Yatırım yapmaya başla!

Porsche’nin Özel Müşterilerine Yaptığı ilk “911 Carrera 3.2 Exlusive” Örneği

Porsche'nin Exlusive biriminin başlangıcı olarak kabul edilen 1984 911 Carrera 3.2, turkuaz tonla bulunduğu yıllarda parmakla gösterilen bir hale getirilmiş.
Porsche’nin Özel Müşterilerine Yaptığı ilk “911 Carrera 3.2 Exlusive” Örneği

Dünyamızda pahalı otomobil tutkunlarının kendini daha da özel hissettirmek için özellikle otomobillerde belirli istekleri olur. Kişiselleştirmenin sınırsız donanım seçenekleriyle, bazen dünyada insanlar tek olmak isteyebiliyorlar. Bizim bu konuda aklımıza gelen ilk firma Rolls Royce oluyor. Pahalının pahalası! Binli rakamları bulan kombin ve malzeme isteklerinin gerçekten sınırı yok.

Geçmiş zamanda Porsche’nin kendini ayrıcalıklı hissettirecek ayrı bir birimi yoktu. Kastettiğimiz, Alman markanın bazı ek parça ve özelliklerle çıkardığı Exlusive bölümü! Belirli bir isim koyulmasa da 1984 yılında tasarımcılar renk ve malzeme dokunuşlarıyla müşterilerine farklı şekilde ulaşmışlar. İşte o örneklerden birine bakmaktayız. Turkuaz tonlarının işlendiği Carrera sizlerle…

911 Carrera 3.2 değişimleri 2 yıl sonra bir birime dönüşmek için hazırlanıyordu!

Standart bir Carrera’dan olan farklar göze çarpıyor. Spor araba dünyasının giriş seviyesinde hızlı otomobiller üreten markası Porsche, titiz müşterileri nereden vuracağını çözmüş. Buna karşılık kupada farklı renk uygulamaları yapılmış. Tampondan başlayan turkuaz tonlar, A sütunda devam ediyor.

Siyahın üzerine turkuaz, Carrera’yı heyecanlı göstermiş.

Anatole Lapine‘in tasarım stüdyosunda hazırlanan otomobil, astar sonrası Bietigheim’deki Ewald Rempfer boyahanesinde boyanmış. Kapı altlarına atılan turkuaz gölgesi, Fuchsfelgen jantlarla sempatik bir havaya dönüştürülmüş. Özgün rüzgarlık şekliyle çıkış yapan 911 Carrera, götürüldüğü boya atölyesinden sonra montaj hatlarına geri getirilmiş.

Porsche kafasındaki kokpit tipinde tamamı deri bir konsept düşünmüş.

Unterriexingen’deki Mapotex‘in turkuaz kadife tavan ve taban döşemeleri müşterileri oyuncak bir arabada olduklarını hissettirmiş olmalı. Direksiyon, vites, üst göğüs, tuşlar ve kapılarda mavi-yeşil karışımı renk uygulaması yapılmış. 231 ps’lik kompakt Porsche’de bu şekilde gezmek sanırız daha eğlenceli olmuş.

Çalışma 1986 senesinde hayata geçirilen Exlusive’in bir başlangıcı olarak görülüyor. Farklı stil ikonlarıyla başlattığı Carrera değişimi, bir tecrübe olarak sonradan tüm dünyaya sunuldu. Peki, siz bir araç alırken kendinizi bu şekilde özel hissettirecek bir otomobil yapılmasını ister miydiniz?

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Otomobil kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum