Yatırım yapmaya başla!

2017 Yılının Merakla Beklenen En Etkileyici Video Oyunları

2016 yılı video oyunları için oldukça heyecan verici bir dönemdi. Uncharted 4: Bir Hırsızın Sonu, Inside, Pokémon Go, Doom, Overwatch ve Titanfall 2 gibi birbirinden etkileyici yapımlar, oyun meraklılarıyla buluşmuştu. 2017 yılı ise gerek devam oyunları gerekse de DLC'ler ile 2016'yı aratmayacak gibi görünüyor. İşte 2017'de çıkacak en iyi video oyunları sizlerle;
2017 Yılının Merakla Beklenen En Etkileyici Video Oyunları

2017’nin video oyunları için büyük bir yıl olacağını söylesek, sanırım abartmış olmayız. Halihazırda Sony tarafından üretilen PlayStation 4 Pro cihazı sahip olduğu güçlü performans özellikleriyle, büyük boyutlu ve yüksek sistemli oyunları sorunsuz bir şekilde çalıştıracağının sözünü vermişti. Elbette ki bu durum, 2017 yılının birbirinden etkileyici video oyunlarına sahne olacağının habercisiydi. Sonrasında oyunculara tamamıyla yeni bir deneyim sunan Nintendo Switch konsolu dünyaya tanıtıldı. Yakın zamanda ise Microsoft’un Project Scorpio konsolunun önümüzdeki yıl piyasaya sürüleceğinin haberleri yayılmaya başladı. Xbox One konsolunun güçlendirilmiş bir versiyonu olacağı belirtilen Project Scorpio’nun ayrıca PS4 Pro konsolundan üç kat daha güçlü olacağı konuşuluyor.

Halihazırda 2016 yılının en iyi video oyunları, hikayeleri, grafikleri, gelişmiş oyun dinamikleri ve sahip oldukları daha birçok özellikle oyunseverleri büyülemeyi başarmışlardı. Üç şirketin de yeni yıla özel olarak üretmiş oldukları bu canavarlar kullanıcılarının gönlünde taht kurdu bile. Özellikle de bu yıl piyasaya sürüleceği duyurulan bazı oyunları, başucunuzdan ayırmak istemeyeceksiniz. Devam oyunlarından, spin-off olarak adlandırılan yan oyunlara ve ilk kez hayatımıza girecek yeni başyapıtlara kadar 2017’nin merakla beklenen video oyunlarından oluşan bir liste hazırladık. Şimdi dilerseniz 2017’nin en iyileri olmaya aday, bu video oyunlarının hangileri olduklarına birlikte bir göz atalım.

İşte karşınızda 2017’nin merakla beklenen oyunları:

20 God Of War 4

God Of War 4Yunan Tanrıları’nı üç seride telef eden, Zeus’un gayrimeşru oğlu Kratos geri dönüyor. İlk üç oyunda hızını alamayan heybetli Kratos, bu kez Odin, Thor ve Loki’den oluşan İskandinav Tanrıları’nı hedef seçiyor. İlk oyunda Savaş Tanrısı Ares tarafından kandırılıp karısını ve kızını öldüren Kratos, dördüncü oyunda yeniden baba oluyor. Yeni oyunun başlangıcında, uzamış sakalları ile çok daha olgun bir görünüme kavuşan Kratos’u oğluna avlanmayı öğretirken görüyoruz. 2017 yılının ilk yarısında piyasaya sürüleceği düşünülen God of War 4, efsaneleşen bu Sony serisinin en güzel devam oyunlarından bir tanesi olacak gibi görünüyor.    

İşte God Of War 4 oyunun tanıtım videosu:

19 Cuphead

Cuphead1930’lu yılların Disney çizgi filmlerini andıran grafiklerle donatılan Cuphead, sevimli karakterleri ve farklı tasarımı ile E3 fuarının en dikkat çeken oyunu olmayı başarmıştı. Bu güzel oyun geçen senelerde tanıtılmış olmasına rağmen, 2016 yılının sonlarına doğru oyuncularla buluşacağı söylenmişti. Jardel Moldenhauer’un geliştirilmiş olduğu bu oyun; Studio MDHR tarafından Xbox One ve Microsoft Windows için tasarlanmıştır. Fakat ne yazık ki çıkış tarihi ertelenmiştir. Unity motoruyla geliştirilen Cuphead oyunun 2017’nin ortalarında çıkması bekleniyor. Şeytanla girilen bahsi kaybedip, borcunu ödemek için verilen uğraşın eğlenceli grafiklerle anlatıldığı bu etkileyici oyun, piyasaya sürüldüğü takdirde 2017’nin en başarılı oyunlarından biri olacak gibi görünüyor.

Cuphead oyunun eğlenceli tanıtım videosu:

18 Shenmue III

Shenmue IIIShenmue serisi çok fazla bilinen bir yapım olmasa da ilk oyunu 1999 yılında Sega platformu Dreamcast için meydana getirilmişti. 2001 yılında ise serinin ikinci oyunu Xbox için geliştirildi. Neilo ve Ys Net tarafından yeni nesil Unreal Engine 4 oyun motoru ile tasarlanan bu RPG aksiyon oyunu, bağış rekorları kırarak 2017 yılının Aralık ayında piyasaya çıkacağını duyurdu. Xbox ve PlayStation için geliştirilen Shenmue III, oyunseverleri hayal kırıklığına uğratmayacak gibi duruyor.

Etkileyici tanıtım videosuyla Shenmue III:

17 Sea Of Thieves

Sea Of ThievesEtkileyici bir multiplayer (çok oyunculu) korsanlık oyunu olarak karşımıza gelen Sea of Thieves de Cuphead gibi Microsoft’un E3 2016 konferansına damgasını vuran oyunlardan biriydi. Rare tarafından Xbox One ve Windows 10 için geliştirilen Sea of Thieves oyununun 2017 yılının Şubat ayı itibariyle piyasaya sürüleceği açıklanmıştı. Eğlenceli mekanikleriyle fark yaratan Sea of Thieves, oyuncuları mutlu etmeyi başaracak gibi görünüyor.

Gerçek oyunculara denetilen Sea Of Thieves’in oynanış videosu:

16 For Honor

For HonorUbisoft firması bu yıl da video oyun dünyasına damgasını vuracak bir başyapıt meydana getirmeyi başarıyor. Zaman zaman bekleneni verememiş ve son yıllarda Downgrade skandallarıyla gündeme gelmiş olsa da sektörün en büyük firmalarından olan Ubisoft, For Honor için büyük emek harcamış. İnsanlık tarihini etkileyici bir tarzda ele alarak, Orta Çağ’a yakın bir dönemi olağanüstü grafiklerle gözler önüne seren For Honor, tamamıyla keyif verici bir oyun haline geliyor. Başarılı mekanikleri ve akıcı oynanış tarzıyla kısa sürede oyuncuyu kendine adapte eden For Honor, 14 Şubat’tan itibaren oyunseverlerle buluşacak.  

Akılalmaz grafikleriyle For Honor’un tanıtım videosu:

15 Prey 2

Prey 22006 yılında ilk olarak karşımıza gelen Prey, yapısı, müzikleri ve portalları ile Yılın En İyi FPS ödülünün sahibi olmayı başarmıştı. Human Head Studios tarafından geliştirilen Prey, uzay ve bilimkurgu aşıklarını kendisine hayran bırakmıştı. Şimdi ise serinin ikinci oyunu uzaylılar tarafından kaçırılan ve daha sonraları bir kelle avcısına dönüşen Killian Samuels’in başrolde yer aldığı eşsiz bir FPS oyunu olarak karşımıza geliyor. Aslında tam olarak bir devam oyunu olmayan Prey 2, etkileyici değişiklikler ile oyuncuları heyecanlandıracak. 2017 yılının ikinci yarısında piyasaya sürüleceği belirtilen Prey 2, şimdiden başarılı bir yapım olacağının sinyallerini veriyor.

10 yıllık aradan sonra Prey 2’nin ilk tanıtım videosu:

14 Friday the 13th: The Game

Friday the 13th: The GameKorku filmlerinin en bilinen örneklerinden biri olarak karşımıza gelen 13.Cuma bu kez yeni nesil bir video oyunu olarak bizleri etkilemeyi başaracak gibi görünüyor. Shenmue III gibi Kickstarter kampanyası olarak başlayan ve geliştirilen oyun dinamikleriyle oldukça etkileyici hale gelen Friday the 13th: The Game, 2017’nin beklenen oyunlarından biri olmayı başarıyor. Unreal Engine 4 oyun motoru ile geliştirilen bu oyun, film sahneleriyle benzer görsellere ev sahipliği yapıyor.

Friday the 13th: The Game oyunun tüyler ürperten tanıtım videosu:

13 Crackdown 3

Crackdown 3Açık dünya oyunları arasında efsaneleşen ve dünyanın en çok satan video oyunları arasında yer alan GTA serisinin arkasındaki beyin, David Jones, bu kez Crackdown ile karşımıza geliyor. Adeta çizgi film görsellerine sahip GTA versiyonu olarak tasarlanan Crackdown 3 oyununda, çetelerle mücadele eden bir polis memuru olarak görev alıyoruz. Aslında biraz da Saints Row oyununu andıran Crackdown’ın, 2017 yılının sonlarına doğru Xbox ve Microsoft 10 platformları için çıkması bekleniyor.

Crackdown 3 yeni tanıtım videosuyla karşınızda; 

12 Halo Wars 2

Halo Wars 2Xbox’ın en sevilen oyun serilerinden olan Halo, bu kez gerçek zamanlı strateji oyunu (RTS) ile karşımıza geliyor. İlk olarak 2009 yılında piyasaya sürülen Halo Wars, oyuncuların beğenisini kazanmıştı. Dave Pottinger tarafından tasarlanan, Bungie, Ensemble Studios ve Robot Entertainment tarafından geliştirilen Halo War, şimdi ise ikinci oyunuyla bizleri kendisine hayran bırakacak gibi görünüyor. 343 Industries ve Creative Assembly tarafından Xbox One ve bilgisayar için geliştirilen bu etkileyici oyunun 21 Şubat itibariyle piyasaya sürülmesi bekleniyor.

Huzurlarınızda Halo Wars 2 oyunun etkileyici tanıtım videosu: 

11 Injustice 2

Injustice 2Halihazırda 2017 yılının sabırsızlıkla beklenen en heyecan verici filmleri arasında yer alan Justice League, Batman, Superman, Wonder Woman ve Flash gibi çizgi roman kahramanlarıyla bizleri farklı bir dünyaya ışınlayacak. Efsanevi Mortal Kombat serisini geliştiren NetherRealm ise bu karakterleri Injustice 2 oyunu 2017’nin Mart ayında bizlerle buluşturacak.

DC Comics hayranlarına özel Injustice 2’nin tanıtım videosu: 

10 Outlast 2

Outlast 2Red Barrels tarafından geliştirilen ilk Outlast oyunu 2013 yılında piyasaya sürülmüştü. Bütün platformlarda oynanabilen korku ve hayatta kalma temalı Outlast, DLC’siyle de bizleri mest etmeyi başarmıştı. Şimdi ise gelişmiş yeni nesil grafikleri ve gerilim dolu hikayesiyle 18 yaş üstü bir devam oyunu olarak karşımıza gelen Outlast 2, 2017’nin ilk yarısından itibaren oyun meraklıları ile buluşacak.

Outlast 2’nin korku ve gerilim dolu tanıtım videosu: 

9 Super Mario Odyssey

Super Mario OdysseyDonkey Kong’dan sonra Shigeru Miyamoto tarafından geliştirilen ve video oyun dünyasının gerçek efsanelerinden biri olan Super Mario yine iş başında. 30 yılı aşkın süredir, ömrünü prensesi kurtarmakla heba eden Mario, bu kez açık dünya ile buluşuyor. Yeni dinamikleri, yaşadığımız dünyayı andıran New Donk City şehri ve Mario’nun işlevsel şapkası yeni Super Mario Odyssey oyununu çok daha etkileyici hale getiriyor. Nintendo Switch konsoluna özel olarak üretilen yeni Super Mario oyunun 2017’nin ilk aylarında piyasaya sürüleceği belirtiliyor.  

Açık dünyayla buluşan Super Mario Odyssey oyunun tanıtım videosu:

8 South Park: The Fractured But Whole

South Park: The Fractured But WholeTamı tamına 20 yıllık bir animasyon komedi dizisi olan South Park, 2014 yılında Obsidian Entertainment tarafından geliştirilen South Park: The Stick of Truth oyunuyla da konsol dünyasında büyük bir başarı elde etmişti. Ghost Recon gibi daha birçok oyunla dalga geçen, esprilerin havada uçtuğu yeni South Park oyunu nihayet piyasaya çıkıyor. South Park: The Fractured But Whole adı verilen bu eğlenceli oyunun 2017’nin ilk yarısında piyasaya sürülmesi bekleniyor.

South Park: The Fractured But Whole oyunun esprilerle donatılmış tanıtım videosu:

7 Resident Evil 7: Biohazard

Resident Evil 7: BiohazardVideo oyunlarından uyarlanmış yüksek hasılatlı en iyi filmler arasında ilk sıralarda yer alan Resident Evil (Ölümcül Deney) serisinin son filmi 3 Şubat’ta seyirciyle buluşacak. Ayrıca Ocak ayı itibariyle Resident Evil 7: Biohazard oyunu ile de karşımıza gelecek. Video oyun dünyasının en bilindik oyunlarından Resident Evil, serinin 5’inci ve 6’ıncı oyunlarıyla beklenileni verememiş olsa da Biohazard, umutları boşa çıkarmayacak gibi görünüyor.

Resident Evil 7: Biohazard gerilim dolu oynanış videosuyla sizlerle:

6 Horizon Zero Dawn

Horizon Zero DawnSadece PlayStation 4 konsollarında oynanabilecek etkileyici bir oyun olan Horizon: Zero Dawn, açık dünyasıyla heyecan dolu anlar yaşamanıza olanak tanıyacak. Ayrıca keşfetmesi saatler süren haritasında da avlanarak ve robotik hayvanlarla etkileşime geçerek Aloy adındaki karakterin hayatta kalmasına yardımcı olacaksınız. 28 Şubat itibariyle piyasaya sürülecek olan Horizon Zero Dawn, TPS bakış açısıyla da aksiyon ve rol yapma becerilerinizi ortaya çıkaracak.

Gerçekçi grafik ve oyun dinamikleriyle Horizon: Zero Dawn oyununun tanıtım videosu:

5 Tom Clancy’s Ghost Recon Wildlands

Tom Clancy's Ghost Recon Wildlands7 Mart’tan itibaren PC, PS4 ve Xbox One konsolları için piyasaya sürülecek olan yeni Tom Clancy oyunu, bizleri etkileyici bir açık dünya ve Co-op deneyimiyle tanıştıracak. Dört kullanıcıya kadar oynanabilirlik seçeneği ile karşımıza gelen Tom Clancy’s Ghost Recon Wildlands, bizleri Bolivya’nın pek de tekin olmayan topraklarına götürüyor. Santa Blanca’daki kartel lideri El Sueno ve diğer uyuşturucu kartellerine karşı verilen mücadeleyi konu alan bu yapım daha şimdiden bizleri heyecanlandırmayı başarıyor.

Tom Clancy’s Ghost Recon Wildlands’ın tanıtım videosuyla Santa Blanca’ya ilk adım:

4 Destiny 2

Destiny 2Bungie tarafından etkileyici bir bilim kurgu ve FPS oyunu olarak geliştirilen Destiny, bizleri etkilemeyi fazlasıyla başarmıştı. Aradan üç yıl geçti ve yayıncı firma, Activision, Destiny 2 devam oyununun 2017 yılı içerisinde piyasaya sürüleceğini ve müthiş bir oyun olacağını belirtmişti. Yeni görevlerin, zırhların, haritaların yer alacağı Destiny 2, bu yılın da en başarılı video oyunlarından biri olacak gibi görünüyor.

Destiny ile daha önce tanışmamış olanlar için en yeni versiyonunun tanıtım videosu:

3 Mass Effect: Andromeda

Mass Effect: AndromedaSon yılların en başarılı RPG oyunlarından olan Mass Effect serisi, FrostBite 3 oyun motoruyla geliştirilen yeni oyunuyla da hayranlık uyandıracak gibi görünüyor. Andromeda galaksisinde geçen hikayede, yıkılabilir çevre elementleri ve olağanüstü grafikleriyle çok daha etkileyici bir video oyunu haline gelmiş.  Mass Effect: Andromeda, 23 Mart’tan itibaren, bilgisayar, PlayStation 4 ve Xbox One platformları için piyasaya sürülecek.

Etkileyici grafiklerle donatılmış Mass Effect: Andromeda oyunun tanıtım videosu:

2 The Legend Of Zelda: Breath Of The Wild

The Legend Of Zelda: Breath Of The WildMario gibi Nintendo’nun bir diğer efsanevi oyunu olan Zelda, 2017 yılının en başarılı video oyunu olmaya aday bir devam oyunu ile karşımıza geliyor. The Legend Of Zelda: Breath Of The Wild adındaki bu devam oyunu Nintendo Switch konsoluna özel olarak piyasaya sürülecek. Ayrıca alternatif bir sona sahip olduğu belirtilen bu yeni devam oyunu, hem etkileyici görselleri hem de keşfedilmeyi bekleyen açık dünyasıyla, 3 Mart’tan itibaren bizleri büyülemeyi başaracak.

Huzur verici grafikleriyle The Legend Of Zelda: Breath Of The Wild oyununun tanıtım videosu:

1 Red Dead Redemption 2

Red Dead Redemption 2Max Payne, GTA ve Midnight Club serileriyle sektöre damgasını vuran Rockstar Games, 2010 yılında oyunseverler ile buluşturmuş olduğu Red Dead Redemption oyunuyla da övgüleri toplamıştı. Açık dünyada Vahşi Batı tarzında etkileyici bir TPS (üçüncü şahıs) oyunu olan Red Dead Redemption, 2017 yılında da ikinci oyunuyla bizleri kendisine hayran bırakacak. Vahşi Batı ve Meksika sınırlarında geçen hikayesiyle 2017’nin sonbahar aylarında Xbox ve PlayStation 4 platformları için satışa sunulacak olan Red Dead Redemption 2, özellikle de kovboy filmlerine meraklı olanları etkilemeyi başaracak gibi duruyor.

Yılın merakla beklenen oyunu, Red Dead Redemption 2’nin etkileyici tanıtım videosu:

Filmler gibi bizleri başka bir dünyaya ulaştıran video oyunları, geçmişten bugüne bağımlılık yaratmaya devam ediyorlar. Şimdilerde ise gelişen teknoloji sayesinde sahip oldukları etkileyici oyun dinamikleri ve görselleriyle adeta filmlerden çok daha etkileyici haline geliyorlar. Özellikle 2017 yılı listemizde yer alan oyunların yanı sıra Days Gone, Dead Island 2, Full Throttle, Scalebound, Agents of Mayhem, Persona 5 ve Tekken 7 gibi etkileyici yapımlarla da oyun bağımlılarını fazlasıyla memnun edecek gibi görünüyor. Peki, listemizde yer alan 2017’nin merakla beklenen oyunlarından sizce hangileri daha başarılı olacak?

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Hobi - Eğlence kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum