Yatırım yapmaya başla!

2018 Yılında BMW “M8” Modelinin Çıkışı Onaylandı!

BMW, M8 Modelinin kısa sürede lansmanının gerçekleşeceğini söyledi. Aynı zamanda ileri yönelik projeler aktarıldı. İşte detaylar...
2018 Yılında BMW “M8” Modelinin Çıkışı Onaylandı!

BMW, zamanın en iyi spor arabalarından birisi olan 8 Serisinin “M” versiyonun üretimi için her şeyin tamamlandığını bildirdi. Adının sonuna gelen harftende anlaşılacağı gibi model gamına yüksek güç üreticisi bir spor otomobil daha geliyor. M8 hakkında farklı bir çok iddia çıkmıştı.

Bunların başında en çok duyduğumuz üretilmeyeceği ile ilgiliydi. Yalnız biz bunun bir strateji olduğunu düşünmüştük. Çünkü yeni BMW M5‘in çıkış zamanlarında ufak ipuçlarından bahsedilmişti. Bazı test sıralarında çekilen casus fotoğraflarda yeni M8’in karoserin bazı detayları belli oluyordu.

Alman marka yine tahmin edilen Z3 hatlarında M8 modelini gösterebilir.

Normal olarak akıllarda yeni yüz spor otomobilin nasıl bir motor ünitesiyle gösterileceği var. Tahmin edilen M8’in 4.4L twin – turbo V8’e sahip olması.

M5 modelinden yola çıkacak olursakta 600 beygirlik ünite en ağır basanı.

BMW M8’in çıkışıyla beraber, 2025 yılına 25 elektrikli model sunma planları içerisinde.

BMW Yönetim Kurulu Başkanı Harald Krüger M8’in 2018 yılında lansmanının gerçekleşeceği söyledikten sonra diğer konulara geçti. Planlarının 2025 yılına kadar farklı segmentte 25 modelin elektrik destekli olacağı söylendi.

Vision Dynamics modelinden yola çıkacak olursak sıfır emisyonlu uzun menzilli araçların BMW plazalarında olacağını kesin olarak anlamıştık. Tamamı %100 elektrikli olacak şekilde 12 modelin içerisinde, en büyük SUV X7‘nin de olduğu bildirildi. X7’de M8 ile aynı organizasyon kapsamında lansmanı yapılabilir.

BMW’nin geleceğe dair büyük planlarını gördük. Açıkçası kışkırtıcı yapısıyla Z4 Konsept’i gördükten sonra diğerlerini büyük merakla bekliyoruz. BMW’nin elektrikli araç atağının da büyük yankı uyandıracağı kesin.

Şu anda tüm otomotiv dünyası elektrik motor, batarya ve otonom yazılımlar üzerinde kitlenmiş durumda. Yazılım şirketleri ile otomobil firmaları büyük ortaklıklar yaparak ileri yönlü projelerini beraber geliştiriyorlar. Mesela VW ile Google’ın otonom için birleşmesi gibi!

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Otomobil kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum