Paylaşım

2018 Ford Bronco Harekatı Başlıyor!!!


 

Ford'un Amerikan film yıldızı SUV'u Bronco, 21 sene beklemenin ardından tekrar üretime alınıyor. İşte detaylar...

Ford’un 4×4 dünyasına 1966’da getirdiği Bronco SUV aracı aradan geçen 21 yıldan sonra tekrar canlandırılıyor. Bronco sadece onun için yapılmış özel bir platformda üretilmiştir. Asıl çıkış amacını merak ediyorsanız o zamanların Jeep CJ-5 çılgınlığını bastırmak diyebiliriz. 1996 yılına kadar da bu böyle gitmiştir.

CJ Serilerinin dik çıkışlarını Japon Nissan Patrol ve Toyota Land Cruiser’ın dışında, frenaj yaptıran model de Bronco olmuştur. İkonik modelin off roadlara dönüş için aldığımız bilgilere göre Michigan tesislerinde 2018 yılına hazırlık yapılıyor. Artı bir bilgi verecek olursak; Ford, Bronco’yu Meksika tesislerinde üretime almak istese de Amerikan Başkanı Trump’ın baskılarından dolayı Michigan’a rotayı çevirmek zorunda kalınmış.

Ford’un planları içerisinde Bronco’yu Ford F-150 Raptor‘ın alüminyum yapısından yapılacağı bilgisi geldi.

Ağır arazi aracı olacağı yönünde çıkacan haberlere ve de konsept çizimlerine baktığımızda bunu doğrular gibi.

Yuvarlak hatlarda çıkışı beklenen Bronco, aldığı far ve ızgara yapısıyla da yeniden Jeep’e gönderme yapılmış.

2004 New York Auto Show’da gösterilen konsept modelin şu anda yayınlanan resimlere uyumlu olduğu gözüküyor. En azından plan ve düşünceler aynı.

Ford’un coupe SUV‘u Bronco, bu şekillerde çıktığı sürece Jeep markasına göndermelerin en büyüğünü yapacaktır. Aslında yukarıdaki resme baktığımızda da geçmişinde büründüğü şekiller, 2018 yapısına uyuyor.

Ford’un Meksika dalgasından sonra üretim merkezini Amerika’ya çekmesi de Bronco’nun üretiminde ne gibi farklılıklar oluşturacak zamanı geldiğinde göreceğiz.

Paratic Piyasalar

Yorumları Görmek İçin Tıklayın