Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Piyasalar: Döviz, Altın, Borsa, Kriptolar RSS Interactive
Sponsorlu Yatırım yapmaya başla!

2015’in En Çok Kazandıracak 10 Rahat Mesleği

2015’in En Çok Kazandıracak 10 Rahat Mesleği

Uzun saatler çalıştığınız halde yeterince kazanamıyor musunuz? İş şartlarınızın ağır koşulları sizi çok mu yoruyor? Ne yazık ki bu soruların cevabını evet olarak yanıtlandıran sadece siz değilsiniz. Yapılan araştırmalar gösteriyor ki ülkemizde birçok çalışan işinden memnun değil. En büyük sorun ise aldıkları ücret ve iş güvenliklerinin düşük olması.

İnsanlar, hayatları boyunca daha rahat edecekleri ve daha iyi yaşayacakları şartları sağlayabilmek için çalışır. Kimi zaman başarılı olsalar da şikayet etmeye devam ederler, çünkü daha fazlasını istemek insanın doğasında vardır. Nasıl bir iş isterdiniz sorusuna verilecek yanıtların yüzde 99’u dolgun ücret ve az mesai saati olurdu. Çağımızın popüler meslekleri ise sizin isteklerinize cevap verecek cinsten. Sizler için bazılarını inceledik ve şartlarını araştırdık. Listemizde bulunan ücretlerin dünya çapında ki aylık ortalama kazançlardan oluşturulduğunu göz önünde bulundurunuz.

İşte karşınızda 2015’in en çok kazandıracak 10 mesleği:

10 Fotoğrafçı

26.080 Dolar

FotoğrafçıÖnceki zamanlarda bir fotoğrafçı olmak için film ve fotoğraf baskısı alanında kendinizi geliştirmeniz gerekiyordu. Günümüzde ise bu kriterler şart olarak koşulmuyor. Dijital kameraların hayatımıza girişiyle fotoğraf sanatı kolay ve yüksek ücretli bir iş haline gelmiştir. Yapmanız gereken doğru ekipmana yatırım yapmak ve bu ekipmanların nasıl kullanılacağını öğrenmektir.

9 Masaj Terapisti

51.400 Dolar

Masaj TerapistiArka planda yatıştırıcı müzik ve sürekli aromatik tütsülü odanın ortamını düşünün. Masaj terapisti olursanız bu olanaklara sahip olacağınızdan şüpheniz olmasın. Müşterilerin stresini atmalarına yardımcı olurken, kendilerinizi rahat hissetmelisiniz.

Bu meslekte ileri düzeyi hedefliyorsanız okul ve lisans gibi bazı eğitimler almanız gerekiyor. Başlangıç maaşı 24.200 dolar civarındayken, uzman olduğunuzda 51.400 dolar kazanabilirsiniz. Kendi saatinizi kendiniz ayarlayabilir, böylece kalan işlerinize de rahatlıkla vakit artırabilirsiniz.

8 Kağıt Havlu Koklayıcısı

52.000 Dolar

Kağıt Havlu KoklayıcısıNeredeyse hiçbir çaba gerektirmeyen bir iş yapmak istiyor musunuz? Cevabınız evetse, sıkı durun. Kağıt havlu koklayıcısı tam size göre bir iş. Kağıt havlu firmaları ürünlerinin kokusuz olduğundan emin olmak için bu insanları çalıştırıyor. Başlangıç maaşı 19.000 doların biraz üzerinde olabilir, ancak sonrasında 50 bin dolardan fazla kazanıyorsunuz.

7 Uçuş Görevlisi

56.145 Dolar

Uçuş GörevlisiUçuş görevlisi temelde özgürlük ve dünya çapında seyahat olanaklarıyla listedeki herhangi bir işin en avantajlısıdır. Eğer dünyanın güzelliklerini görmek ve bunu yapmak için para kazanmak istiyorsanız bu iş tam size göre. Hatta insanların bavuluna yardım etmek zorunda bile değilsiniz. Sadece yiyecek ve içecek hizmetin bulunmanız yeterli olacaktır.

6 Kütüphane Gorevlisi

57.543 Dolar

Kütüphane GorevlisiOkumayı ve kitapları seviyorsanız, bu meslek tam size göre! Oldukça nezih bir ortamda çalışırken, müşterilerin kitapları bulmasına yardımcı olmak bence çoğu mesleğe göre oldukça ideal şartlar sunar. Bundan 10 yıl önce kütüphaneci olmak için ondalık sistemi kullanabilmek gerekliyken, şimdi her şey bilgisayar sistemiyle halledilebiliyor. Bu iş bir eğitim gerektirmiyordu fakat ülkemizde bu işle ilgili devlet kurumunda çalışa bilmek için, kütüphanecilik bölümünden mezun olmanız gerekiyor.

