Paylaşım

2018 Yılında Otoyol ve Köprü Ücretlerine Zam Geliyor!


 

Ulaştırma Bakanlığı, 2 Ocak itibariyle otoyol ve köprü geçiş ücretlerinde artışa gidileceğini bildirdi! İşte detaylar...

Yeni yıla girmeden bazı zam haberleri de gelmeye başladı. Pasaport harçlarına gelen zammın ardından, otoyol ve köprü geçiş ücretleri de yıl başından sonra tekrar ele alınacak. Zam konusunda hızlı bir sene yaşadık ve akaryakıta gelen ard arda zamların, sonunun gelmeyeceğini zannetmiştik.

Geçen sene itibariyle otoyol ve köprü ücretlerinde ciddi artış yapılmıştı. 2017’de otoyol geçişlerine %15, Boğaz köprüleri geçişleri ise %48 oranında fiyatları yukarı çekilmişti. Bunların yanında vatandaşların pekte dikkatini çekmeyen Osmangazi Köprüsü’nde %26 oranında indirime gidilmişti.

Bakanlık şu anda zam miktarı ile ilgili açıklama yapmadı.

2 Ocak 2018 Otoyol ve Köprü Geçiş Ücretleri Zammı

2 Ocak tarihinde gelmesi beklenen yol ücretleri zammının o günkü dolar kuruna göre belirleneceği söylendi. İnsanların da aklına normal olarak, doların artış göstermesinden dolayı fiyatların da çok yüksek olacağı geliyor.

Geçen sene özellikle Boğaz köprülerine gelen zamdan sonra isyan bayrakları çekilmişti.

Köprü Geçiş Zammı

Otoyollar için en yakın mesafe ücreti 2.25 TL, en uzak mesafe ücreti 20 TL yapılmıştı. Durum köprülere geldiğinde, otomobil geçiş ücretleri 7 TL olarak belirlenmişti.

Dolar kuruna göre revize edilecek fiyatlar nasıl bir artış gösterir şu anda bilemiyoruz. 2 Ocak tarihinde belirlenecek geçiş ücretleri umarız vatandaşı yoracak cinsten olmaz!

Paratic Piyasalar

Yorumları Görmek İçin Tıklayın