Yatırım yapmaya başla!

2018 Formula Drift için Hazırlanan 1.000 Beygirlik Corolla!

Yeni kasasıyla gösterilen Corolla Hatchback iM'ın, 2018 Formula Drift yarışları için hazırlanan inanılmaz güçlü versiyonu!
2018 Formula Drift için Hazırlanan 1.000 Beygirlik Corolla!

Otomobil konusunda dünyanın en iyilerinden olan farklı iki ekip Corolla’yı Formula Drift’e hazırladı. Akıl almaz güçlerin dolaştığı ortamda, herşey ince ayarlara dayalı, sistemli bir çalışmayla gerçekleştirilmiş. Amerika ve bazı ülke pazarlarına biliyoruzki yeni kasa tipiyle tanıtılan Auris, Corolla olarak gönderimleri yapılıyor. Çekici grafikleriyle sunulan Corolla, Toyota’nın modern yüzünü temsil etmekte.

Auris/Corolla’nın yenileme süreçlerinin gösterimleri oldukça ağır geçmişti. Toyota, modellerin kısımlarını neredeyse 5 farklı parçada bizlere gösterdi. Neyseki sonucunda yaptığı esere tüm dünya hayranlıkla baktı. Corolla’nın 2018 drift sezonu için hazırlanan agresif yapısı, motorundaki güçlerle kışkırtıcı olmuş.

Canavarlaştırma işlemlerine ilk dış kısımdan başlanmış.

Corolla Drift Arabası 1000 Beygir

Genel yapı olarak üzerindeki onlarca sticker ile çok kapsamlı modifiye edilmiş hissiyatı verilmiş. Baktığımızda Corolla Hatchback‘in farlarına ve tampon yapısına son dokuşlar spor otomobil izlenimi veriyor.

Hiç birşey yapılmasa dahi karoserin sadece sarı renkle harika duracağına eminim.

Drift King olmaya aday Corolla üzerinde iki ekip ter dökmüş.

TRD Toyota Takımı Drift Car 1000 Beygir

Toyota yarış ekibinin projeyi yönlendirmesi yanı sıra Papadakis yarış ekibi de sürece dahil edilmiş.

Ancak hangi takım drift aracının ne tarafıyla ilgilendi bilemiyorum.

Formula Drift Corolla’nın parçaları için işinde usta olanlarla çalışılmış.

Yeni Corolla Drift Arabası

Genişletilen çamurluk yapıları içerisine kaymaya müsait kılan Nexen‘in bu işler için hazırladığı lastikler bulunuyor. Karoserini en alçak konuma getirilmesi için takılacak parçalar da RS-R‘dan temin edilmiş.

Bakalım motoru bu güçlere getirmek için neler yapılmış.

Yeni Corolla Drift Arabası 1000 Beygir Motoru

Rockstar Enerji İçeceği‘nin büyük sponsorluğuyla yapılan 1.000 beygirlik bu canavarda dört silindirli motor bulunuyor. Turbo ünitesi Borg Warner EFR ile güç desteklenmiş. Ayrıca enjeksiyon sistemine ekle 8’li takılmış.

Kısaca son kasasıyla hazırlığı yapılan bu Corolla, yanlama ustası olarak 1.000 beygirle usta pilotların altında sağlam işler başaracak kapasitede.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Otomobil kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum