Yatırım yapmaya başla!

2016’da Paratic.com’un En Beğenilen Elektrikli ve Hibrid Otomobilleriyle Asfaltı Elektriklendirdik!

2016’da Paratic.com’un En Beğenilen Elektrikli ve Hibrid Otomobilleriyle Asfaltı Elektriklendirdik!

Her yaştan ve her cinsiyetten insanın, maddi durumu farklılık gösterse bile, gönüllerinde yatan araba modelleri benzer özellikleri bünyelerinde taşıyabilir. Ancak otomobil tutkunlarının da bildiği üzere, inanılmaz bir hızla gelişen otomotiv sektörünü takip edebilmek oldukça zorlaşıyor. Özellikle de 2016’da neredeyse her gün farklı bir motorlu araç dünyaya tanıtıldı. Paratic ailesi olarak bizler de otomotiv dünyasıyla ilgili en güncel ve en etkileyici haberleri sizlerle paylaşarak, beğendiğiniz otomobil markalarının üretmiş olduğu en yeni, en göz alıcı, en lüks, en hızlı ve en pahalı modellere kolaylıkla ulaşabilmenize yardımcı olmaya çalıştık.

2016’da tanıtılan bu yeni modellerin bazıları, sahip oldukları özelliklerle geleceğe ışık tutarken, bazıları ise günümüzün en etkileyici otomobilleri olmayı başardılar. Özellikle de yeni nesil elektrikli ve hibrid arabalar, hem çevre dostu yapılarıyla hem uygun yakıt tüketimleriyle hem de benzersiz donanımlarıyla 2016 yılında bizleri şaşkına uğratmayı başardılar. Ayrıca 2016’nın ilk aylarında dünyaya tanıtılan, su ile çalışan otomobil Pininfarina H2 Speed modeli de yılın en etkileyici güzelliklerinden biri olarak kayırlara geçti. Böylesine şaşırtıcı ve büyüleyici gelişmelerin yaşandığı 2016’nın otomotiv dünyasının özeti niteliğinde bir liste derlemeye karar verdik. 2016 yılında Paratic.com’un en beğenilen elektrikli ve hibrid arabalarından oluşan listemizde, dünyanın en teknolojik elektrikli otomobilleri yer alıyor. Peki, 2016 yılında Paratic.com’un hangi en dikkat çeken hibrid canavarlarıyla asfaltı elektriklendirdiğimizi görmeye hazır mısınız?

İşte huzurlarınızda 2016 yılında Paratic.com’un en beğenilen elektrikli ve hibrid otomobilleri:

10 Otomotiv Sektörünün Yeni Cazibesi: “Vision Mercedes Maybach 6 Concept”

Otomotiv Sektörünün Yeni Cazibesi: “Vision Mercedes Maybach 6 Concept”Listemize, adeta bilimkurgu filmlerinden fırlamış bir elektrikli otomobil ile başlıyoruz. Vision Mercedes Maybach 6 Concept adı verilen bu 6 metre uzunluğundaki elektrikli canavar, yarı saydam jantları, bölünmüş arka camı ve dikiz aynasının bulunmadığı tasarım özellikleriyle sektörün en gözde elektrikli otomobillerinden bir tanesi haline geliyor. Daha önce de sizlere tanıtmış olduğumuz 738 beygirli bu güzellik, teknolojik iç mekanı ve güçlü dört adet kompakt elektrikli motoru ile bizleri fazlasıyla heyecanlandırıyor. Ayrıca 0-100 km/s ivmeye 4 saniye içerisinde ulaşan bu enfes model, 2016 yılında Paratic’in en dikkat çeken elektrikli arabalarından bir tanesi olarak listemizde yer alıyor.

KAYNAK: http://paratic.com/vision-mercedes-maybach-6-concept/

9 Dünyanın En Güçlü Hibrid Mega Arabası: Koenigsegg Regera

Dünyanın En Güçlü Hibrid Mega Arabası: Koenigsegg RegeraHalihazırda Trevita modeliyle dünyanın en seçkin otomobilleri arasında yer alan Koenigsegg, 2016 yılında da Regera adını verdiği hibrid modelle bizleri kendisine hayran bırakmıştı. Dünyanın en güçlü hibrid arabası olarak karşımıza gelen Koenigsegg Regera, 1500 beygir güç ve 2000Nm tork üreten güçlü moyoruyla, saatte 400 kilometrelik hıza sadece 20 saniyede ulaşabilmekle kalmayıp, dünyanın en yüksek elektrik enerji depo kapasitesine sahip bir hibrid canavar olarak da sektöre damgasını vurmuştu. Bizler de bu yenilikçi Koenigsegg modelini, 2016 yılında sizlerin beğenisine sunmuştuk.

KAYNAK: http://paratic.com/dunyanin-en-guclu-hibrid-mega-arabasi-koenigsegg-regera/

8 Ferrari’nin Cehennemden Gelen Yeni Atı: “LaFerrari Cavallo Infernale”

Ferrari’nin Cehennemden Gelen Yeni Atı: “LaFerrari Cavallo Infernale”Otomotiv dünyasının en gözde markalarından olan Ferrari, 2016 yılında hibrid araba sınıfına da el atarak, hayranlarını bir kez daha kendisine aşık etmeyi başarmıştı. LaFerrari Cavallo Infernale adı verilen bu hibrid model, Formula 1 araçlarına özgü teknolojik özellikleri bünyesinde barındırıyordu. Ayrıca 949 beygirli V12 motoru sayesinde de 0-100 km/s hıza 2.4 saniyede ulaşabiliyor ve saatte 340 kilometrelik azami hıza çıkabiliyordu.

KAYNAK: http://paratic.com/ferrari-yeni-laferrari-cavallo-infernale/

7 Tamamıyla Elektrikle Çalışan Audi A9 E-tron Modeli Sektörün Şalterini Attıracak!

Tamamıyla Elektrikle Çalışan Audi A9 E-tron Modeli Sektörün Şalterini Attıracak!2016 yılında Paratic.com’un en çok beğenilen elektrikli otomobillerinden bir tanesi de Audi’nin A9 E-tron modeliydi. Audi’nin elektrikli araba piyasasındaki en etkileyici projesi olarak karşımıza gelen 429 beygirli A9 E-tron modeli, Spor modda 496 beygir güç üretebiliyordu. Saatte sıfırdan 100 kilometrelik hıza 4 saniyenin altında ulaşabilen Audi A9 E-tron, ayrıca tek seferlik şarj ile de 500 kilometrelik uzun bir mesafeyi kolaylıkla kat edebiliyordu. Audi’nin 2020 yılında piyasaya sürmeye hazırlandığı bu elektrikli otomobil, henüz asfaltla buluşmadan bile sektörü hareketlendirmeyi başarmıştı.

KAYNAK: http://paratic.com/elektrikle-calisan-audi-a9-e-tron/  

6 Elektrikli Araba Teknolojisinin En Yeni Üyesi: “Renault Trezor”

Elektrikli Araba Teknolojisinin En Yeni Üyesi: “Renault Trezor”2016’nın beklenilmedik atağı, Trezor modeliyle Renault’tan gelmişti. Kapısız ve aynasız tasarımıyla akıllara durgunluk veren Renault Trezor, 350 beygir güç ve 380Nm tork üreten Formula E elektrikli motoruyla da çok daha şaşırtıcı bir elektrikli otomobil haline gelmişti. Audi A9 E-tron modeli gibi 2020 yılında piyasaya sürülmesi beklenen Renault Trezor, 2016 yılının Paratic.com’da en dikkat çeken elektrikli arabalarından bir tanesi olmayı da başardı.

KAYNAK: http://paratic.com/elektrikli-araba-teknolojisinin-en-yeni-uyesi-renault-trezor/

5 Bütün İhtişamı ve Performansıyla 2017 Honda NSX Modeli

Bütün İhtişamı ve Performansıyla 2017 Honda NSX ModeliHafif yapısı, teknolojik donanımı ve güçlü performans özellikleriyle 2017 yılında piyasaya sürülecek olan Honda NSX versiyonu, 2016’da Paratic.com’un en beğenilen hibrid modellerinden biri olarak karşımıza geliyor. 7 inçlik Honda Connect dokunmatik ekran ve 8 inçlik TFT gösterge paneli gibi teknolojik yeniliklere ev sahipliği yapan iç mekanını, 537 beygirli V6 motoruyla tamamlayan yeni NSX modeli, sergilemiş olduğu üstün performansıyla da otomobil tutkunlarını etkilemeyi başarmıştı.

KAYNAK: http://paratic.com/2017-honda-nsx-modeli/

4 Tesla Model S ve Boeing 737 Arasındaki Nefes Kesen Yarış!

Tesla Model S ve Boeing 737 Arasındaki Nefes Kesen Yarış!Dünyanın en etkileyici elektrikli otomobil modellerini sektöre kazandıran Tesla, kalitesini daha belirgin bir şekilde gözler önüne sermek adına Boeing 737-800 uçağıyla nefes kesen bir yarış düzenledi. Tesla Model S adındaki 762 beygirli bir canavarın, saatte 850 kilometrelik seyir hızına ulaşan bir Boeing modelini, 2.8 saniyede 0-100 km/s ivmeye çıkarak, kalkışta geride bırakmış olduğu bu nefes kesici yarış, 2016 yılının en önemli otomotiv haberlerinden biri olmayı başardı.

KAYNAK: http://paratic.com/tesla-model-s-ve-boeing-737-arasindaki-yaris/

3 BMW’den Cep Telefonu Uyumlu Yeni Bir Başyapıt: “i8 Spyder Concept”

BMW’den Cep Telefonu Uyumlu Yeni Bir Başyapıt: “i8 Spyder Concept”BMW’nin de listemize eklenmesiyle Alman otomotiv sektörünün “Üç Büyüğü” tamamlanıyor. Audi ve Mercedes gibi benzersiz otomobillere imzasını atan BMW, i8 Spyder Concept modeliyle, 2016’nın otomotiv teknolojisini tamamıyla gözler önüne seriyor. Akıllı saat aracılığıyla otonom sürüş deneyimi yaşatan bu BMW harikası, 228 beygir güç üreten elektrikli motoru sayesinde de 0-100 km/s hıza 4.4 saniyede ulaşabiliyor. Üstün performansının ve akıllı teknoloji ile olan etkileşiminin yanı sıra farklı tasarımıyla da dikkat çekmeyi başaran BMW i8 Spyder modeli, 2016 yılında Paratic’in en beğenilen üçüncü elektrikli arabası olarak karşımıza geliyor.

KAYNAK: http://paratic.com/bmw-i8-spyder-concept/  

2 1360 Beygirli “NIO EP9” Dünyanın En Hızlı Elektrikli Arabasını Tahtından Ediyor!

1360 Beygirli “NIO EP9” Dünyanın En Hızlı Elektrikli Arabasını Tahtından Ediyor!Elbette ki, 2016 yılında Paratic.com’un en beğenilen elektrikli ve hibrid otomobilleri listesi, dünyanın en hızlı elektrikli arabası olmadan tamamlanamazdı. 1360 beygir güç üreten NIO EP9 modeli, kendinden önce rekoru elinde tutan 600 beygirli Corvette C7 Genovation GXE modelini güç bakımından ikiye katlamayı başardı. Çinli otomobil üreticisi NextEV’in ellerinde hayat bulan bu canavar, “Yeşil Cehennem” olarak da anılan Nürburgring pistini sadece 7 dakika 5.12 saniyede tamamlayarak tur rekoru kırdı. Performans özellikleri, göz alıcı tasarımı ve pahalı fiyatıyla baş döndüren bu canavar da 2016’nın en etkileyici elektrikli otomobillerinden bir tanesi olarak Paratic.com okurlarıyla buluştu.

KAYNAK: http://paratic.com/dunyanin-en-hizli-elektrikli-arabasi-1360-beygirli-nio-ep9/

1 Dünyanın En Teknolojik Elektrikli Otomobili: “Fisker EMotion”

Dünyanın En Teknolojik Elektrikli Otomobili: “Fisker EMotion”Dünyanın en hızlı elektrikli arabasından sonra, dünyanın en teknolojik elektrikli otomobili ile listemizi sonlandırıyoruz. Karma Revero modelinde aradığını bulamayan Henrik Fisker, otomotiv sektörüne öyle bir bilenmiş ki sektörde yer alan birçok etkileyici modele kafa tutacak bir elektrikli araba üretmiş. Fisker EMotion adı verilen bu güzellik, radar ve kamera sistemlerinin yanı sıra otonom sürüş seçeneği ve 643 km menzil katedebilmesini sağlayan güçlü bataryasıyla da sektörde fark yaratmıştı.

KAYNAK: http://paratic.com/elektrikli-otomobil-fisker-emotion/

Sektörün başarılı, 2016 yılında dünyaya tanıtmış oldukları elektrikli ve hibrid otomobilleriyle bir kez daha bizleri kendilerine hayran bıraktılar. Petrokimyasal yakıtlarla çalışan modellerin yerlerini elektrikli  araçlara bırakacakları bir gelecek, bu üst düzey otomobillerle ulaşılması zor bir hayal olmaktan çıkıyor. Motorlu araç sektöründe yeni nesil modeller, artık elektrikli motorlarla güçlendiriliyor ve listemizde yer alan bu otomobiller de adeta geleceğe ışık tutuyorlar. Peki, gelelim sorumuza. Siz olsanız, 2016 yılında Paratic.com’un en beğenilen elektrikli ve hibrid otomobillerinden hangileriyle asfaltı elektriklendirmek isterdiniz?

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Listeler kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum