Paratic İçerik Arama
Yatırım yapmaya başla!

Çene Kaslarınıza Hakim Olamayacağınız 2016 ve 2017 Yıllarının En Komik Filmleri

2017’nin ilk ayını geride bırakıp, Şubat’ı yarıladığımız şu günlerde 2016 yılının en komik filmlerini sizler için listelemek istedik. İşte karşınızda geçtiğimiz yıl insanları eğlendiren ve gülme krizine sokan filmler;

2016 yılı biliyorsunuz ki ülkemiz için her anlamda zorlu geçmişti. Ünlü sinema yıldızlarının bir çoğu, hayata gözlerini yumdular. Geriye kalanların filmleri ile sinemada kah güldük kah ağladık. Hüzünlendik, etraftan peçete istedik. Ya da aksine yan taraftan “biraz sessiz olur musunuz,” uyarısı aldık. Elbette ki bu filmler arasında popüler hale gelenler olduğu gibi herkes tarafından bilinmeyenler de vardır. Bu yüzden 2016’nın gülme krizine sokacak, eğlenceli ve komik filmlerini listelemeye karar verdik.

Listemizdeki kahramanlar, hangi maceralarına bizleri ortak edip, yüzümüzde tebessüm oluşmasına olanak sağlayacak aşağıda hep birlikte göreceğiz. İşte karşınızda 2016 yılına bir nebze de olsa renk katan, eğlencesiyle adından söz ettiren nevi şahsına münhasır filmleri:

İşte karşınızda 2016’nın en eğlenceli filmleri:

16 Eddie The Eagle (Kartal Eddie)


Çocukluğundan itibaren olimpiyat sporcusu olabilmek için birçok farklı branşı deneyen, canını dişine takan Eddie’nin yolu, nihayetinde kayakla atlama ve bu sporun eski efsanelerinden Bronson Peary’i ile kesişir. Bu yeteneksiz ama azimli gencin, zafer için çırpınışı ise tüm o karlı atmosfere rağmen içinizi ısıtmayı başaracak! Klasik bir usta-çırak anlatısının oldukça uzağında olan film, 1988 Kış Olimpiyatları’na sempatik kişiliği ile damga vuran Michael “Eddie” Edwars’ın gerçek hayat hikayesinden sinemaya aktarılırken; Taron Egerton ve Hugh Jackman gibi popüler oyuncularıyla da ilgi odağı olmayı başarıyor.

En İyi Para Konulu Filmler Hakkında Bilgi Almak için Tıklayın.

15 Why Him? (Bu da Nereden Çıktı?)


Breaking Bad dizisinde hayat verdiği Walter White karakteriyle, gönüllerimizin en güzide köşesine taht kuran Bryan Cranston’ın, James Franco ile başrolü paylaştığı Why Him?, bir kız babasının oldukça zengin olan damat adayıyla tanışmasından filizleniyor. Ama ne filizlenmek!

Laird Mayhew (James Franco) ve Ned Fleming’in (Bryan Craston) çatışmasından sonuna kadar beslenen ve bunu yaparken de kahkaha garantisini peşinden getiren Why Him?, Robert De Niro’nun Ben Stiller ile başrolü paylaştığı Meet the Parents ile zaman zaman benzerlikler taşıyor. Ele avuca sığmaz dinamizmi ve başrolde yer alan oyuncuların birbirini tamamlayan uyumuyla, görevini başarıyla yerine getiren bir komedi filmi olarak listemizde yer buluyor.

14 Everybody Wants Some!! (Herkes Biraz İster)


Son olarak Boyhood filmi ile adından sıkça söz ettiren, aynı zamanda Before üçlemesinin de yaratıcısı olan Richard Linklater, bu sefer izleyenlerini 80’li yılların büyülü atmosferinin ortasına bırakıyor. Bir kolej beyzbol takımını merkezine alan film, şüphesiz ki en büyük başarısı dönemin ruhunu olabildiğince gerçekçi şekilde aktarmasıdır. Bu da bir dönem filminden ziyade, adeta 1980 yılında çekilmiş retro bir filmi izliyormuş hissini beraberinde getiriyor.

13 Suicide Squad (Gerçek Kötüler)


Yahu bu filmin bu listede ne işi var!” diyenleri duyar gibiyim. Ancak Suicide Squad bu listede olmayı en çok hak eden filmlerden biri olarak karşınızda. Neden mi? En başta tüm o karanlık atmosferine ve kurgusunda bariz şekilde belli olan aksaklıklarına rağmen, izleyenlerine ayakları yere sağlam basan bir eğlence vadettiği için! Evet, Suicide Squad’ın bütününe baktığımızda muazzam bir film ile karşılaşmıyoruz. Ancak işin eğlence boyutuna geçtiğimizde bir o kadar muazzam bir güldürünün bizi beklediği aşikar.

12 İftarlık Gazoz


Efe Berat Parlar’ın hayat verdiği Adem karakterinin Ramazan ile olan imtihanına tanıklık ettiğimiz İftarlık Gazoz filmi de listemizde yer almayı başarıyor. Ülkemizin milli değeri Cem Yılmaz’ın kalitesine yakışır performansıyla, eğlencesini doruk noktasına ulaştırmayı başaran film izleyenler tarafından tam nota yakın puan alıyor. Yüksel Aksu’nun yer yer, “biyografik eserim” olarak addettiği ve Ege’nin tüm sıcaklığını karşımıza getiren İftarlık Gazoz filmiyönetmenin filmografisinden de alışkın olduğumuz şekilde kapitalizm eleştirini beraberinde getiren, finaliyle iç burkuyor.

11 Sing Street (Şarkı Sokağı)


Ailesinin maddi olarak zor günler geçirmesinden ötürü, okulunu değiştirmek zorunda kalan Conor, gittiği okula yeni yeni uyum sağlamaya başlamıştır. Onu bu okulda meraka sevk eden kişi ise her gün okulun karşısında bekleyen gizemli ve bir o kadar da güzel olan Raphina’dır. Conor güzelliği ile dikkat çeken bu kızla tanışabilmek adına, bir müzik grubu olduğunu söyler ve onun da kliplerinde oynamasını ister. Ancak ortada bir problem vardır; o da Conor’ın bir müzik grubunun olmayışıdır!

10 War Dogs (Vurguncular)


Yılın en başarılı suç-komedisi olan War Dogs, yaşanmış bir olaydan esinlenerek senaryolaştırılmasının yanı sıra, sürükleyici yapısıyla da dikkat çekiyor. David Packouz ve Efraim Diveroli adlı iki girişimci gencin Amerikan sistemindeki bir açığı keşfetmelerinin ardından yavaş yavaş palazlanmalarını konu alıyor. Bu iki genç, Afganistan ordusuyla imzaladıkları 300 milyon dolarlık anlaşmayla heyecanını zirve noktasına taşıyor. Film böylelikle, bir yandan ayakları yere sağlam basan bir yükseliş hikayesi vadediyor.

Hayatımızı Şekillendirirken Bize İlham Veren Efsane Film Replikleri Hakkında Bilgi Almak için Tıklayın.

9 Florence Foster Jenkins


Gerek kişiliği, gerekse oyunculuktaki başarısıyla tarihin en önemli aktrislerinden olan Meryl Streep’in başrolünde yer aldığı Florence Foster Jenkins ile enteresan bir eğlenceye hazır mısınız? New York’un tanınan ve varlıklı simalarından olan Florence’in, en büyük hayali opera sanatçısı olabilmektir. Bunun için eğitim almaya başlar ve kendisini hayalindeki konsere adım adım hazırlar. Ancak ortada büyük bir sorun vardır; o da Florence’in sesinin inanılmaz derecede kötü olması!

8 Deadpool


Sadece bu yılın değil, tüm zamanların en sıra dışı süper kahramanı ile tanışmaya hazır mısınız? Ryan Reynolds’ın hayat verdiği Deadpool, Spider-Man’den alışık olduğumuz hazırcevaplığı bir tık daha ileriye taşıyor ve hayatın her bir anını en önemlisi de kendisini tiye almayı başaran süper ama kahraman olmayan bir karakteri huzurlarımıza getiriyor. Deadpool yalnızca özel efektlerine güvenen bir Marvel yapımının çok ötesinde, bu yılın en güldüren aksiyonlarından bir tanesi olmayı başarıyor.

7 Kötü Kedi Şerafettin


İlk defa 1996 senesinde Bülent Üstün’ün kalemiyle hayat bulan Kötü Kedi Şerafettin, Cihangir’de sahibi Tonguç ile birlikte ikamet eden belalı bir tekir kedisidir. Onun ele avuca sığmaz maceralarından birine tanıklık ettiğimiz film ise, henüz ilk dakikasından başlayan eğlencesini son dakikasına kadar taçlandırarak, kahkaha garantisi taşıyan bir animasyon olarak karşımıza gelmektedir. Yaratıcısı Bülent Üstün ile birlikte, Levent Kazak’ın senaryosunu yazdığı film, üst düzey çizimleri, dinamik yapısı ve lafı gediğine oturtan diyaloglarıyla hafızalara kazınacak.

Kısıtlı Bütçe ile Gişede Harikalar Yaratan En İyi 10 Film Hakkında Bilgi Almak için Tıklayın.

6 Hunt for the Wilderpeople (Vahşiler Firarda)


2014 yılında çektiği mockumentary türündeki filmi What We Do In The Shadows ile izleyenlerini vampirlerin dünyasına bırakıyor. Bolca kahkaha atmalarına olanak sağlıyor. Taika Waititi’nin bir sonraki projesi olan Hunt for the Wilderpeople filmi ise yönetmenin özgün mizahının parçalarını barındırıyor. Genç Ricky’nin evlatlık olarak gittiği evdeki maceralarına tanıklık ettiren film, attırdığı kahkahalara ek olarak akıcılıyla da takdir topluyor.

5 Swiss Army Man (Çakı Gibi)


“Osuruğa da gülünür mü bee!” diyenlerden misiniz? O zaman henüz Swiss Army Man’i izlemediniz. İddia ediyorum bu insani eylem, hiç bu kadar komik ve naif olmamıştı! Issız bir adada tek başına yaşayan Hank’ın, intihar etmeye hazırlandığı an, kıyıya vuran bir ceset, onun kaybolan ümitlerinin tekrar yeşermesine sebebiyet verecektir. Tabii ki yeşeren bu ümitle birlikte, sonu bilinmezliklerle dolu bir macerada izleyenleri beklemektedir.

4 Albüm


Uzun yıllardır festivallerde görmeye alışık olmadığımız komedi türünü, tekrardan ödül yarışının içine sokan Albüm, muhafazakar orta sınıf bir aile üzerinden geliştirdiği sistem eleştirisiyle hem lafını esirgemiyor hem de kara mizahın son yıllardaki en özgün temsilcilerinden biri olarak fark yaratıyor. Festival filmlerine karşı oluşan negatif algıyı yerle yeksan edecek kadar eğlenceli ve bir o kadar da imgesel bir anlatıma sahip olan film, bu yıl Uluslararası Adana Film Festivali’nde kazandığı ödüllerle de sıkça adından söz ettirmişti.

3 Captain Fantastic (Kaptan Fantastik)


Little Miss Sunshine sevenler buraya, çünkü bu film tam size göre! Çocuklarını kendi bildiği şekilde eğitmeyi seçen idealist baba Ben ve hepsi birbirinden tatlı olan 6 çocuğunun etrafına kurulu olan Captain Fantastic, kapitalizmi eleştiriyor. İlk dakikasından itibaren yaşadığımız modern dünyayı sorgulatma yolunu seçen film, popüler bir tabirle, güldürürken düşündürenler sınıfında yer alıyor. Başrolünde yer alan ve Oscar yarışında da adaylığı bulunan Viggo Mortensen’in başarılı performansıyla şahlanan film, samimiyetiyle içinizi ısıtacak ve anlatısıyla kendini size aşık edecek!

IMDb Puanları ile Son 10 Yılın En İyi Filmleri Hakkında Bilgi Almak için Tıklayın.

2 Toni Erdmann


Çılgın baba Winfried Conradi ya da onu bize sevdiren diğer ismiyle anmak gerekirse Toni Erdmann ile tanışmaya hazır mısınız? Geçtiğimiz yılın en çok ses getiren ve duru mizahıyla hafızalara kazınan film, bir babanın neşesini kaybettiğine inandığı kızı için yaptığı türlü muziplikleri konu alıyor. Yeri geliyor bambaşka bir adam olarak karşısına çıkıyor, yeri geliyor tüylü bir kostüm içerisinde ev partisine misafir oluyor!

1 La La Land (Aşıklar Şehri)


Geldik listemizin zirvesine. Herhalde Oscar’da aldığı 14 adaylık sonrası La La Land’i duymayan kalmamıştır. Keza kendisi bu yılın en çok konuşulan, dost meclislerinde daimi muhabbeti açılan filmlerin başında geliyor. Tabii bunun birçok nedenini sayılabilir ancak, insana mutluluk aşılayan neşesinin en önemlisi olduğunu ilk sıraya yazabiliriz. Özellikle müzikleriyle, izleyenlerini bambaşka bir evrene götüren La La Land, uzun yıllar etkisinden çıkılmayacak kadar kıymetli ve aldığı tüm övgüleri sonuna kadar hak eden, son yılların en değerli filmlerinden bir tanesi. Eğer ki hala bu destansı filmi izlemediyseniz, kendinize bir iyilik yapın ve hemen ekranın başındaki yerinizi alın!

Sonuç olarak, 2016 yılının en iyi komedi filmlerini listeledik. Bu listenin içerisinde yer alan filmleri izlemediyseniz, mutlaka izlemenizi tavsiye ederim. Çene kasımın ağrımasını istiyorum diyorsanız, yukarıdaki öneriler tam da aradığınız kriterlere uygun niteliktedir.

Tüm yorumları görmek için tıklayın. (1)

Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Listeler kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükle