Yatırım yapmaya başla!

Hız Tutkunları Toplanın! İşte 2016 Yılında Paratic.com’da En Çok Okunan Süper Spor Otomobil Yazıları

Hız Tutkunları Toplanın! İşte 2016 Yılında Paratic.com’da En Çok Okunan Süper Spor Otomobil Yazıları

Paratic.com ailesi olarak, bugüne kadar birbirinden etkileyici araba modellerini sizlerle buluşturduk. Ancak dünyanın en seçkin otomobilleri arasında yer alan süper arabalar, agresif tasarımları ve güçlü performans özellikleriyle Paratic.com’un en dikkat çeken otomobil modelleri olmayı başardılar. Dikkatimizi cezbeden bu benzersiz modeller, her geçen gün daha da gelişmeye ve çok daha etkileyici canavarlar haline gelmeye devam ettiler.

Elbette ki birbirinden başarılı otomotiv firmalarının sınır tanımayan üstünlük yarışı, bu “hırçın çocukların” oyuna dahil olmasıyla farklı bir boyut kazandı. Bizler de sektördeki bu amansız yarışa yön veren, en güçlü, en estetik, en hızlı ve en teknolojik süper araba modellerini huzurlarınıza getirdik. Şimdi ise sizler tarafından en çok okunan süper araba içeriklerinden güzel bir demet hazırlamaya karar verdik.

Teknolojik ilerlemelerin de dahil olmasıyla oldukça kızışan “otomotiv savaşlarının” en dikkat çekici modellerinden oluşan bu listemiz, bir yandan sektördeki akıl almaz gelişimi gözler önüne sererken, bir yandan da içimizdeki araba sevdasını daha da alevlendirmeyi başaracak. Otomotiv mühendisliğinin en etkileyici sanat eserleri olarak hayallerimizi süsleyen süper arabalar hakkında yazılmış en dikkat çekici Paratic içeriklerine dilerseniz yeniden göz atalım.

İşte huzurlarınızda Paratic.com’un en çok okunan süper araba yazıları:

10 Formula 1 Arabalarına Toz Yutturan Bir Aston Martin Modeli: “AM-RB 001”

Formula 1 Arabalarına Toz Yutturan Bir Aston Martin Modeli: “AM-RB 001”

Formula 1 modellerinin gücünden ve estetik yapısından ilham alınarak tasarlanan Aston Martin AM-RB 001, aynı zamanda köklü İngiliz markanın bazı karakteristik özelliklerini de bünyesinde barındırıyor. 0-100 km/s ivmeye, sadece 2.5 saniyede ulaşan bu Aston Martin canavarı, 1000 beygirli  motoruyla, zorlu Le Mans yarışları için meydana getirilmiştir. Aston Martin AM-RB 001 modelinin, yaklaşık 3 milyon dolarlık değere sahip olacağı düşünülüyor.

Aston Martin AM-RB 001 Modelinin Detaylı İncelemesi için Tıklayın!

9 İtalyan Aygırı Yolların Yeni Şeytanı: “2017 Pagani Huayra BC”

İtalyan Aygırı Yolların Yeni Şeytanı: “2017 Pagani Huayra BC”Birbirinden eşsiz süper arabalar ile özellikle varlıklı koleksiyonerlerin hayallerini süsleyen Pagani, 2017 yılı için tasarlamış olduğu yeni modeliyle Paratic.com okurlarının da dikkatini çekmeyi başardı. Düşük ağırlığı ve 2,61 milyon dolarlık pahalı fiyat etiketiyle aklımızı başımızdan alan 2017 Pagani Huayra BC modeli, 750 beygir güce sahip. Ayrıca 1000Nm tork üreten Mercedes AMG tabanlı 6 litre twin turbo V12 motor ile donatılmıştır. Oldukça etkileyici bir performans sunan yeni İtalyan aygırı, önümüzdeki senelere de damgasını vuracak gibi görünüyor.

