Yatırım yapmaya başla!

Teknoloji Bağımlılarına Özel; 2016’da Paratic’in En Dikkat Çeken Teknoloji Yazıları

Teknoloji Bağımlılarına Özel; 2016’da Paratic’in En Dikkat Çeken Teknoloji Yazıları

2016 yılı özellikle de teknoloji dünyası için olağanüstü gelişmelerin yaşandığı bir zaman dilimiydi. Hayatımızı kolaylaştıran ve biraz da olsa bizleri tembelleştiren akıllı cihazların yanı sıra; 2017 yılında hayatımıza girecek olan Martin Jetpack gibi ütopik araçların meydana getirildiği bu yıl, en yeni, en etkileyici, en sıra dışı, en lüks ve en pahalı teknoloji ürünleri sizlerle buluşturmaya çalıştık.

Hem tasarımsal özellikleri hem de işlevsel yapılarıyla hayranlık uyandıran bu cihazlar, Paratic.com okuyucularının da fazlasıyla dikkatini çekmeyi başardı. Yaklaşık 10 yıl önce hayal bile edemeyeceğimiz bu eşsiz teknoloji ürünleri, adeta geleceği ayağımıza getirdiler. 2016 yılında sizlerle paylaşmış olduğumuz her içerik, birbirinden etkileyici ürünlere ev sahipliği yapmış olsa da siz değerli Paratic takipçileri tarafından en çok okunan teknoloji içeriklerinden oluşan bir liste hazırladık.

Sizler için hazırlamış olduğumuz bu liste, 2016 yılına damgasını vuran cihazların yanı sıra teknoloji dünyasında bu yıl yaşanan gelişmelerin de kısa bir özeti olarak görülebilir. Akıllı diş fırçalarından kahve yapabilen çalar saatlere kadar, birçok benzersiz tasarımın yer aldığı 2016 yılında, Paratic’in en dikkat çeken teknoloji yazıları ile yeniden buluşmaya hazır mısınız?

İşte huzurlarınızda 2016 yılında Paratic’in en dikkat çeken teknoloji yazıları:

10 Erkekler için Tasarlanan Akıllı Bir Bilezik: “Armill”

Erkekler için Tasarlanan Akıllı Bir Bilezik: “Armill”Şıklığa önem veren, teknoloji meraklısı erkeklerin dikkatini çeken akıllı bilezik Armill, belki de 2016 yılının en ilginç teknolojik cihazlarından bir tanesiydi. Ünlü mücevherat markası Christope&Co. tarafından meydana getirilen Armill, 18 ayar altından üretildi. NFC, Bluetooth, kinetik enerji üretim sistemi, Christophe&Co. arkadaşlık uygulaması ve güvenlik sistemi gibi teknolojik donanım ve yazılımları da bünyesinde barındıran akıllı bilezik Armill, Paratic okuyucularının da beğenisini kazanmış gibi görünüyor.

KAYNAK: http://paratic.com/erkekler-icin-tasarlanan-akilli-bir-bilezik-armill/

9 Gürültü Kirliliğinden “Muzo” ile Uzaklaşın!

Gürültü Kirliliğinden “Muzo” ile Uzaklaşın!Kalabalık metropollerin en büyük sorunlarından bir tanesi olan gürültü kirliliği, 2016 yılında da “başımızı ağrıtmış” olacak ki bizleri bu dertten kurtaran Muzo, Paratic’in en çok okunan teknoloji yazılarından biri olmayı başarmış. Tek tuşla, sizleri çevreleyen ses titreşimlerini engelleyerek gürültüden uzak bir alan sağlayan Muzo, Celestial Tribe tarafından üretildi. Bu özelliğinin yanı sıra akustik uyku terapisi ile kusursuz bir uyku çekebilmenizi de sağlayan bu teknolojik cihaz, 1 milyonun üzerindeki ön siparişiyle de bu yılın en çok tercih edilen teknoloji ürünlerinden biri olmayı da başardı.

KAYNAK: http://paratic.com/gurultu-kirliligini-engelleyen-muzo/

8 Dişçi Masrafından Kurtaracak Akıllı Diş Fırçası: Oral B Genius 9000

Dişçi Masrafından Kurtaracak Akıllı Diş Fırçası: Oral B Genius 9000Birbirinden ilginç teknolojik gelişmelerin yaşandığı 2016 yılında, bir diş fırçasının ön plana çıkması sizleri biraz şaşırtmış olabilir. Ancak teknolojik özelliklerle donatılan akıllı diş fırçası Oral B Genius 9000, özellikle de Position Detection Technology (Pozisyon Algılama Teknolojisi) ile kullanıcılarını dişçi masraflarından kurtarıyor. Aynı zamanda SmartRing adı verilen basınç sensörü, akıllı telefon bağlantısı ve lityum bataryası ile 2016 yılında Paratic.com’un en dikkat çeken teknoloji yazılarından birine konu olmayı başarıyor.

KAYNAK: http://paratic.com/akilli-dis-fircasi-oral-b-genius-9000/

7 Müzik Dinleyebileceğiniz Bir Güneş Gözlüğü: “Zungle Panther”

Müzik Dinleyebileceğiniz Bir Güneş Gözlüğü: “Zungle Panther”2016 yılında müzikseverleri en fazla heyecanlandıran teknoloji harikalarından bir tanesi de Zungle Panther isimli, müzik dinlenebilen güneş gözlüğüydü. Şık ve teknolojik bir tasarıma sahip olan bu teknoloji ürünü, kemik iletim sistemi ile çalışarak, kulaklık olmadan akıllı telefonunuzdan seçmiş olduğunuz parçaları dinleyebilmenizi sağlıyordu. 149 dolarlık yurt dışı fiyat etiketiyle satışa sunulan Zungle Panther, uygun fiyat etiketiyle de dikkatleri üzerine çekebilmiş gibi görünüyor.

KAYNAK: http://paratic.com/muzik-dinleyebileceginiz-bir-gunes-gozlugu-zungle-panther/

6 Kahve Kokusuyla Uyanmak İsteyenlere Kahve Yapan Çalar Saat!

Kahve Kokusuyla Uyanmak İsteyenlere Kahve Yapan Çalar Saat!Kahve kokusunu ve çalar saat sesini bir araya getirerek, bizleri uyanmaya mahkum eden bu teknolojik cihaz, Paratic.com okurlarının fazlasıyla dikkatini çekmiş gibi görünüyor. Renouf tarafından üretilen ve Barisiuer adı verilen bu akıl almaz çalar saat, kahve yapabiliyor. Laboratuar malzemelerinden yararlanarak, kahve kokusuyla uyanmak isteyenlere kahve yapan çalar saat Barisiuer, uyanır uyanmaz günün ilk kahvesini yudumlamanızı sağlıyor. Aynı zamanda eski moda saatleri andıran tasarım özellikleriyle de dikkat gekiyor. Bu çalar saat, 2016 yılında Paratic.com’da en çok okunan teknoloji içeriklerinden bir tanesi olmayı da başarıyor.

KAYNAK: http://paratic.com/kahve-yapan-calar-saat/

5 Kim Kardashian’ın Kimoji Adındaki Uygulaması Apple Store’yi Çökertti

Kim Kardashian’ın Kimoji Adındaki Uygulaması Apple Store’u ÇökerttiHemen hemen her yıl ailecek sansasyon yaratan haberlere konu olan Kardashianlar, 2016 yılında Apple Store’yi çökerten uygulama ile gündeme gelmişlerdi. Ailenin en ünlü ismi Kim Kardashian’ın ikonik mimiklerinin ve hareketlerinin yanı sıra çeşitli vücut hatlarının da emoji olarak kullanıldığı bu uygulama, Kardashian’a dakikada 1 milyon dolar kazandırmayı başarmıştı. Durum böyle olunca da Apple Store bu indirme trafiğine dayanamayarak, hata vermişti. “Kimoji” adı verilen emoji uygulamasının nitelikleri ve Apple Store’nin Kimoji yüzünde yaşamış olduğu kilitlenme sorunu da bu yıla damga vuran teknoloji haberlerinden bir tanesi olarak listemizde yer alıyor.

KAYNAK: http://paratic.com/kim-kardashian-kimoji-uygulamasi-apple-store-cokertti/

4 Dünyanın İlk İnsan Taşıyabilen Drone Modeli: “Ehang 184”

Dünyanın İlk İnsan Taşıyabilen Drone Modeli: “Ehang 184”Son yıllarda askeri bir araç olmaktan çıkıp, profesyonel fotoğrafçılar başta olmak üzere eğlenceyi havada arayanların vazgeçilmez araçlarından olan drone modelleri, 2016 yılına da damgasını vurmayı başardılar. Genellikle ulaşılamayan bölgelerden görüntüler almak için kullanılan bu cihazlar, 2016 yılında fazlasıyla geliştirilerek hayranlık uyandıran araçlar haline geldiler. Özellikle de dünyanın ilk insan taşıyabilen drone modeli, hem fiyat etiketi hem de nitelikleriyle görenleri şaşkına uğrattı. Öyle görünüyor ki Ehang 184 adı verilen bu drone modeli, 2016 yılında Paratic okurlarının da dikkatini çekmeyi başarmış.

KAYNAK: http://paratic.com/dunyanin-ilk-insan-tasiyabilen-drone-modeli-ehang-184/

3 Göz Alıcı Şıklığı ile Dünyanın En Güvenli Telefonu: “Solarin”

Göz Alıcı Şıklığı ile Dünyanın En Güvenli Telefonu: “Solarin”Akıllı telefon dünyası, her geçen gün bizleri daha fazla savunmasız bırakırken; Sirin Labs şirketi, bizleri 2016 yılında dünyanın en güvenli telefonu Solarin ile tanıştırdı. Sadece teknik özellikleriyle değil; aynı zamanda karbon, titanyum ve altın gibi kaliteli materyallerden oluşan şık tasarımıyla da hayranlık uyandırmayı başardı. “Teknolojik Bir Kale” olarak da adlandırılan Solarin, host tabanlı network koruması, 256 bit çip düzeyi ile arama ve mail şifrelemesiyle de 2016 yılında Paratic.com okurlarının dikkatini çekmiş gibi görünüyor.  

KAYNAK: http://paratic.com/dunyanin-en-guvenli-telefonu-solarin/

2 Dünyanın En İnce Laptopu: “Altın Kaplama HP Spectre 13.3”

Dünyanın En İnce Laptopu: “Altın Kaplama HP Spectre 13.3”2016 yılında meydana getirilen teknolojik cihazların hemen her biri, tasarım özellikleriyle dikkat çekiyordu. Ancak HP tarafından üretilen bir laptop modeli, ultra ince ve pahalı yapısıyla bu cihazların içerisinden sıyrılmayı başardı. Dünyanın en ince laptopu olarak kabul edilen altın kaplama HP Spectre 13.3 modeli, 1.1 kilogramlık ağırlığı, 10.4 milimetrelik inceliği ve şık görünümüyle Paratic.com’un en dikkat çeken teknoloji yazılarından biri oldu.

KAYNAK: http://paratic.com/dunyanin-en-ince-laptopu-altin-kaplama-hp-spectre-13-3/

1 Microsoft’tan Dünyanızı Değiştirecek Bir Teknoloji: “HoloLens”

Microsoft’tan Dünyanızı Değiştirecek Bir Teknoloji: “HoloLens”Sıra geldi, en çok okunan teknoloji yazısına. Son zamanlarda karşımıza gelen sanal gerçeklik gözlükleri, Microsoft tarafından tasarlanan HoloLens ile kelimenin tam anlamıyla boyut atlamıştı. Hologramları, yüksek çözünürlüklü lensleri ile gerçek dünyaya aktaran HoloLens, önümüzdeki yıllara da ışık tutacak bir teknoloji harikası olarak karşımıza geliyor.

KAYNAK: http://paratic.com/microsoft-dunya-degistirecek-teknoloji-hololens/

Teknolojik gelişimlerin akıl sınırlarını zorlamaya başladığı 2016 yılı, halihazırda gelecekten beklemiş olduğumuz yenilikleri bizlerle buluşturmayı başardı. Ancak 2016’da yaşanan bu gelişmeler, önümüzdeki yıllarda gözler önüne serilecek olan çılgın teknolojinin de habercisi. Elbette ki Paratic.com ailesi olarak bizler de bu gelişmelere seyirci kalamazdık. Bu nedenle 2016 yılında en çok dikkat çeken teknoloji yazılarından oluşan bir liste hazırladık. Peki, sizin hayran kaldığınız teknoloji harikası ürünler hangileri?

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Listeler kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum