönderilecek haberiyle gündem olmuştu. Mini 4×4’ün, Rus hava şartlarına göre şekillendirilen ve güzel SUV örneklerinde bile olmayan 4×4 sistemine sahip. Yapısının 1977 yılından beri neredeyse bozulmadığını görüyoruz. Niva’nın soğuk ilkim aracı olarak ekipmanlarının tasarlanışı, onun sıcak ülkelerde popüler olmasını engelledi.

Monokok gövdesi ile bobin tipi süspansiyon onu SUV’ların öncüsü yaptı. Ünlü tasarım merkezi sadece 4×4 modelini değiştirmekle uğraşmamış. Samara’ların Vega ile devam ettirilmesinden sonra 2001 yılında kaleyi koruma görevi Granta‘ya verilmişti. Ondan öncesinde mini crossover tarzında gösterdiği Kalina‘da X – Tomi’ye ilham kaynağı olmuş.

Niva’nın daha şehiriçi olan Urban modelini görüyoruz.

Amerikan stilleri ile süslenen 4×4, çok kollu büyük jantlarla ele alınmış. Kırmızı beyaz renk kombini onu Mini Cooper gibi göstermiş. Asfaltta durduğunuz sürece bence durumda bir sıkıntı yok!

Lada’nın sedanı Granta’da sanki bir fuar hazırlığı var.

Kompakt sedana ince yanak, çamurlukları tam dolduracak türbin jant çizilmiş. Entegre bagaj rüzgarlığından sonra tamponun çift çıkış egzozla duruşu da gayet havalı!

Eski Forester tarzındaki Kalina Cross’da tatil havası verilmiş.

Kırmızı ile siyah rengin buluşturulmasında en dikkat çekici unsur, çamurluk kemerleriyle tahmini 18″ olan lastikler.

Tavana koyulan sörf tahtası da onun bir kumsal arabası olduğunu söylüyor.

X – Tomi, Vesta Sedan’da Nissan ve Toyota’ya gönderme yapmış.

Vesta üzerinde kullanılan parça şekilleri ve renklerini en çok Nissan’ın güç modellerine yaptığı Nismo‘da görürüz. Gerçi Toyota’da son nesil Auris GRMN‘yi aynı grafik yapısında ele almıştı.

Yapılmayını yapmakta usta olan X- Tomi, yine bizlere renkli ve heyecanlı araçlar sundu. Zihninde oluşturduğu modifiye tarzını kalemine aktarım şekli gayet başarılı. Hepsi güzel olsa da Niva’yı sanki 2.5L V6 motorlu gibi ele alması, aklımızın onda kalmasına neden oldu!

Paratic Piyasalar

Yorumları Görmek İçin Tıklayın