Yatırım yapmaya başla!

2017’nin En Çok Satan Cihazı Rakiplerine Açık Ara Fark Attı!

2017’nin en çok satan cihazları açıklandı. Apple yine rakiplerine açık ara fark atarak zirveye otururken, ilk 5’e giren diğer ürünlerin toplamının bile iPhone’a yetişememesi dikkat çekti!
2017’nin En Çok Satan Cihazı Rakiplerine Açık Ara Fark Attı!

2017’nin en çok satan cihazının Apple olmasına şaşırmamış olabilirsiniz. Zira piyasa değeri 1 trilyon dolara yaklaşan Apple’ın net karını ve gelirini arttırdığını rakam vererek söylemeseniz bile şirketin epey yükselişte olduğunu tahmin edebilirsiniz diye düşünüyorum.

Sonuçta; teknoloji devi neredeyse tüm yıl boyunca piyasaya sunacağı ürünlerle gündeme oturmuş, milyonlarca insan yeni iPhone modelleri hakkında merak edilenler başlıklı yazıları adeta hatim eder gibi okumuştu.

Sonrasında ise insanlar mağazalara akın etmiş, iPhone X çılgınlığı tüm dünyanın dikkatini çekmişti.

iPhone X Alma Çılgınlığı Apple’ın iPhone X üzerinden % 100 kar ettiği bilgisini de ayrıca verelim. Kısacası; iPhone’un 2017’nin en çok satan cihazı unvanını almasına pek şaşırmadık. Gerçi daha önce yılın en iyi akıllı telefonu unvanı Samsung Galaxy S8’e gitmişti ama görünen o iyi olmakla çok satmak aynı şey değil.

Zira USA Today’in haberine göre 2017 yılında 223 milyon adet iPhone satışı gerçekleşti.

2017 En Çok Satan Cihazlar2016’daki rakamın 211 milyon olduğunu ve 2017’de Türkiye’de en çok satan telefonlar listesinin zirvesinde de Apple’ı değil Samsung’u gördüğümüzü de ayrıca belirtelim. Fakat bütün bir yıl göz önüne alındığında Apple’ın 223 milyonluk satış rakamıyla zirveye oturduğu gerçeği göz ardı edilemez nitelikte!

Ve listenin asıl şaşırtıcı tarafı, iPhone’un birinciliğinden ziyade ilk 5’e giren cihazların ne kadar sattığı!

iPhone 223 Milyon Adet SattıÇünkü iPhone’dan sonra sırasıyla 33 milyon adetle Samsung Galaxy S8 – S8 Note, 24 milyonla Amazon Echo, 20 milyonla Apple Watch ve 15 milyonla Nintendo Switch yer alıyor.

iPhone’dan sonra en çok satan cihazların satış rakamlarını topladığınızda bile iPhone’un satış rakamına ulaşılamıyor.

İlk 5'e Giren Cihazların Toplamı Bile iPhone'e Ulaşamıyor!Yani 2017’nin en çok satan cihazı 223 milyon satmışken, diğer en çok satan 4 cihazı toplamda 92 milyon adet satmış. Ve bu durum, Apple’ın ne kadar revaçta olduğunu açıkça gösteriyor.

Zaten daha geçtiğimiz gün şirketin CEO’su Tim Cook’un 2017 yılındaki kazancı uçuk yükselişiyle dikkat çekmiş, ünlü yöneticinin prim tutarındaki % 74’lük artışla toplamda 102 milyon dolar kazanması şirketin kazancı hakkında büyük oranda fikir vermişti. Ama Apple’ın telefonların hızını bilerek yavaşlattığını kabul etmesi bu yükselişe nasıl etki edecek, orası henüz belli değil!

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Teknoloji kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum