Paratic İçerik Arama
Yatırım yapmaya başla!

2017 GT Şampiyonası’nda Yaşanan Kaza Hayret Verici Boyutlarda!2017 GT Şampiyonası’nda Yaşanan Kaza Hayret Verici Boyutlarda!

2017 GT Şampiyonası’nda yaşanan kaza gerçekten ilginç ve büyük boyutlarda oldu. Macau yarışı sırasında yaşanan kazada; daha ilk viraja girilmesiyle neredeyse tüm arabalar birbirine girdi. Dikkatli baktığımızda viraj ağzının dar oluşu görüş açısında da kayıplar yaşatacak cinsten. Start verildiği an daha üstünlük kuracak süre geçilmediği için yarış arabaları yakın konumda seyrediyorlar.

Daniel Juncadella‘nın dönüş sırasında duvara sürtmesiyle yarışın seyri tamamen değişti. Hafif çarpmayla olayı atlatanlar olsa da 15 araba hasar almaktan kendilerini kurtaramadı. Toplamda 20 aracın katıldığı yarışta, ufak sıyrıklarla atlatanlar tekrar devam ettiler. Bu yüzden sonradan tekrar başlatılan yarışa 8 araç devam edebildi.

Kazalar yarışlar sırasında her zaman olabilir ancak öndeki birinin ayağının takılmasıyla gördüğümüz gibi zincirleme reaksiyonla araçlar üst üste çıkıyor. Geçme iç güdüsüyle hareket eden pilotların öndeki araçlara olan mesafe korumayı yapamadıkları için de kazalar yaşanabiliyor. Ayrıca bu yarışın galibi Mercedes sürücüsü Edoardo Mortara oldu.

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın.

Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı

Bunu okuyan bunları da okur