5 Güç Santrali Operatörü

73.300 Dolar

Güç Santrali OperatörüBu iş için üniversiteye gitmek zorunda değilsiniz. Sadece bir meslek diploması ve matematik bilginiz size yeterli olacaktır. Bu mesleğin en artı yönü ise oldukça boş vaktinizin olması.

4 Bilgisayar Yazılım Mühendisi

80.519 Dolar

Bilgisayar Yazılım MühendisiYazılım mühendisliği dünyanın en kolay ve en iyi ücreti alan işlerinden bir tanesidir. Eğer bilgisayarda ustaysanız, bir bilgisayar yazılım mühendisi olmak sizin için zor olmayacaktır. Sosyal etkileşim benim için çok da önemli değil diyorsanız başka bir dezavantajı da yok. Fakat bu iş için bilgisayar programlama veya bilgisayar mühendisliği diploması almanız gerekiyor.

3 Ressam

100.000 Dolar

RessamBir sanatçı yetenekli ve yeterli düzeyde bir sanat ismine sahipse, gerçekten önemli miktarda para kazanabilir. Ressamlık, yetenek dışında başka özel bir diplomayı ya da belgeyi gerektirmez. Yaptığınız çalışmaya göre oldukça ferah ve nezih bir ortamda çalışma hayali bile bu mesleğin albenisi için yeterli olacaktır.

2 Freelance Yazarlık

105.000 Dolar

Freelance YazarlıkBir şeyler hakkında yazmak ve yaratıcı olmak hoşunuza gidiyor mu? Eğer hayalinizde evde pijamalarınızla oturarak çalışmak varsa, kesinlikle serbest yazar olmalısınız. Serbest yazarlar evlerinde ya da uygun gördükleri mekanlarda, isimlerinin hakkını vererek oldukça serbest çalışırlar. Burada önemli olan nereye yazdığınız ve ne kadar yazdığınız olacaktır.

1 Profesyonel Sarılıcı

124.800 Dolar

Profesyonel SarılıcıProfesyonel Sarılıcı saatte 60 dolar kazanabilir. Bu iş bir tür fuhuş gibi düşünülse de seks işin içinde yok. Sadece müşterisinin rahatlaması için sarılan birinin gerçekleştirdiği eylem var. Onların görevi üzgün ya da insan dokunmasına ihtiyaç duyan bireylerle kucaklaşmak. Bu işi yapan profesyonel bir kişi 124.000 dolar gibi büyük paralar kazanabilir.

Tanımadığınız birine sarılarak 250.000 TL kazanacağınızı düşünebiliyor musunuz? Ülkemizde yer edinmemiş olan bu meslek, aslına bakılırsa kötü zamanlarınızda birine ne kadar ihtiyaç duyduğunuzun bir kanıtı gibi duruyor. Listemizde size de ilginç gelen ve yapmak isterdim dediğiniz bir meslek var mı?


Okur Yorumları
  1. mervecim senin yazılar olmamış ya. biraz daha araştırma yap gel sen en iyisi. yazılım hiçbir ülkede kolay bir iş olmadığı gibi Türkiye’de para da kazandırmıyor. bunu farklı firmalarda yazılım üzerine birçok pozisyonda çalışmış, şuanda kendi yazılım şirketine sahip birisi olarak söylüyorum inan bildiğin gibi değil 🙂

  2. Yazılım mühendisliği dünyanın en kolay ve en iyi ücreti alan işlerinden bir tanesidir. cümlesinden sonra yazıyı okumayı bıraktım. Yazar arkadaşın konu hakkında detaylı araştırma yapmasını isterdim.

  3. Arkadaşın Dünya’dan haberi yok anlaşılan.”Yazılım mühendisliği dünyanın en kolay ve en iyi ücreti alan işlerinden bir tanesidir.” cümlesi nasıl aşağılayıcı bir bütündür.Mesleğin ayağa düştüğü,işverenin üçü bir arada kahve misali çalışanda hem yazılımcı hem tasarımcı vb. bir çok saçma özellik aradığı bir devirde yaşıyoruz.Tabi Facebook yada Microsoft’ta çalışıyorsanız rahatsınız.Bunu yazanın 3 satır kod yazacağından şüpheliyim.


Sponsorlu Yatırım yapmaya hemen başla!
#İş Fikirleri kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSponsorlu
SAT
AL
Sponsorlu
Sponsorlu
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum