2000 Beygir Gücündeki Nissan Qashqai 382 km/h Süratine Ulaştı!

Severn Valley Motorsport hazırladığı 2000 beygir gücündeki Qashqai'sini pistlere çıkartarak iddia ettiği hız rakamlarına ulaşmaya çalıştı!

Geçtiğimiz günlerde Severn Valley Motorsport‘un hazırladığı dünyanın en hızlı SUV’u Qashqai hakkında bilgiler sunmuştuk. Teknik verilerinden biraz bahsetmiştik ancak gerçek yol testleri daha yayınlanmamıştı. Aldığımız yeni görüntülerde 2000 beygir güce sahip 4×4’ün hızlanma ve top speed çekimlerini izleyeceğiz. Nissan araçları da tıpkı Toyota araçlarında olduğu gibi bazı güç denemelerini sıklıkla yapar. Tıpkı evrenin en güçlü spor arabası olması istenen Nissan GT-R‘a verilen 3.300 beygir güç gibi.

Gerçi dünyada standart güçlerin de büyük kapışmalarını zevkle izlemiştik. Bugatti, Chiron’u +400 km/h hızlara çıkarmış, bunu duyan Koenigsegg’de Agera RS silahını çıkarmıştı. En azından bunlar şirketlerin yıllarca üzerinde çalıştığı ve en iyi yol tutuş, motor ömrü gibi faktörleri göz önüne alarak ürettikleri otomobiller. Şimdi bahsettiğimiz Qashqai gibi araçların resmen beygir sınırlaması olmadan çalışmaları yapılıyor.

İşte Yer Yüzünün En Hızlı SUV’u Qashqai!

İşte Yer Yüzünün En Hızlı SUV'u Qashqaiİlk başta kalkış anında, yine kendi gibi güç takviyesi yapılmış GT-R ile drag pistine çıkartılıyor. Spor aracın önde başlatılması sizin dikkatinizi çekmiştir. Çok çabuk hızlanan Nissan 4×4’ün geride başlamasına rağmen barındırdığı güçler onu zamanında bitişe ulaştırıyor.

Ve şirketin iddia ettiği 382 km/h hıza ulaşıyor. Böylelikle Toyota TRD ekibinin hazırlamış olduğu Land Speed Cruiser‘ın en hızlı arazi aracı ünvanı 2. sıraya düşüyor. Önceki içeriğimizde de dediğimiz gibi Qashqai, Land Cruiser ile eşit güçlere sahip olsa bile ağırlık avantajını iyi kullanıyor. Yapılan hız testini aşağıdaki videodan izleyebilirsiniz.

Paratic Piyasalar

Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı