Yatırım yapmaya başla!

1999 Model Avcı Gemisi Plymouth Prowler Sizlerle!

90'lı yılların tarz otomobili Plymouth Prowler, 20 yıl boyunca sadece 214 km yol yapmış!
1999 Model Avcı Gemisi Plymouth Prowler Sizlerle!

Eskiden, özellikle Amerikan araba üreticileri nokta atış tasarımlarını daha sık yaparlardı. Elbette ki bunları artık sık görmüyoruz. Çünkü bir şeyleri yansıtmadan çok herkes şu anda teknolojiyle meşgul. Plymouth Prowler, 1997 – 2001 yılları arasında Avcı Gemi ismiyle piyasa sürüldü. Amerika içerisinde farklı noktalarda montajlanan retro spor otomobil, Chrysler platformlarında imal edidi. Zaten 2001 – 2002 yılları arasında da Chrysler Prowler olarak üretildi.

Sportster tipinin verildiği kırmızı şimşek, 16 yıl önce üretim durdurma kararı ile öylece bırakıldı. Belki de tadında olsun istendi. 90’larda, 30’larin yorumlandığı örnek araçlardan biriydi. Sağlam alt yapısı, oldukça güçlü motorlala desteklenmişti. Ve 11.702 adet üretim içerisinden ayakta kalmayı başaran bir Prowler satılıyor.

Birilerinin hiç ilgisini çekmeyebilir ancak birileri için paha biçilmez duruyor.

Üzerinden geçen zaman uzun süre gibi gelmese de 16 sene bakımları yapılmayan otomobillerin ne hale gelebileceğini bilebiliyoruz. Bu otomobili alan herkesin tek bir niyeti vardı o da “sevmeseler bile farklı olmak” dı.

Önden daralan kaput yapısı, mercekli farları ve arma ızgara tipine sahip. 3 tekerlekli Polaris Slingshot‘a benzetmeden geçemeyeceğim. İki parçalı tamponu, genel tarza uygun.

Yan duruşu 400 metre drag yarışçıları gibi.

Belki de amaç gerçekten de 400 metrede yüzlerce km hıza ulaşan araç tipi yapmaktı. Dardan genişe doğru giden ilginç karoserine, önde küçük arkada ise çapı büyük lastikler kullanılmış.

Buradan bakınca o kabine nasıl sığılır diye de bir düşünce oldu! Tente tavanı katlanarak arka kısımda toplanabiliyor.

Satılık kırmızı şimşeğimizin yanında mini, aynı tip römorkuda veriliyor.

İşin en sevimli kısmı sanırım burası. Bildiğimiz kadarıyla bu olay 94 tane kırmızı renkte üretilen Prowler‘e özel sunuldu.

Görülmemiş tasarımlar yolculuğumuza iç mekandan devam ediyoruz.

Fena olmayan direksiyon simidininden sağ çaprazında bulunan gösterge paneline bakıyoruz. Hız ve devir gösterge kısımları kırmızı arka planla her iki taraf için konumlandırılmış.

Amerikalı insanların konfora olan düşkünlüğüne karşı da son derece rahat duran deri koltuklar yapılmış. Şu anda siz göremiyorsunuz ama 1999 model Prowler yalnızca 214 kilometrede!

Prowler o zamanda Chrsyler grubunun birçok modelinde kullanan üniteye sahipti.

3.5L hacimli motor, V6 silindirlerle 214 hp güç üretiyor. Sonradan yükseltme işlemleriyle 253 hp’ye çıkarılarak hızlanma süresi 7.2 saniyeden 5.9 saniyeye düşürülmüş.

Kırmızı Plymouth’un az sayılabilecek üretimi, temizliği, düşük kilometresi ve sağlam motorunu tek noktada ele alırsak açık artırmada fiyatının 40 bin dolar üzerinde edeceğini düşünüyorum.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Otomobil kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum