Yatırım yapmaya başla!

Satışların Azalmasına Karşı Otomobil Şirketlerinin Başlattığı Büyük Kampanyalar!

Toyota'nın oluşturduğu Ekim ayı kampanyasına, Peugeot ve Renault'ta modellerinde indirim ve düzenlenen yeni faiz oranı ile katıldı. İşte detaylar...
Satışların Azalmasına Karşı Otomobil Şirketlerinin Başlattığı Büyük Kampanyalar!

Döviz kuru nedeni ile 2018’in ilk 9 ayında lük araç satışlarının %22.8 azaldığını sizlere söylemiştik. Hızla yükselen dolar kuru sebebli yalnızca lüks segmentte değil, neredeyse tüm sınıf araç satışlarında durma noktasına gelinmişti. O yüzden şirketler sürekli olarak ettikleri zarardan ve zor durumda olduklarından bahsetmişlerdi. Türkiye’de satışlarla zirvede olan Renault ve Ford dahil olmak üzere çoğu şirketin Ağustos – Eylül dönemleri kötü geçti.

Buna önlem olarak ve yıl sonunun yaklaşması nedeniyle şirketler çok cazip kampanyalar yapmaya başladılar. Araç kampanyaları içerisinde devletin yaptığı vergi indirimine ek olarak otomobil başı indirim ve uygun faiz oranlarına yer verilmekte. İşte herkesi rahatlatacak o araç kampanyaları…

İlk başta Toyota’nın sunduğu kampanya detaylarından bahsedelim.

Toyota 2018 Ekim KampanyaGeçtiğimiz günlerde Toyota Türkiye CEO’su Ali Haydar Bozkurt, düşen araç satışları nedeniyle acil önlem paketini uygulamaya geçtikleri söylemişti. Corolla modelinin 1.6L hacimli versiyonların hepsinde 10.200 TL indirim yapıldı. Hatchback tarafında Auris versiyonlarında ve Yaris 1.0L’de 5.000 TL indirim yapıldı.

SUV klasmanında RAV4 Hibrid modellerinde 15.000 TL indirim yapılmış. Sadece RAV4 Advance 4×2’de indirim olmayacak. Banka faizlerindeki düzenleme ile Auris Hibrid, Yaris Hibrid ve RAV4 Hibrid için 25 bin TL’ye %0.93‘lük faiz avantajı sunuluyor.

Peugeot’un kampanyası da Ekim ayında araç satışlarını artırabilir.

Peugeot 2018 Ekim KampanyaHepsi olmasa da bazı Fransız marka ürünlerinde kredi oranları yeniden hesaplanmış. Sedan ve hatchback modellerin bazılarında 30.000 TL’ye 24 aylık vade ile %1.49‘luk bir faiz uygulama kararı alınmış. Benzinli PureTech motorlu 208 ve 301 sedanda 30.000 TL’ye 24 ay taksite %1.49 faiz oranı uygulanacak.

2008 crossover dizel ve 308 modellerine ise 24 ay 40.000 TL’ye %1.49 faiz oranı uygulanacak. Pahalı SUV ayağında ise; 3008 ve 5008 60.000 TL kredi miktarına 24 ay %1.49 oranında faiz uygulanacak.

OYAK ile yeniden anlaşma yapan Renault’ta ticari taraftan müşterilerini mutlu etmeye çalışacak.

Renault 2018 Ekim KampanyaEkim ayında, tüm Renault hafif ticari araçlarında 30.000 TL kredi tutarına 12 aya varan vade seçenekleri için %0 faiz oranı uygulama kararı alınmış. Yasal mevzuat çerçevesinde daha fazla vade ve miktara ihtiyaç duyanlara 200.000 TL 48 aylık dilim için %2.54 oranda faiz belirlenmiş. Bunların dışında binek araçlar da 30.000 TL %0 faiz oranından yararlandırılacak.

Öte yandan Renault tüm bakım ve mekanik onarımlarında bazı avantajlı fiyatlar sunuyor. Bazı fiyat indirimleri ve faiz oranlarında ek olarak hurda indiriminden de yararlanılırsa, otomobiller cazip bir şekle getirilmiş oluyor. Kampanya kapsamında şu an için en avantajlı firma Toyota olarak gözüküyor. CEO’sunun da dediği “zararı göze aldık” sözleri gerçekten uygulamaya alınmış. Şimdi diğer firmalardan kampanya gelecek mi gelecekse de nasıl bir indirim ve faiz oranları sunulacak onlara bakacağız.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Otomobil kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum