Yatırım yapmaya başla!

2017 Yılında Kariyerinde Yükselmek İsteyenler için Öneriler

2017 Yılında Kariyerinde Yükselmek İsteyenler için Öneriler

Arkamızda bıraktığımız 2016’yı düşündüğünüzde, geçmiş senenin kariyeriniz açısından verimli geçtiğini söyleyebilir misiniz? Koca bir senelik iş hayatınızı değerlendirdiğinizde diyorum, 2016’yı kariyeriniz için parlak bir yıl olarak görüyor musunuz? Yoksa daha dün veda ettiğimiz seneyi, yerinizde saymaktan başka bir şey yapmadığınız büyük bir kayıp olarak falan mı düşünüyorsunuz? Peki, o zaman şunu sorayım. Yeni yıl beklentileriniz arasında kariyerinizde yükselmek ya da hayalini kurduğunuz işi almak gibi şeyler var mı? Kariyerinizde inanılmaz bir sıçrama yaparak 2017’nin sizin yılınız olmasını ister misiniz?

O halde bunun için hemen şimdi kolları sıvamalısınız. Çünkü 2016 kariyeriniz açısından pek de parlak geçmediyse, bunun en büyük nedeni sizsiniz. Diğer bir deyişle; geçip giden koca bir yılı ziyan olarak değerlendiriyorsanız, bu ya kariyer yolculuğunuzda yanlış adımlar attığınız ya da yeteri kadar çaba göstermediğiniz içindir. Sonuçta; 2017’nin sonunda da aynı şeyleri yaşamamak için yeni yılı akıllıca geçirmeniz gerekiyor. Uzun lafın kısası; tam 1 sene sonra geriye dönüp baktığınızda arkanızda dolu dolu geçirilmiş başarılı bir 2017 görmek için, şimdi duyacağınız önerilere kulak vermelisiniz derim.

İşinizi Sevin ya da Sevdiğiniz İşi Yapın!

İşinizi Sevin ya da Sevdiğiniz İşi Yapın!Yeni yıla başlarken, karar vermeniz gereken en önemli şey işinizi sevip sevmediğinizdir. Geleceğinizi halihazırda çalıştığınız işi yaparak mutlu mesut geçirebilir misiniz, yoksa bunun size mutsuzluktan başka bir şey getirmeyeceğini mi düşünüyorsunuz? O zaman; ya işinizi değiştirmeli ya da onu sevmeyi öğrenmelisiniz. Çünkü sevmediğiniz bir işte başarılı olmanız pek mümkün değil. Tamam, benimsemediğiniz işte belki geçici başarılar yakalarsınız ancak hiçbir zaman tam anlamıyla mutlu olamazsınız. İşte bu nedenle; ya işinizi sevmeli ya da sevdiğiniz işi yapmalısınız.

Her Gün Yeni Bir Şey Öğrenin!

Her Gün Yeni Bir Şey Öğrenin!Her gün yeni bir şey öğrenmeyi alışkanlık haline getirmelisiniz. 2017 yılının sizin yılınız olmasını istiyorsanız şayet, hem kariyerinizde hem de özel hayatınızda olumlu gelişme yaşamanızı sağlayacak bu öneriyi kesinlikle uygulamalısınız. Zamanınızı boşa geçirmekten vazgeçmeli, başarılı insanların göze çarpan alışkanlıkları arasında olan yeni şeyler öğrenme eylemine gereken önemi göstermelisiniz. Akşam eve gittiğinizde zamanınızı boş boş işlerle geçirmek yerine, yeni şeyler öğrenebileceğiniz aktivitelerle uğraşmalı, bu yeni alışkanlığın sizi kısa sürede nasıl değiştirdiğini kesinlikle tecrübe etmelisiniz.

Günlük, Haftalık ve Aylık Hedefler Belirleyin!

Günlük, Haftalık ve Aylık Hedefler Belirleyin!Yeni yılda uygulamanız gereken önerilerden bir diğeri de bu! Yani kendinize sürekli yeni hedefler belirlemelisiniz. Belirlediğiniz günlük, haftalık ve aylık hedefler sayesinde, istediğiniz noktaya çok daha kolay ulaşabilir, yavaş ve doğru adımlarla ilerleyerek kariyerinizde daha kolay yükselebilirsiniz. Mesela; bu senenin sonuna kadar x pozisyonuna yükselmek istiyorsunuz. İstediğiniz noktaya ulaşabilmek için işe yarar bir plan hazırlamalı, hedefinize doğru tam yol ilerlemelisiniz.

Yeni Hobiler Edinin!

Yeni Hobiler Edinin!Hobilerin başarı üzerinde ne kadar etkili olduğunu biliyor musunuz? Daha doğrusu, hobi edinmenin kişinin hayatını pek çok farklı yönden olumlu etkileyeceğini biliyor musunuz, diyeyim. Evet, 2017’nin kariyerinizle birlikte diğer açılardan da sizin yılınız olmasını istiyorsanız, yeni hobiler edinmelisiniz. Böylelikle boşa zaman geçirmekten kurtulacak, stres gibi negatif duygularla daha kolay başa çıkacak, kendinizi daha iyi hissedecek, beyninizi güçlendirecek ve sonuç olarak da iş hayatında daha başarılı olacaksınız. Sadece uğraşmak istediğiniz hobileri tek tek yazın ve “bir ara ilgileneceğim” demek yerine onlarla gerçekten uğraşın!

Daha Zeki Olun!

Daha Zeki Olun!Daha zeki olmak mı? Evet evet, tam olarak bunu söylüyorum. Çünkü isterseniz daha zeki olabilirsiniz. Beyninizi güçlendirmek için uğraşarak, hayatınızı çok daha kolay hale getirebilir, kıvrak zekanızla kariyerinizde hızla yükselebilirsiniz. Sonuçta; yapmanız gereken tek şey daha zeki olmak için dikkat edilmesi gereken noktaları öğrenmek. Mesela; gün içinde ne gibi beyin egzersizleri yapabileceğinizi düşünebilirsiniz. Ya da zekanızı arttırmak için edinebileceğiniz hobilere yönelebilirsiniz.

İlginizi Çekebilecek Yazılar:

Performansınızı Yükseltin!

Performansınızı Yükseltin!2017’nin kariyeriniz açısından parlak bir yıl olmasını istiyorsanız, performansınızı arttırmak için uğraşmalısınız. Bunun için eksik olduğunuz yönleri belirlemeli, hangi konularda ne gibi zayıflıklarınız olduğuna karar vermelisiniz. Diyelim ki sürekli olarak multitasking tuzağına düşüyorsunuz. O zaman işlerinizi sırasıyla yapma alışkanlığı kazanmalı, çoklu görevin işinize yaramayacağını sık sık kendinize hatırlatmalısınız. Veya dikkatiniz sürekli dağılıyorsa da bu sorunu ortadan kaldırmak için ne gibi noktalara dikkat etmeniz gerektiğini öğrenmeli, performansınızı yükseltmek için çalışma şeklinizi ölçüp tartarak en uygun yolları bulmalısınız.

İnceleyebilirsiniz:

Sağlıklı Yaşamın Ne Kadar Önemli Olduğunu Anlayın!

Sağlıklı Yaşamın Ne Kadar Önemli Olduğunu Anlayın!Sağlıklı yaşam ve kariyerinizde yükselmek mi? İkisi arasındaki ilişkinin ne kadar doğru orantılı olduğunu biliyorsunuz, öyle değil mi? Elbette biliyorsunuz ama bildiğiniz bu gerçeği ne kadar umursuyorsunuz, işte orayı biraz şüpheli buluyorum. Ama kesinlikle umursamalısınız. Yeni yılın iş hayatında başarılı olmak istiyorsanız, bütün kötü alışkanlıklarınızı bırakmalı, sağlam kafanın sağlam vücutta bulunacağını unutmayarak yaşam tarzınıza dikkat etmelisiniz. Hatta bunun için hemen aşağıdaki yazıyı incelemeli, sağlıklı yaşam için ilk adımınızı değiştirmeniz gereken alışkanlıkları öğrenerek atmalısınız.

Daha Sağlıklı Bir Yaşam için Yapılabilecek Basit Şeyler

Yeni Bağlantılar Kurun!

Yeni Bağlantılar Kurun!2017 yılında kariyerinizde yükselmek için yeni bağlantılar kurmalısınız. Bulduğunuz her fırsatı değerlendirmeli, katılabileceğiniz davetleri, seminerleri kaçırmamalısınız. İş seyahatlerinde gözünüzü açık tutmalı, iletişim yeteneğinizi geliştirerek tanıştığınız insanlarla kopmayacak bağlantılar kurmalısınız. Böylelikle; ağınızı genişletmiş olacak ve çevrenizin gücüyle daha başarılı bir iş hayatına kavuşabileceksiniz.

Fırsatlara Karşı Açık Olun!

Fırsatlara Karşı Açık Olun!Kariyerinizde yükselmek için bu konuda işinize yarayabilecek bütün fırsatlara karşı gözünüzü açık tutmalısınız. Mesela; yine kendi alanınızdan iyi bir iş teklifi aldınız. Alıştığınız yerden ayrılmaktan korkarak teklifi hemen geri çevirmemelisiniz. Veya yeni bir iş teklifini değerlendirmek için yaşadığınız şehirden ayrılmanız gerekiyor. Değişiklik yapmaktan korkmamalı, hayatınızı olumlu yönde değiştirecek fırsatları akıllıca değerlendirmelisiniz.

Kendinize Güvenin!

Kendinize Güvenin!Her sene benzer yeni kararlar almış ama uygulayamamış olabilirsiniz. Ama bu demek değil ki 2017 de aynı şekilde geçecek! Eğer yeni yılda kariyerinizde istediğiniz noktaya gerçekten ulaşmak istiyorsanız, öncelikle bu konuda kendinize güvenmelisiniz. Yapabileceğinize inanmalı, aynanın karşısına geçip kendinize “istediğimi sonunda alacağım” diyebilmelisiniz. Öz güven konusunda eksik olduğunuzu düşünüyorsanız, eksikliğinizi gidermek için uygun yöntemleri izlemelisiniz.

Öz Güveninizi Geliştirmek için Kulak Vermeniz Gereken Tavsiyeler
Daha Özgüvenli Görünmeyi Sağlayacak Beden Dili Tüyoları

Konfor Alanınızın Dışına Çıkın!

Konfor Alanınızın Dışına Çıkın!Konfor alanınızın dışına çıkın! Evet, 2017’de kariyerinizde yükseliş yaşamak istiyorsanız, yapamam dediğiniz şeyleri yapmak için kendinizi zorlayın. Diğer bir deyişle; korkularınızın üzerine gidin. Neden biliyor musunuz? Çünkü bu şekilde istediğiniz başarıyı çok daha kolay elde edebilirsiniz. Tamam, alıştığınız düzeni devam ettirmek sizin için rahatlatıcı, güven verici olabilir. Ancak zamanla bu sizi değişikliklere karşı kendini kapatmış, garantici bir insan haline getirir. Ki garantici yaklaşım da başarının önündeki en büyük engellerden bir tanesidir. Uzun lafın kısası; korksanız bile sınırlarınızı aşmak için uğraşmalı, cesur davranarak etrafınızdaki görünmez çemberin dışına çıkmalısınız.

Daha Az Konuşup, Daha Çok Dinleyin!

Daha Az Konuşup, Daha Çok Dinleyin!2017 yılında kariyerinizde yükselmek için daha az konuşup, daha çok dinlemeye başlamalısınız. Çünkü atalarımızın da dediği gibi söz gümüşse sükut altındır. Çevrenizde bulunan dinlenmeye değer insanların sözlerine daha çok kulak verip, boş yere ağzınızı yormaktan kaçınmalısınız. Çünkü ancak bu şekilde iyi bir dinleyici olabilir, başarılı olma ihtimalinizi ancak bu şekilde arttırabilirsiniz. Hem iletişim yeteneğinizi güçlendirecek hem de önünüze yeni şeyler öğrenme fırsatı çıkartacak bu öneri sayesinde, kariyerinize olumlu katkıda bulunabilirsiniz.

İnceleyin: İyi bir Dinleyici Olmak için Dikkat Edilmesi Gereken Noktalar

Tembellik Yapmaktan Vazgeçin!

Tembellik Yapmaktan Vazgeçin!Yeni yılda kariyerinizde yükselmek istiyorsanız, tembellik yapmaktan uzak durmalısınız. Canınız istemiyor diye yapılması gereken işleri savsaklamamalı, sırf zorlanıyorsunuz diye ertelemeye yeltenmemelisiniz. Ayrıca “ben hiç tembel değilim ki” falan diye de savunmaya geçmeyin. Zira görünen o ki siz de tembellik yapmayı sevenler arasındasınız. Hem öyle olmasaydı; şimdiye kadar istediğiniz noktaya çoktan varmış olurdunuz, öyle değil mi? Yani kendinize yalan söylemeyi bırakmalı, tembellik yaptığınız zamanları en aza indirerek başarı çıtanızı yükseltmelisiniz.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Kariyer kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum