Yatırım yapmaya başla!

1970 VW Camper Van Artık Yan Giden Bir Yarış Arabası Oldu!

Dünyada, uçuk dizaynlarda modifiyeye maruz kalmış birçok araca rastlamış olabilirsiniz. Ancak gördüğümüz Camper, hepsinden farklı. Bakalım Camper'a neler yapılmış!
1970 VW Camper Van Artık Yan Giden Bir Yarış Arabası Oldu!

Şu anda herşey ne kadar ilginç geliyor değil mi? Yaşadığımız süre içerisinde araçların tuning saplantılarına fazlasıyla maruz kaldığını görmüşsünüzdür. İşin diğer boyutunda “gezegende ben tek olmak istiyorum” fikriyle hareket edenler de var. Rus tamircinin 3 arabayı stres çarkı şeklinde birbirine bağladığını gördükten sonra hiç birşeyin ilginç gelmeyeceğini düşünmüştüm.

Tabi bu Camper‘ı görene kadar! Jeff Bloch adındaki vatandaş demin bahsettiğimiz gezegende tek olmak istiyorum diyenlerin sanırım başında gelir. Jeff’in amacı, LeMans 24 yarışlarının bir yansıması olan LeMons 24 yarışı için ilginç prototipler hazırlamak. Bundan önce Camaro‘sunu tavan üstü efektiyle yarışlara sokmuştu. Ancak gördüğümüz Camper’ın yapılış tarzı hiç de dışardan göründüğü gibi olmamış. Bakalım Jeff, yeni yarış arabasını nasıl bu hale getirmiş!

İlk olarak Camper Van’ın içini boşaltmakla işleme başlanmış. Camper’ın sadece kafesi kalacak şekilde iç aksamları sökülmüş.

Trippy Tippy Hippy Van adını verdiği bu sevimli vanın söküm işleminden sonra Macron 1 robot birleşimine hazır hale geliyor.

Geldik işin uzay kısmına! VW’nin MK serisine ait 1988 Rubbet(Golf) de uygun şartlara getirilerek Camper’ın içine montajı yapılıyor.

Durum tam olarak şu oldu; Altta kalan Golf hem kendini hem de takla efektli Camper Van’ı taşımış olacak.
Açıkcası bu kadarı fazla komik ve bir o kadarda ciddi bir çalışma!

LeMons 24 için hazırlanan motor ise 1.8 GTI 16V ünite olmuş. O kadar ağırlığa rağmen 0-100 kalkışını 8 saniyede yapabiliyor.

Jeff Bloch, itici gücü başka bir arabaya yüklese de Race Camper’ı ile 6 km’lik pistte 224 tur atmayı başarmış.

Bu da Jeff’in taklalı Camaro’su!

21 yıllık Polislik hayatından sonra bu işe gönül vererek, kendi tarzında görülmemiş yapılar ortaya çıkardığı için Jeff’i kutluyoruz. Sonuçta düşünmüş ve gerçekleştirmiş.

Başardığı konulardan bir tanesi de aracını bu şekilde modifiye ettikten sonra yasal yol aracı olarak yarışlara kabul ettirebilmesidir. Yinede bu proje tek kelimeyle deli işi!

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Otomobil kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum