Yatırım yapmaya başla!

27 Kasım’da Benzin ve Motorine Bir İndirim Daha Bekleniyor!

Brent petroldeki gerilemeyle birlikte akaryakıta bir indirim daha geliyor!
27 Kasım’da Benzin ve Motorine Bir İndirim Daha Bekleniyor!

Brent petrol uluslararası piyasalarda varil fiyatının düşmesine ilişkin ülkemizde de hızlı şekilde litre bazlı fiyatlar aşağıya çekiliyor. Dün itibariyle motorin ve benzine gelecek indirimden sizleri haberdar etmiştik. Uzun süredir vergilerden karşılanan zamlar, belirli bir düzeyde sabit tutularak vatandaşa yansıtılmamıştı.

Son indirim 19 kuruş gelmişti ancak bunun bir kısmıyla ÖTV sıfırlanmış, kalan kısmı indirim olarak pompaya yansıtılmıştı. Brent petrolün haftayı 60 doların aşağısında kapatmasıyla, benzin fiyatlarında yeni bir indirimi müjdeliyor.

27 Kasım Salı gününden itibaren benzin ve motorin de indirimli tarife bekleniyor.

Pazartesi gününü Salı’ya bağlayan geceden itibaren benzinde 15 – 16 kuruş, motorinde ise 21 – 21 kuruş indirim bekleniyor. İndirimin gerçekleştiğini düşünecek olursak, toplamda 90 kuruşluk bir benzinde gerileme söz konusu olacak. Motorin tarafına baktığımız zaman son indirim sonrasında da toplamda 35 kuruşluk bir litrede gerileme olacak.

Akaryakıt konusunda uzman olan kişiler bundan sonraki dönemlerde ABD’nin İran yaptırımlarından dolayı, varil fiyatının 100 dolara gelebileceğini söylüyorlar. Bazıları da petrolde taleple ilgili bir sıkıntının olmayacağına, aksine 2019 yılı petrol tahminlerinin revize edildiği bildirildi.

Öte yandan JP Morgan gelecek yıl için Brent petrol fiyat tahminini 83.50 dolardan 73 dolara düşürmüştü. Bu da gerçekten önemli bir gelişme. Gelen son indirimlerle birlikte özellikle işin ticari kısmında insanlar bir nebze de olsa rahatlama yaşayacaklardır!

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Otomobil kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum