Yatırım yapmaya başla!

Faraday Future FF 91 EV SUV’un Zorlu Test Süreci Başladı!

Geleceğin SUV modeli olarak gösterilen Faraday Future FF 91'in zorlu testleri başlamış ve sonuçlar gayette başarılı. İşte detaylar...
Faraday Future FF 91 EV SUV’un Zorlu Test Süreci Başladı!

2014 yılında kurulan Faraday Future, akıllı elektrikli araçların geliştirilmesine odaklanmış Amerikan otomobil şirketidir. Elektromanyetik indüksiyonu keşfeden Michael Faraday’dan ismini alan şirket, FF 91 adlı SUV modelin testlerine başladı. Başlangıç olarak Alliance Edition versiyonla 300 adet olarak düşünülen 4×4’ün oldukça hızlı olacağını söyleyebiliriz.

Faraday yöneticilerinin yaşadığı sorunlarla birlikte şirket bir süre kendini kapalı tutmak zorunda kalmıştı. Gelen haberler iyi ve Hanford – Kaliforniya fabrikasında makineler yerleştiriliyor.

FF 91 SUV’un Ortam Dayanıklılık Testi Başlatılmış!

FF 91 SUV'un Ortam Dayanıklılık Testi Başlatılmış!Geleceğin elektrik savaşlarına en iyi şekilde hazırlanan Faraday’ın, 1.050 beygir güç üreten motorunun sıcak ve soğuk hava testlerine başlanmış. Aracın gidiş sırasındaki sürüş teknikleri, genel dayanaklılık gibi egzersiz programları da test içerisinde.

Elektrikli SUV’un hızlı sürüş testleri için Ohio’daki Ulaştırma Araştırma Merkezi‘ne giderek, üç gün boyunca ünitenin sınırları zorlanmış. Panda Express lakabı takılan Faraday’a periyodlar halinde 3 dakika boyunca 248 km/h hızla götürülmeye çalışılmış.

Geliştirme Ekibi Üretime Kadar Yazılım Kısmına Odaklanmış

Geliştirme Ekibi Üretime Kadar Yazılım Kısmına OdaklanmışFaraday Future FF 91 SUV‘un Ohio yolculuğunda özel olarak imal edilen pilin termal verimliliğini artırmak için yazılıma odaklanmışlar. Araç bataryasının en zorlu şartlarda, stresle gelecek ısınma karşısında neler yapılabileceği konuşulmuş.

2.3 saniyelik kalkış hızı ve sonrasında verimliliği kesinlikle düşürmek istemiyorlar. LG Chem pil paketinin verebildiği değerlerin üzerine çıkmak için Faraday ekibinin çabaladıkları ortada.

İç Mekan Görüntüsü Olmasa da Teknoloji Paketleri Belirlenmiş

İç Mekan Görüntüsü Olmasa da Teknoloji Paketleri Belirlenmişİsmi gibi dış karoseri de geleceği temsil eden FF 91 SUV’un lüks konusunda Bentley, Rolls Royce ve Mercedes – Maybach gibi rakiplerinden aşağı olmayacağı söylendi. Rolls Royce’un intihar tipi arka kapı açılış tarzı da onaylanmış. Faraday’ın sunacağı teknolojiler arasında; yüz tanıma, ses kontrol, bulut hizmetleri ve Wi-Fi internet olacak.

2018 yılında yollara çıkacağı söylenen geleceğin SUV’nun bize kalırsa biraz daha zamana ihtiyacı var. Ya da gerçekten de sene sonuna yetiştirilecek! Fiyatının da Tesla gibi abartı olmayacağı yani, 200.000 dolar civarlarında bekleniyor. Faraday Future FF 91 SUV ile ilgili verebileceğimiz bilgiler bu kadar. İç mekan ve tam teknik detayları çıktıkça biz de sizlerle paylaşacağız.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Otomobil kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum