Yatırım yapmaya başla!

2017 Yılında Martin Jetpack ile Uçmaya Hazır Olun!

2017 Yılında Martin Jetpack ile Uçmaya Hazır Olun!

İnsanoğlu geçmişten bugüne hep uçmanın hayalini kurmuş; bu düşünce Supermen, Peter Pan, Iron Man ve daha nice karakterin oluşmasına ön ayak olmuştur. Hatta birçoğumuz bu nedenle çocukluğumuzda pilot olmayı istemedik mi? Gökyüzünde kuşlar gibi süzüldüğümüz günlerin hayaliyle geçirdiğimiz onca yıldan sonra, Martin Aircraft şirketindeki çılgın mühendisler geleceği günümüze getirmeye hazırlanıyorlar. Artık herkes çizgi roman kahramanları gibi göklerde süzülerek seyahat edebilecek.

Bizleri sürekli şaşırtmayı başaran teknolojik ilerlemeler, önce karşımıza Ehang 184 gibi insan taşıyabilen drone modellerini çıkardı. Daha sonra ise sanal dünyayı yaşamış olduğumuz gerçekliğe dönüştürerek HoloLens gibi sanal gerçeklik gözlüklerini, sürücüsüz otomobilleri ve daha birçok geleceğe dair araçları bizlerle tanıştırdı. Şimdi ise sınır tanımayan mühendisler ileri teknolojiden yararlanarak hep hayalini kurduğumuz Jetpack adı verilen “sırt roketlerini” icat ettiler. Peki, Martin Aircraft tarafından inşa edilen bu sırt roketleri ile uçmaya hazır mısınız?

İşte karşınızda kelimenin tam anlamıyla ayaklarınızı yerden kesecek Martin Jetpack!

Martin Jetpack Modellerinin Güvenli Tasarımı

Martin Jetpack Modellerinin Güvenli TasarımıMartin Jetpack modellerinin her biri oldukça sıkı güvenlik önlemleri alınarak dizayn edilmiş. Öncelikle tasarım elementlerini hayal güçlerinde oluşturan Martin Aircraft ekibi, daha sonra ise bu ekipmanları çeşitli testlere tabi tutarak oluşturmaya koyulmuş. İlk Martin Jetpack modeli, ön cephesindeki ve alt kısımlarındaki korumalıkların yanı sıra kol destekleri ile de pilotunun en üst seviyede güvenliğini sağlayabilecek şekilde geliştirilmiş. Aklınızı başınızdan alacak teknolojik buluşlar arasında yer alacak olan bu araca daha sonra ise bir paraşüt entegre edilmiş. Birçok testten geçirilen bu paraşüt, acil durumda çok hızlı bir şekilde açılıyor. Bu özelliklerin yanı sıra jet motorlarını oluşturan döner parçalar da hem pilotun hem de aracın çevresinde bulunan insanların güvenliğini sağlayacak şekilde oluşturulmuştur.

Sırt Roketleri Ne Kadar Yüksekliğe Çıkabiliyor?

Sırt Roketleri Ne Kadar Yüksekliğe Çıkabiliyor?Teknolojik devrimlerden biri olarak görülen bu sırt roketleri, 30 dakika boyunca dikey şekilde uçuş gerçekleştirebiliyor. Dünyanın en pahalı drone modeli gibi kısa süreli uçuşlar gerçekleştirse de Martin Jetpack modelleri, 1000 metrenin üzerinde bir yüksekliğe çıkabiliyor. Geleceğe yön verecek icatlardan biri olarak kabul gören bu Jetpack modelleri, saatte 74 kilometrelik hızın üzerinde ivmeye ulaşabiliyor. Martin Jetpack modelleri, hem pilot tarafından hem de aynı drone modelleri gibi uzaktan kontrol edilebiliyorlar. Küçük boyutu sayesinde dikey olarak kalkış ve iniş yapabilmesinin yanı sıra binaların yoğun olduğu bölgelere, ağaçlık bir alana ya da helikopterlerin ulaşamayacakları yerlere de erişim sağlayabiliyorlar.

Martin Jetpack Modellerinin Fiyatı

Martin Jetpack Modellerinin Fiyatı120 kilogramdan daha yüksek ağırlıkları da taşıyabilen geleceğin araçları, fazlasıyla kullanışlı olacak şekilde üretilmişlerdir. Kendi başınıza istediğiniz yere uçuş gerçekleştirebileceğiniz Martin Jetpack modelleri, ayrıca acil servislerin de kullanabilecekleri türden bir araçtır. 2017 yılında satışa sunulmaya başlanacak bu sırt roketlerinin her biri 200 bin dolarlık fiyat etiketiyle satılacak. Aslına bakarsanız, lüks bir otomobil yerine bu Jetpack modellerinden birini satın alıp trafikten de kurtulmuş olursunuz.

Hezarfen Ahmet Çelebi ve Leonardo Da Vinci’nin belki de en büyük hayali, Martin Jetpack modellerinin oluşumundaki sebep olabilir. Bu iki bilginin oluşturdukları araçlar, günümüzde daha da geliştirilerek jet pack yani sırt roketleri halini almış. Peki, incelemiş olduğumuz Martin Jetpack modelleriyle sizler de Hezarfen gibi Galata Kulesi’nden atlayıp boğazı geçerek Üsküdar’a iniş yapmak ister miydiniz?

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Teknoloji kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum