Yatırım yapmaya başla!

2016 Yılında Paratic.com’un En Çok Paylaşılan Saat Yazıları

2016 Yılında Paratic.com’un En Çok Paylaşılan Saat Yazıları

Her eşyanın akıllılaştırıldığı “Bilişim Çağı’nda”, birer teknoloji harikası olarak karşımıza gelen akıllı saatler, klasik modellerin yerlerini almaya başladılar. Buna karşın şıklığın timsali olan İsviçre saatleri, her şeye rağmen hayranlık uyandırmaya devam ediyorlar. Özellikle de saatçilik sektörünün köklü markaları tarafından meydana getirilen kaliteli saat modelleri, 2016 yılında da dikkatleri üzerlerine çekmeyi başardılar.

Teknolojinin akıl almaz yükselişi, İsviçre saatlerindeki baş döndüren fiyat artışı ve dijital medyanın revaçta olması nedeniyle İsviçre saat endüstrisinin çöktüğüne dair bir yazıyı sizlerle paylaşmıştık. Elbette ki akıllı saatlerin işlevsellikleri ve İsviçre saatlerine göre oldukça uygun fiyatları, bu pahalı modellerin popülerliklerini giderek azaltmaya başladı. Ancak saatçilik dünyası, çok daha etkileyici modeller üreterek, halen daha yıkılmadıklarını dünyaya kanıtladılar.

Pahalı materyallerin yanı sıra benzersiz mekanizmalarıyla da hayranlık uyandırmaya devam eden İsviçre saatleri, 2016 yılında Paratic.com okuyucularının da beğenilerini kazanmayı başardılar. Bizler de bu nedenle Paratic.com’da yılın en çok paylaşılan saatlerini bir araya getirerek, 2016 yılında saatçilik dünyasının gelişimine ışık tutalım istedik. Fakat bu mühendislik harikalarının göz alıcı ve pahalı yapılarına rağmen, yine de teknolojik modellere sahip olmayı arzuluyorsanız, 2016 yılının en çok satan akıllı saatlerini de buradan inceleyebilirsiniz.

İşte huzurlarınızda 2016 yılında Paratic.com’un en çok paylaşılan ve beğenilen saat yazıları:

10 Chanel’in Erkekler için Ürettiği İlk Saat: “Monsieur de Chanel”

Chanel’in Erkekler için Ürettiği İlk Saat: “Monsieur de Chanel”Listemize, 2016 yılında saatçilik dünyasında yaşanan bir ilk ile başlıyoruz. 100 yıllık köklü tarihinde, genellikle kadınlar için üretmiş olduğu eşya ve aksesuarlarla hayranlık uyandıran Chanel, 2016 yılında erkekler için ilk saat modelini üretmeye karar verdi. Monsieur de Chanel adı verilen bu saat modeli, tamamıyla el yapımı olup, 170 parçadan oluşan bir mekanizmayı da bünyesinde barındırıyor. Üretimi tam 5 yıl süren Monsieur de Chanel, 2016’nın en dikkat çeken saatlerinden bir tanesi olarak karşımıza geliyor.

KAYNAK: http://paratic.com/ilk-erkek-saati-monsieur-de-chanel/

9 Louis Vuitton’dan Yerçekimine Meydan Okuyan Bir Saat: “Flying Tourbillon”

Louis Vuitton’dan Yerçekimine Meydan Okuyan Bir Saat: “Flying Tourbillon”Başka bir köklü marka olan Louis Vuitton ise yerçekimine meydan okuyan Flying Tourbillon saatiyle 2016 yılına damgasını vuruyor. 1854 yılından itibaren, kalitenin ve lüksün temsilcisi olan Louis Vuitton, 162. yılında Cenevre Mührü’ne sahip bir mekanizma ile donatılmış, şık ve işlevsel bir saat modeliyle karşımıza geliyor. Ayrıca stratejik bir tasarıma da sahip olan bu Louis Vuitton saati, Paratic.com okuyucularının dikkatini çekmiş gibi görünüyor.

KAYNAK: http://paratic.com/louis-vuitton-yercekimine-meydan-okuyan-saat-flying-tourbillon/

8 Lüksün Kolda Şekil Bulmuş Hali Cartier’den Şık Bir Saat

Lüksün Kolda Şekil Bulmuş Hali Cartier’den Şık Bir SaatDünyanın en pahalı mücevher markaları arasında ilk sıralarda yer alarak, 170 yıllık tarihiyle mücevherat ve saatçilik sektörlerine nam salmış bir marka olan, Cartier, 2016 yılında etkileyici bir saat modeliyle bir kez daha gönüllere taht kurmayı başardı. Rotonde de Cartier Astromysterieux adı verilen bu enfes saat, oldukça şık ve sade bir tasarıma sahip. Sade bir tasarım ile oluşturulmasına rağmen, etkileyici saat kolları ve merkezi dönme maşası ile yenilikçi bir model haline getirilmiş. Bu Cartier modeli, paladyumdan oluşan 43 mm çapındaki kasasıyla da 2016 yılının en dikkat çeken saatlerinden biri olmayı başarıyor.

KAYNAK: http://paratic.com/luksun-kolda-sekil-bulmus-hali-cartier-saat/

7 Saat Dünyasının Lüks Markası MB&F’den Gerçek Bir Sanat Eseri

Saat Dünyasının Lüks Markası MB&F’den Gerçek Bir Sanat EseriGenellikle farklı tarzda saat modelleriyle adını dünyaya duyuran MB&F, LM1 M.A.D Dubai adını verdiği başyapıtı ile 2016 yılında da Paratic.com okuyucularının dikkatini çekmeyi başardı. Titanyum kasasının içerisinde yer alan kimyasal buhar depozisyonu (CVD) ile oluşturulmuş yeşil renkli kadranıyla saat sektöründe fark yaratmayı başarıyor. Ayrıca retro bir görünüme sahip olmasına rağmen, modern bir mekanizmayı da bünyesinde barındıran MB&F LM1 M.A.D Dubai saati, pahalı fiyat etiketiyle de baş döndürüyor.

KAYNAK: http://paratic.com/saat-dunyasinin-luks-markasi-mb-f-gercek-bir-sanat-eseri/

6 Ulysse Nardin’in Bugüne Kadar Ürettiği En Komplike Saat

Ulysse Nardin’in Bugüne Kadar Ürettiği En Komplike SaatDenizci saatleriyle 170 yıldır sektördeki varlığını sürdüren Ulysse Nardin, 2016 yılında bugüne kadar ki en komplike saatini üreterek, köklü tarihini daha da zenginleştirmeyi başardı. Ulysse Nardin Grand Deck Marine Tourbillon adıyla karşımıza gelen bu güzellik, lüks yatlardan esinlenilerek oluşturulan maun ağacından kadranı ile yılın en şık saatlerinden bir tanesi haline geliyor. Ayrıca markanın UN-630 kalibreli mekanizmasıyla da donatılan bu enfes saat, 100 metrelik derinliğe kadar suya dayanıklılık gösterebiliyor.

KAYNAK: http://paratic.com/ulysse-nardin-bugune-kadar-urettigi-en-komplike-saat/

5 Dünyanın En Değerli Mücevher Markası Harry Winston’dan Şık Saat

Dünyanın En Değerli Mücevher Markası Harry Winston’dan Şık SaatDeğerli taşları kusursuz birer sanat eserine dönüştüren Harry Winston, dünyanın en pahalı elmas kolyeleri arasında yer alan ve Titanic filminin sembolik eşyalarından olan “Okyanusun Kalbi” ile özellikle de kadınların beğenisini kazanmayı başarmıştı. 2016 yılına ise Histoire de Tourbilon 7 saatiyle görkemli bir giriş yapmıştı. 3D görünümlü kadranı, rodyum saat kolları ve beyaz altından meydana getirilmiş 50 milimetrelik kasasıyla Paratic okurlarının beğenisini kazanan Harry Winston Histoire de Tourbilon 7 saati, listemizde yer almayı sonuna kadar hak ediyor.

KAYNAK: http://paratic.com/mucevher-markasi-harry-winston-saat/

4 TAG Heuer’den Red Bull Racing Takımına Özel Saat Koleksiyonu!

TAG Heuer’den Red Bull Racing Takımına Özel Saat Koleksiyonu!Küresel çapta düzenlenen çeşitli yarışların ve organizasyonların sponsorluklarını da üstlenen, TAG Heuer, 2010’da Formula 1 Markalar Şampiyonluğu’nu kazanmayı başaran Red Bull Racing takımını onurlandırmak adına, göz alıcı bir saat koleksiyonuna imzasını attı. 2016 yılında Paratic.com’un en beğenilen saatleri arasında yer alan TAG Heuer RB12 koleksiyonu, Red Bull Racing takımının mavi ve kırmızı tonlarındaki renkleriyle karşımıza gelmişti. Teknik özellikleriyle de başarılı Formula 1 takımına yakışır bir koleksiyon olan RB12, TAG Heuer’in kalitesini de yansıtmayı başarıyor.

KAYNAK: http://paratic.com/tag-heuer-red-bull-racing-saat-koleksiyonu/

3 Bvlgari’den Dünyanın En İnce Dakika Tekrarlayıcı Özelliğine Sahip Saati

Bvlgari’den Dünyanın En İnce Dakika Tekrarlayıcı Özelliğine Sahip SaatiLüks aksesuar piyasasının bilindik isimlerinden biri olan Bvlgari de 2016 yılının saatçilik dünyasına, en ince dakika tekrarlayıcı özelliğine sahip saati ile “merhaba” demişti. 6.85 milimetrelik inceliği ile rekoru elinde bulunduran Bvlgari Octo Finissimo Minute Repearter saati, ayrıca titanyum kasası, 3.12 mm inceliğindeki karmaşık mekanizması ve pahalı fiyat etiketiyle de 2016’nın baş döndüren saat modellerinden bir tanesi olarak karşımıza gelmişti.

KAYNAK: http://paratic.com/dunyanin-en-ince-dakika-tekrarlayici-ozelligine-sahip-saati/

2 Hublot ve Ferrari İşbirliğinin Yeni Ürünü: “MP-05 LaFerrari Sapphire”

Hublot ve Ferrari İşbirliğinin Yeni Ürünü: “MP-05 LaFerrari Sapphire”Hublot Sang Blue Limited Edition saati başta olmak üzere, 2016 yılında birbirinden etkileyici modeller üretmeyi başaran Hublot, en çok MP-05 LaFerrari Sapphire saatiyle Paratic okuyucularının dikkatini çekmiş gibi görünüyor. 627 çalışanın 18 ay uğraşarak meydana getirmiş oldukları MP-05 LaFerrari Sapphire saati, oldukça farklı bir tasarıma sahipti. Ayrıca kurulumuna yardımcı olan minyatür güç matkabı da bu Hublot saatini çok daha etkileyici hale getirdi. Bu özelliklerinin yanı sıra el yapımı HUB9005.H1.PN1 kalibreli bir mekanizmayla da donatılan Hublot MP-05 LaFerrari Sapphire modeli, 525 bin dolarlık fiyat etiketiyle de bizleri şaşkına uğratmıştı.

KAYNAK: http://paratic.com/hublot-ve-ferrari-isbirligi-mp-05-laferrari-sapphire/

1 Chopard Tasarımı Yeni Saat: Superfast Chrono Porsche 919 Black Edition

Chopard Tasarımı Yeni Saat: Superfast Chrono Porsche 919 Black EditionListemizde yer alan bir başka ünlü mücevher üreticisi olan Chopard, 2016 Le Mans 24 Saat yarışlarının şampiyon takımı, Porsche için meydana getirmiş olduğu Superfast Chrono Porsche 919 Black Edition saatiyle dikkatleri üzerine çekmeyi başardı. Sınırlı sayıda piyasaya sürülen bu güzel saat, titanyumdan oluşan kasasının sağlamış olduğu hafif ve şık yapısıyla 2016 yılında Paratic okuyucularının fazlasıyla dikkatlerini çekmişe benziyor.

KAYNAK: http://paratic.com/chopard-superfast-chrono-porsche-919-black-edition-saat/

Olağanüstü bir hızla gelişen teknolojik yeniliklere karşı, kaliteli materyallerle ve özenle oluşturulmuş saat modelleriyle direnen İsviçre saat endüstrisi, benzersizliğin son kalesi olarak görevine devam ediyor. 2016 yılında da birbirinden güzel modelleri üreterek, saat meraklılarının hayallerini süsleyen bu başarılı markalar, Paratic.com okuyucularının da beğenisini kazanmış gibi görünüyor. Peki, listemizde yer alan bu kaliteli saat modellerinden hangileri sizlerin de favorisi?

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Listeler kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum