Yatırım yapmaya başla!

1980 Model Celica’sını Elektrikli Araca Dönüştüren Genç Adam!

Uzun menzillere sahip elektrikli araba yapan 18 yaşındaki Adam Lansing'i tüm dünya konuşuyor. İşte güzel bir dönüşüm örneği!
1980 Model Celica’sını Elektrikli Araca Dönüştüren Genç Adam!

Dünyamızda teknoloji hayranlığı veya o dalda adım atmak için herhangi bir okul bitirmeye gerek yok. Merak ve biraz dahilik işinize yarayabilir. Gördüğümüz genç adam geleceğin otomobillerine merak salmış ve kendi elektrikli aracını yapmayı başarmış. 18 yaşındaki Adam Lansing’in beyninde şimşeklerin çakması 12 yaşında olmuş. Tabi yaşıyla alakalı olarak biraz sorunları olmuş. Para gibi! Ortalama olarak sadece parçaları toplaması bile yaklaşık 2 yılını almış.

1980 model boşta duran bir Toyota Celica üzerine geliştirdiği projesi için destek amaçlı bazı firmalarda sponsor olmuş. Yani 12 yaşında elektrikli araba yapma yoluna giren birinin elinden tutulması gerektiğine inanıyorum. Psikolojik desteğinden ailesinden alan Lansing, tek şarjla harika menzillere sahip olan bir Celica ortaya koydu.

Adam’ın elektrikli arabasını yapana kadar inanılmaz zorluklar çekmiş.

Parça toplamasını 2 yılda bitiren genç dahi, arabasını şu andaki haline getirebilmek için tam 52 kez baştan yapmış.

Dediğimiz gibi bazı ihtayaçları için sponsorlar devreye girmiş.

Destek verenler arasında Plasma Boy Racing, 30 kW‘lık lityum pil tedariği sağlamış.

Aracın motor ve bagaj bölümlerini sadece elektrik motor ve parçalarına ayırmış.

Normal olarak Tesla gibi şasinin orta alt kısımlarına batarya yerleşimi yapamayacağına göre bataryalara bagajdan başka yer yok! Benzin motorunu ne yaptı bilmiyoruz ama kaputun altı gayet sistemli, pc anakartını anımsatan elektronik bir ortama dönüştürülmüş.

Adam Lansing, girişkenliğini bu sefer arabandan sonrası için yapmış.

Tek şarjla birlikte Lansing, elektrikli Celica’sını 200 km götürebiliyor. Mantık yönünde rakam oldukça iyi. Akıllı ve genç girişimci işleri burda bırakmamış. Kendine ait olan Hawkeye Innovations adında bir şirket kurarak hayali olan benzinli motorlu arabaları elektriğe dönüştürecek.

Bence büyüklerden bir kaç firma daha bu dahi çocuğun elinden tutarlarsa ortaya hiçte fena işler çıkmaz!

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Otomobil kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum