Yatırım yapmaya başla!

Consumer Reports’un 2018 Yılı Türkiye Otomobil Raporları Şaşırtıyor!

En kapsamlı araştırma şirketlerinden olan Consumer Reports, otomobil konusunda Türkiye'nin de içerisinde bulunduğu bazı modellerin şaşırtıcı kötü sonuçlarını yayınladı!
Consumer Reports’un 2018 Yılı Türkiye Otomobil Raporları Şaşırtıyor!

Düzenli olarak araştırma ve raporlamalar yapan CR (Consumer Reports) bu sene Türkiye’deki araç kullanıcılarının bazı marka ve modellerine karşı verdiği notlar dikkat çekiyor. Cadde ve sokaklarda gezen, aslında adet olarak çok satan bazı modellerin alındıktan sonra sahiplerini memnun etmediği sonucuna varılmış.

Her kişinin zevkleri farklı olduğu için benimsediği otomobiller de aynı şekilde farklı olur. Kimisi Alman kimisi Japon otomobillerine binmeye zevk alır. Yeni yüzyıl araçları özellikle bulunduğumuz tarihe yakın olanlar otonom ve güvenlik özelliklerinde tavan yapmış durumdalar. Sizleri daha fazla bekletmeden, içerisinde Türkiye’nin de olduğu CR raporlarından çıkan sonuçları aktaralım.

Genel puanlamada en kötü sonuç Fiat 500L’ye verilmiş.

İtalyan şirketin ikonik tipteki geniş araç atağı 500L, insanları memnun etmemiş gibi gözüküyor. Çoğunlukla geniş ancak kompakt yapıda duran bu aracın tercihi tasarımından kaynaklı. Satın alan müşterilerin servislere bırakılan notlarında 500L’nin konforunun çok kötü olduğu söylenmiş.

Benzetmeler arasında “500L’de yolculuk, rahatsız ofis koltuğunda oturmaya benzer” şeklinde söylenmiş. Gerçekleştirilen köşe kaza testlerindeki kötü sonuç karşısında insanlar modelin sağlam olmadığını düşünüyor.

En kötü yol testi puanı Mitsubishi Mirage’ye geldi!

Fiyat konusunda Japon model Mirage insanların hoşuna gitmiş olsa da yol koşullarında verdiği kötü hissiyattan sonra Mitsubishi’nin canı sıkılmış. Mirage’nin yenilemesi ardında eğlence kısmına iyi özellikler getirilse de 3 silindirli motorun kalkış sırasında verdiği titreşimler insaları rahatsız etmiş.

Raporlamanın devamında aracın yol koşullarında da kabine dış sesleri alma vb. gibi yolculuk kalitesini bozacak bir takım şeylerden söz etmişler.

Şaşırtıcı şekilde müşteriler Mercedes GLA’dan da memnun değilmiş!

Ankete katılan ve servislere gönderilen şikayetlerde GLA’nın tüm modellerden aşağıda olduğu söylemiş. CLA’nın yükseltilmiş versiyonu olan GLA, motorun sürüş konforu üzerindeki etkilerinde iyi puan almış. GLA’nın nedendir bilinmez ancak alan kişilerin sadece %44‘ü yeniden bu araca sahip olmak istediklerini söylemişler.

Ford Fiesta ST’ye sahip olanlar yaptıkları yolculukların korkutucu seviyede olduğunu söylemişler.

B segmentten biraz daha fazla güç almak isteyenlerin modeli Fiesta ST‘nin de insanların yolculuk kalitesini düşürdüğü raporlanmış. Performans odaklı bu tip otomobillerde sertleştirilen süspansiyon elbette konforu düşürecektir.

Gelen yorumlarda mini modelin pürüzsüz yollarda dahi insanları aşırı rahatsız etmiş. Sürüşü her zaman eğlenceli gibi gelen bu tür mini araçlar için öncesinde bu gibi kötü yorum gelmemişti.

Ülkemizdeki raporları da dikkata alarak derleyen CR, ilginç sonuçlar çıkarmış. Şirketin söylediği her şey, anket ve insanların servislere bıraktığı şikayetler üzerinden bizlere aktarılıyor. Aslında bu içerikteki yorumları bizler yapıyoruz. Peki, hangi aracın kötü sonucu sizi en çok şaşırtan oldu?

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Otomobil kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum