Yatırım yapmaya başla!

2014 Yılının En Teknolojik Tasarımları

2014 Yılının En Teknolojik Tasarımları

Milenyum yılı diyerek yola çıktığımız 2000’li yıllar, bize teknolojik gelişmelerin ne kadar hızlı bir şekilde gelişerek yaygın kullanılır hale gelebileceklerini, en önemlisi filmler de gördüğümüz uzay çağının çok da hayal olmadığını gösterdi. Peki, sizce de böyle mi?

Geçtiğimiz günlerde Yahoo tarafından yayınlanan bir sıralama bu yazıyı yazmama teşvik etti. 2014 yılının en iyi teknolojik tasarımlarını sıralandıran şirket, aynı zamanda bu ürünlerin bize bir nevi tanıtımını yapmış oldu. Elbette, teknolojiyi yakından takip ediyorsanız, çoktan bu ürünlerle tanışmış olabilirsiniz. Birçok finans ve yatırım uzmanı teknoloji şirketlerine ait hisselerin, bu gelişmeler göz önünde bulundurularak en garanti portföy araçları olduğunu söylüyor.

Bakalım Yahoo’nun sıralamasına göre 2014 yılının en iyi teknolojik ürünleri hangileriymiş!

The LBR iiwa Robot

The LBR iiwa Robotİsmi Almanca hafif robot anlamına gelen ‘Leichtbauroboter’ kelimesinden geliyor. İiwa ismi ise akıllı endüstriyel iş yardımcısı demek. Aslında robota verilen isim tüm işlevlerini özetliyor. Yüksek kalitede iş performansı sergilemesi amacıyla üretilen akıllı yardımcılardan yalnızca bir tanesi. KUKA Laboratuarları’ndan çıkan bu robot, insan ve makineler arasındaki iş birliğini sağlamak istiyor.

Square Stand

Square StandTürkçesi kare stand olan bu tasarım, düşük maliyetli ve şık bir ödeme noktası. Kredi kartı ile kolay bir şekilde ödeme yapmayı sağlıyor ve iPadinizi bir POS cihazına dönüştürüyor. 99 dolarlık bir POS yazılımı sayesinde hızlı bir şekilde kurulumu sağlayarak ödemeleri gerçekleştirebiliyorsunuz. Ücretsiz kişiselleştirme ve güncelleme imkanı da bulunuyor.

Nokia Lumia 2520

Nokia Lumia 2520Akıllı telefon ve cihaz pazarına geç giren bir marka olarak Nokia, sonunda bu gelişmeleri yakalamış görünüyor. Henüz iPad satışlarını yakalayamamış bir tablet olmasına rağmen sunmuş olduğu özellikleri ile büyük bir beğeni topluyor. En büyük özelliklerinden birisi ise direkt güneş ışığında dahi yüksek kalitede görüntü hizmeti sunabilmesi. Bu özellik Nokia Lumia 2520’ye tasarım ödülü kazandırdı.

Tesla Supercharger

Tesla SuperchargerKabul edin veya etmeyin elektrikli araçlar büyük bir ilgi toplamaya devam ediyor ve yakın gelecekte benzin veya diesel motorlu araçları devre dışı bırakabilecek. Bu araçlara yönelik tasarlanan Tesla Supercharger, elektrikle çalışan aracınız için tasarlanan bir istasyon ve basitliği ile de büyük bir övgüyü hak ediyor.

Book by FiftyThree and Moleskine

Book by FiftyThree and MoleskineAdı Book olan uygulama, Paper uygulamasında yapılan tasarımların Moleskine defterlere basılmasını sağlıyor. Bu defterlerin boyutları ise iPad’e göre tasarlanmış. Kısaca kendinize özel defterler basabileceğiniz, portfolyo oluşturabileceğiniz bir uygulama ile kendi tarzınızı ortaya koyuyorsunuz.

Identica Blue

Identica BlueDiş doktorlarının kullanımına uygun bir teknolojik tasarım. 3 boyutlu yazıcı olan bu cihaz, ölçüye tam uygun kalıpları hazırlama konusunda usta. Gelişmiş ölçüm ve üstün kaliteli veri hizmeti sunan bu cihazda mavi LED teknolojisi kullanılmış. Bu sayede kullanıcısı çevre ışıklandırmalarından etkilenmeden çalışabiliyor.

L – Burner

L – Burnerİşte bu teknolojik tasarım tam piknikçilere göre. Taşınabilir ocak işlevi sunan bu cihaz aynı zamanda çok estetik bir tasarıma sahip ve küçük piknik tüpünüzden daha az yer kapladığı kesin. 68 mm büyüklüğünde portatif gaz brülörü ile donatılan bu taşınabilir ocak, teknolojik olmasının yanı sıra son derece kullanışlı olmasıyla büyük bir ilgiyi hak ediyor.

Ultimate Ears Boom Speaker

Ultimate Ears Boom Speaker199 dolar bedelindeki bu hoparlörler birçok cihazınızla kolayca uyum sağlıyor. Jawbone’un Jambox hoparlörleri zaten meşhurdu ama BOOM hoparlörlerine bluetooth özelliği eklenmesiyle birçok kişinin daha çok işine geldi. Akıllı cihazınızla bluetooth özelliği sayesinde bağlantıyı sağlayabiliyorsunuz ve ister müzik dinleyip, ister telefonunuza cevap verebiliyorsunuz.

PillPack

PillPackBu tasarım da ilaç kullanımınız düşünülerek yapılmış. Birçok kişi ilaç kullanımında zorluklarla karşılaşabiliyor ve kullanmaları gereken saatleri karıştırabiliyor. Bu tasarım sayesinde her iki haftada bir reçetenizi şirkete göndererek ilaçların paketlenmesini sağlayabiliyorsunuz. Paketlerin üzerinde ise kaç adet ve hangi saatlerde alınması gerektikleri yazılıyor. Bu sayede ilaçlarınızı en doğru şekilde kullanmış oluyorsunuz.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Teknoloji kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum