Yatırım yapmaya başla!

1967 Yapımı James Bond Filminde Kullanılan Toyota 2000GT Roadster Satılıyor!

Toyota'nın Supra'dan önce ilk spor araba efsanesi olan 2000GT'nin dünyada sadece iki adet olan roadsterlardan biri satışta!
1967 Yapımı James Bond Filminde Kullanılan Toyota 2000GT Roadster Satılıyor!

Değeri bazı durumlarda ölçülmesi zor olan bir spor otomobile bakıyoruz. Toyota’nın 1967 yılında başlattığı tek kapı araba projesi, Yamaha ile birlikte yürütülmüştü. İşin aslı motor ve elektronik alt yapısında Yamaha mühendisleri devredeydi. O yıllarda 2000GT’yi test eden Road & Track, “Sürdüğümüz en heyecan verici ve eğlenceli otomobilleriden biri.” olarak tarih kitaplarına yazılmıştır.

Bugün Road & Track test ettiği spor aracın satış haberini yayınlamış. Yalnızca 351 adet üretilen Toyota 2000GT’lerden ikisi 67 Bond serilerinden You Only Live Twice‘de oynatılmak üzere alınmıştı. O zaman ki ihtişamından bir şey kaybetmeyen beyaz kelebek, sağlam bir fiyata satılacak! İşte detaylar…

Gördüğümüz roadster kasa tipinden 1 tane daha üretilmiş.

James Bond Toyota 2000GT SatılıkYani 351 tane 2000GT imalatından yalnızca iki tanesi üstü açık. Bu da coupelerden biraz daha değerli olabileceği anlamına geliyor. Üstü açıklardan birisi şu anda Toyota’nın en ilgi çekici müzesinde dinlenmekte.

Herkesin hayranlıkla baktığı bu Toyota, hafif ve sağlam üretim mantığıyla ele alınmış.

James Bond Toyota 2000GT Arka Görünüm2000GT’nin gövdesi alüminyumdan yapılmış. Son derece sağlam gövdesiyle, uzun yıllar dayanabilecek şekilde imal edilmiş.

Sivri bir burun yapısı olan spor aracın tampon detayları, Dunlop RS5 lastiklerle iyi bir uyum içerisinde.

Arka tasarımı başta olmak üzere belirli noktalarında Jaguar’a benzetiliyor.

James Bond Toyota 2000GT ProfilUzun boylu insanların zorlanacağı ölçülerde olan 2000GT, sivrilen öv ve arka tasarımlarından dolayı Jaguar E-Type modelini andırıyor.

Kabine baktığımızda günümüzde çoğu markanın yakalayamadığı veya yapmadığı kalitede!

James Bond Toyota 2000GT Kabinİç mekanı zengin göstermenin başlıca malzemesi maun, yoğun olarak kullanılmış. James Bond’un tuttuğu direksiyon simidi de ahşap kaplı.

Kabin gerçekten fazla hareket alanı sunmuyor ve roadsterdan coupe dönüşümü tavsiye edilmiyor.

James Bond Toyota 2000GT Maun2000GT’nin konsolun ve koltukların durumuna baktığımızda siyah derinin bozulmadığını görüyoruz. Spor Toyota, 5 ileri manuel veya 3 ileri otomatik vitese seçenekleriyle çıkartılmış.

2.0 DOHC motoru orta derece tatmin edebileceğini söyleyebiliriz.

James Bond Toyota 2000GT MotorMikuni-Solex 40 PHH karbüratörler 148 beygir güç üretiyor. 2 milyon dolarlık bu şahesere yıllar boyunca bu şekilde bakabilme ve 2018 yılına getirebilmek kolay olmamıştır.

Fiyatı bize göre 10 milyon TL üzeri olsa da sonuçta 2000GT’nin koltuğunda bir James Bond oturmuş. Dünyada sadece iki adet olan bu roadster Toyota, elbette onu bu şekilde hayatına devam ettirecek birine satılacaktır.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Otomobil kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum