Paylaşım
in G+

Ford Mustang Hertz’in Uzaktan Kumandalı Lego Versiyonu Görülmeye Değer!

 

Mustang Hertz, bu sefer bakmaya ve oynamaya doyumsuz bir hale getirilmiş. 1966 yılının GT350’lerden sonra Carroll Shelby‘nin Hertz kiralama şirketiyle anlaşıp, 1000 adet Mustang almasını sağlamış. Yani Hertz müşterilerine yüksek performanslı araba kiralayabilecekti. Bildiğimiz kadarıyla “Hertz Spor Araba Kulübü” altında sınırlı sayıdaki müşteriler için kurulmuştu.

Mustang içerisinde oluşturulan bu yeni versiyon, siyah kaporta üzerine altın rengi şeritlerle süslendi. 69 yılında ikinci tazeleme yoluna gidilerek kaput fiberglastan ve kilitleme pimleri eklendi. 3.5L hacimli bir V8, kükremeler eşliğinde yeniden yollardaydı.

Videomuzda ise Mustang Hertz’in, görünce hayret edeceğimiz cinste küçük legosu yapılmış. Birde bunun üzerine küçük Hertz’e uzaktan kumanda sistemi entegre edilmiş. Pawel Kmiec tarafından parçaları bir araya getirilen RC Lego Mustang’ın, gerçekçilik bakımından en yüksek puanı veriyoruz. Gerçeğinde olduğu gibi kaput pimleri, hava girişi, aynalar, tampon, lastik, süspansiyon sistemi vb. detaylar atlanmadan birebir uygun imal edilmiş.

Paratic Piyasalar

Bunu okuyan bunları da okur