Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Cumhurbaşkanı: 20 Yaş Altına Bu Geceden İtibaren Sokağa Çıkma Yasağı Uygulanacak

Koronavirüs tedbirleri kapsamında alınan yeni kararları açıklayan Cumhurbaşkanı Erdoğan, 20 yaşın altındakilere de sokağa çıkma yasağı getirildiğini duyurdu.
Cumhurbaşkanı: 20 Yaş Altına Bu Geceden İtibaren Sokağa Çıkma Yasağı Uygulanacak
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Sağlık Bakanı’nın ardından koronavirüs gelişmeleri hakkında açıklama yaptı. Koronavirüsle mücadelede yeni tedbirler alındığını söyleyen Cumhurbaşkanı 20 yaşın altındakilere bu geceden itibaren sokağa çıkma yasağının getirildiğini söyledi.

Batı ülkelerinin sağlık sitemlerinin yeterli olmaması sebebiyle gerek hasta tespit edilmesi, gerekse tedavi konusunda başarısız kaldıklarını belirtti.

Türkiye’nin bu anlamda zamanında harekete geçtiğini dile getirdi. Maske, test kiti, temizlik malzemesi başta olmak üzere salgınla mücadele için gereken malzemeleri kendimizin ürettiğini söyledi.

30 büyükşehir ve Zonguldak’a belirli istisnalar haricinde araç giriş-çıkışı kapatıldı.

20 Yaş Altına Sokağa Çıkma YasağıYarından itibaren yeni ve daha sıkı tedbirlerin uygulanmaya başladığını söyleyen Erdoğan, 15 gün süreyle 31 şehirde araç giriş-çıkışlarının kapatıldığını, daha sonra bu sürenin uzatılabileceğini söyledi.

Kalabalık yerlerde maske takma zorunluluğu getirildiğini, 1 Ocak 2000 ve üzeri doğumlulara sokağa çıkma yasağı getirildiğini açıkladı. Gelişmiş ve yeterli sayıda sağlık personelimizin bu süreçte ortaya çıktığını, Türkiye’nin bu küresel salgına ve onunla birlikte gelen krize en hazır olan ülkelerden biri olduğunu aktardı.

GCM Yatırım Banner

Alınması gereken tedbirlerin Bilim Kurulu tarafından belirlendiğini, kararların dünyadaki gelişmeleri de takip ederek hayata geçirildiğini dile getirdi.

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca 3 Nisan itibarıyla toplam can kaybının 425’e çıktığını açıkladı.

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca 3 Nisan AçıklamasıTürkiye’deki koronavirüs gelişmelerini her gün kamuoyu ile paylaşan Sağlık Bakanı, son 24 saat içinde yapılan 16 bin 160 testten 2 bin 786 pozitif vaka olduğunu söyledi. 69 can kaybının daha eklenmesiyle koronavirüs kaynaklı toplam vefat sayısı 425’e ulaştı.

Salgının ülkemize geldiği ilk günden bu yana 141 bin test yapılırken, toplam vaka sayısı 20 bin 921 oldu. Bilim Kurulu toplantısı sonrasında açıklama yapan Koca, kalabalık yerlerde maske takmanın yararlı olacağını söyleyerek, yapılması gereken en önemli şeyin temassızlık olduğunu bir kez daha vurguladı.

Bugüne kadar 484 hastanın iyileşerek taburcu olduğu bilgisini paylaştı. Büyükşehirlerde insanların yapılması gereken tedbirlere çok fazla uymadığını söyledi ve salgının henüz başında olduğumuza dikkat çekti.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Yatırımlarınızı GCM Yatırım Aracılığıyla Yönetin
Kişisel Yatırım Temsilciniz ve Piyasa Analizlerine Ücretsiz Ulaşın