2017 Pagani Huayra BC Modelinin Detaylı İncelemesi için Tıklayın!

8 1000 Beygirli Canavar: “2017 Mazzanti Evantra Millecavalli”

1000 Beygirli Canavar: “2017 Mazzanti Evantra Millecavalli”Başka bir özel yapım İtalyan süper arabası ile listemize devam ediyoruz. 2002 yılında kurulan Mazzanti, genellikle sınırlı sayıda modeller üreterek, gerçek otomobil tutkunlarını cezbetmeyi başarıyor. Paratic okuyucularını da fazlasıyla meraklandıran Mazzanti, yenilenmiş bir Evantra  güzelliği ile karşımıza gelmişti. 1000 beygirli canavar 2017 Mazzanti Evantra Millecavalli, 2.7 saniyede 0-100 km/s hıza ulaşabiliyor ve saatte 402 kilometrelik azami hızıyla da görenleri büyülemeye devam ediyor.

2017 Mazzanti Evantra Millecavalli Modelinin Detaylı İncelemesi için Tıklayın!

7 Lamborghini’nin En Güçlü Boğası: “Centenario”

Lamborghini’nin En Güçlü Boğası: “Centenario”Geçen yıl üstün özelliklere sahip süper otomobil Veneno modeliyle Paratic.com okurlarının ilgisini çekmeyi başarmıştı. Lamborghini bu yıl ise bugüne kadar ki en güçlü modelini dünyaya tanıtarak, hem sizlerin hem de otomotiv dünyasının dikkatini çekti. Centenario adı verilen bu güçlü Lamborghini modeli, 5 metre uzunluğunda, 760 beygirli bir canavar olarak karşımıza gelmişti. Saatte sıfırdan 100 kilometrelik ivmeye 2.8 saniyede ulaşan Lamborghini Centenario, bu yılın gözde süper arabalarından biri oldu.

Lamborghini Centenario Modelinin Detaylı İncelemesi için Tıklayın!

6 Güneş Tanrısından İlham Alan Süper Otomobil: “Apollo Arrow”

Güneş Tanrısından İlham Alan Süper Otomobil: “Apollo Arrow”Özel yapım süper arabalar ile hayranlık uyandıran Gumpert ya da yeni adıyla Apollo, Cenevre Otomobil Fuarı’nda sergilemiş olduğu yeni süper arabasıyla öncü markaların gözünü korkutmayı başarmıştı. Paratic.com’da yer alan süper arabalar arasında da oldukça dikkat çeken Apollo Arrow, 1000 beygir gücü ve 1000Nm tork üreten Audi V8 motoruyla adına yakışır bir performans sergiliyor. Güneş tanrısından ilham alan süper otomobil Apollo Arrow ayrıca McLaren P1 modelini andıran tasarımı, agresif görünümü ve yaklaşık 1 milyon dolarlık fiyat etiketiyle bu yıl hem fuarda hem de Paratic.com’da fırtınalar estirdi.

Apollo Arrow Modelinin Detaylı İncelemesi için Tıklayın!

5 Pistleri Titreten Hız Canavarı: “2017 McLaren 570S GT4”

Pistleri Titreten Hız Canavarı: "2017 McLaren 570S GT4"Güçlü ve göz alıcı süper arabalar üreten McLaren’siz bir liste elbette ki düşünülemezdi. Bugüne kadar çeşitli versiyonlar halinde karşımıza gelen McLaren 570S modeli, 2016 yılında Paratic.com içerisindeki süper araba yazılarında, en çok GT4 versiyonu ile dikkat çekti. İlk kez karbon fiber MonoCell II şasi teknolojisinin kullanıldığı hız canavarı 2017 McLaren 570S GT4, 3.8 litre twin turbo V8 M838TE motoruyla beklenmedik hızlara ulaşarak da hayranlarını bir kez daha mest etmeyi başardı.

2017 McLaren 570S GT4 Modelinin Detaylı İncelemesi için Tıklayın!

4 Saatte 500 km Hıza Ulaşacak Yeni Canavar: “Ferrari F80”

Saatte 500 km Hıza Ulaşacak Yeni Canavar: “Ferrari F80”Zarafet, güç ve asillik… Dünyanın en bilindik otomobil üreticilerinden biri olan Ferrari, geçmişten bugüne yarattığı gösterişli canavarlarla her yaştan araba sevdalısının favori markası olmayı başardı. 2016 yılında da Saatte 500 km hıza ulaşabilen hız canavarı Ferrari F80 modeliyle hem otomotiv dünyasını hem de Paratic okuyucularını heyecanlandıran İtalyan devinin bu enfes modeli; 1200 beygirlik motoru sayesinde 0-100 km/s hıza 2.2 saniyede ulaşabiliyor.

Ferrari F80 Modelinin Detaylı İncelemesi için Tıklayın!

3 1500 Beygir ile Dünyanın En Güçlü ve Hızlı Arabası: “2018 Bugatti Chiron”

1500 Beygir ile Dünyanın En Güçlü ve Hızlı Arabası: “2018 Bugatti Chiron”Veyron modeliyle yürek yakan Bugatti, dünyanın en hızlı ve en güçlü arabası unvanını, uzun yıllar elinden bırakmayacak gibi görünüyor. Dünyanın ilk 1500 beygir gücüne sahip süper arabası Chiron modeliyle Paratic.com okurlarını bir kez daha kendisine hayran bıraktı. Bugatti, bu yeni canavarının saatte 420 kilometrelik hıza rahatlıkla ulaşabileceğini ve 1600Nm tork üretebilen W16 motoru sayesinde 0-100 km/s ivmeye de sadece 2.5 saniyede çıkabileceğini belirtmişti.

2018 Bugatti Chiron Modelinin Detaylı İncelemesi için Tıklayın!

2 TechArt Ellerinde Şekil Bulan: “Porsche 911 GT3 RS Carbon”

TechArt Ellerinde Şekil Bulan: “Porsche 911 GT3 RS Carbon”Alman devi Porsche, en çok okunan Paratic içerikleri arasında ilk sıralarda yer alarak, bu yıla damgasını vuran otomotiv markası olmayı başardı. Aslında markanın en dikkat çeken modeli, 300 beygirli 2017 Porsche 718 Cayman modelleriydi. Ancak listemizde yer alan modellerin birçoğu, bu modellerden çok daha güçlü. Bizler de bu nedenle en çok okunan ikinci otomobil modeli olan 500 beygirli TechArt Porsche 911 GT3 RS Carbon versiyonunu, listemize eklemeye karar verdik. Yaklaşık 175.900 dolarlık fiyat ile satışa sunulan bu özelleştirilmiş Porsche 911 versiyonu, diğer versiyonlarına oranla 0.3 saniye daha hızlı bir şekilde 0-100 km/s ivmeye ulaşabiliyor.

Porsche 911 GT3 RS Carbon Modelinin Detaylı İncelemesi için Tıklayın!

1 Üst Düzey Bir Otomobil Arzulayanlara Özel Yeni “Rezvani Beast Alpha”

Üst Düzey Bir Otomobil Arzulayanlara Özel Yeni "Rezvani Beast Alpha"Paylaşmış olduğumuz birçok ünlü otomotiv markasının aksine, 2016 yılında Paratic.com’da en çok okunan süper araba yazısının Rezvani Motors’tan çıkması sizleri biraz da olsa şaşırtabilir. Ancak Rezvani Beast Alpha adı verilen bu yeni yol canavarı, 500 beygir güç üreten Rotex superchargera sahip. Aynı zamanda güçlü pistonları bünyesinde barındıran Honda K24 motorunun yanı sıra BMW Z1 modelinde de kullanılan “SideWinder” adındaki, farklı kapı tasarımıyla dikkatinizi çekmiş olabilir.

Rezvani Beast Alpha Modelinin Detaylı İncelemesi için Tıklayın!

Teknolojik ilerlemeler ile her geçen gün daha da gelişmeye devam eden otomotiv sektörü, önümüzdeki yıllarda bizleri şaşırmaya devam edeceğinin sinyallerini, listemizde yer alan modellerle veriyor. Peki, geride bırakacağımız 2016 yılında, sizin favori süper otomobiliniz hangisi oldu?

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Listeler kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum