Yatırım yapmaya başla!

Çılgın Araç Dönüşümlerinde Bugün Audi A8 Pick-up Var!

Son yıllarda sedanları kamyonete dönüştürme modasına bir Audi A8'te katıldı.
Çılgın Araç Dönüşümlerinde Bugün Audi A8 Pick-up Var!

Otomobiller üzerinde yapılan en sıra dışı çalışmalarda, pick-up dönüşümlerini ilk sıraya koyabiliriz. İkinci sıraya da firmanın yapmadığı bir wagon modelini, birilerinin kişisel olarak garajında sedandan dönüştürmesi. Audi, amiral sınıfına ilk olarak A8’i 1994 yılında soktu. Belli olan Mercedes S  ve BMW 7 Serisi gibi rakiplere göz dağı verecek bir lüks donanımda imal edildi.

Karşımızda duran ve E sınıfını temsil eden A8’in sizce markası tarafından çıkartılan buna yakın bir örneği var mıdır? Evet diyerek başladığımız cevabımızın devamında Audi, 2001 yılında Avantissimo Concept adında bir amiralden çevrilme wagon hazırlamıştı. Tabi ki hayata geçmedi ancak proje birilerinin aklından hiç çıkmamış. Ve bunu farklı bir yere çekmeye başarmış!

Audi’nin kimilerince A8’e saçma olduğunu düşündüğü wagon tiplemesinin ardından, şahsına ait bir otomobili kamyonet yapmak biraz daha ilginç olmuş.

Audi A8 Pick-up DönüşümüAudi’nin meyve vermeyen Avantissimo Concept’in ardından Castagna Milono’nun nasıl A8 W12’den Avant çıkardığını hep birlikte izlemiştik. Karşımızdaki yapıya geçtiğimizde hiç bir zaman ticari sektörde düşünülmeyecek A8 için birileri buna aldırış etmemiş.

Steve adında birine ait olduğu söylenen amiral kamyonetin, tamamen bir ihtiyaçtan doğduğu söylendi. 10 yıldır arka koltuklarıyla kullandığı aracının lüks pick-up ile değiştirilmesinin nedeni sorulduğunda, “buna ihtiyacım vardı” cevabı da biraz ilginç olmuş!

Steve bu projesini arkadaşlarıyla paylaştığında, onun delirmiş olduğunu düşünmüşler.

Audi A8 Pick-up 4.2 QuattroAmiral Kamyonet’in sahibi, “Ben, bu fikrimi bir arkadaşımla konuştum ve onlar deli olduğumu düşündü, ama o zamanlar zaten açılı taşlama tezgahıyla çalışmak zorunda kaldım.” dedi. Görüldüğü gibi basit değildi. Zira Audi bu aracını alüminyum panellerden yapmıştı.

Normaline göre bir darbe veya değişime gelmeyen bu tür parçaların maliyeti de fazla. C sütundan kesilmeye başlanan A8’in eksik kalan kısımların alüminyum ile kapatılmasına bir kişi yardımcı olmuş. Çıkartılan levhalar, ustaca birleştirilerek Audi A8’in son şeklinin verilmesi sağlanmış.

BMW 7 ve Mercedes S’ten böyle bir proje bekliyoruz.

Audi A8 KamyonetÜlkemizde halen daha lüks araç olarak görülen ve günümüzde konforla binilen uzun sedanın, Avrupa fiyatlarına bakınca bu tür heveslerin gerçekleşmesinin daha basit olduğunu da anladık. 3 bin ile 5 bin dolar arasında satılan 2000 model bir A8’in bu araç gibi Quattro çekiş sistemlisini aldığınızda bizdeki ücreti 80 bin TL’ye kadar çıkıyor.

Kaputunun altında 4.2L sağlam güçler üreten motorla hareket edecek A8’in çoğu kişinin cesaret edemeyeceği hale getirilmiş. En azından dört kapılı halinden daha çok dikkat çekeceği kesin! Sizce en tepedeki sedan bir aracın çatısız hali nasıl olmuş!

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Otomobil kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum