Yatırım yapmaya başla!

1964 Ford Mustang Kupasına Sahip Elektrikli Özel Charge’ye Hayran Kalacaksınız!

1964 kupasıyla elektrikli bir Mustang'i hiç hayal ettiniz mi? Charge isimli güzel çalışmada özellikle kokpitin teknolojik haline şaşıracaksınız.
1964 Ford Mustang Kupasına Sahip Elektrikli Özel Charge’ye Hayran Kalacaksınız!

Charge (şarj) adını verdikleri bu elektrikli otomobil projesinde, siyah kostümün altında çok şeyler yapılmış. Mustang’in retro 60‘lı serisi üzerine belki de sayısız geliştirme ve modifiyeler yapılmıştır. Cobra, Shelby GT500‘ün gibi versiyonların ünü kıtalar arası yayılmıştı. Çünkü tek kapı sportif kullanıma uygun ilk otomobildi.

Kupa kısmı lisanslı olsa da sitilistler Charger Mustang üzerinde birkaç değişim yapmış. Araç görsellerden bizi etkilemeyi başardı. Özellikle iç çekimleri yapılan siyah Mustang’in verdiği hissiyat tarifsiz duruyor. 2018 yılı için elektriklenen Mustang’e neler yapılmış hep beraber bakalım.

Aracın görsel çekimleri profesyonel makine ve ellere bırakılmış.

Dark Black boya ile garaja sokulan Mustang’in retro havası, belki de bundan 100 sene sonra da insanları etkileyecek. Ford’un gelmiş elmiş en özel modeli olan bu şahlanan at üzerinde, orijinal çizgilerin dışına çıkılmış.

Şirket EV Mustang’i diğerlerinden ayırmak için ön kısmı biraz revize etmiş.

Farların daha modern halleri düşünülmüş. Led aydınlatmaların canlı durması bir yana mercek kısımları gerçek bir insan gözü gibi duruyor. Charge dönüşümünde ızgara, yatay krom çubuklara ve şirket logosuna sahip.

Alt kısımda, üst kısma uygun takım halde parçalar değiştirilmiş.

Haksızlık olmaması adına kaputun devasa hava girişini unutmayalım. Belki soğutacak bir atmosferik motoru yok ancak onsuz bir Mustang çıplak kalacaktır.

Tampona geri döndüğümüzde; yine modern dokunuşlar eşliğinde genişletilip, orta kısım aynı ızgarada olduğu gibi krom çubuklarla tamamlanmış. Farlarla ızgara arasına verilen ekstra sis farlarını tamponda da görüyoruz.

Aracın iç mekanındaki anormal çalışmalara şaşırmamak elde değil.

Aşağıdaki videoyu izlediğinizde ayrıntılara daha iyi hakim olabilirsiniz. Kokpitteki dijital ögelerin fazlalığı açıkçası bizi şaşırttı. Retro stilinin tersine gösterge grubu tamamen elektronik ve Audi’nin Virtual Cockpit‘ine benzetilmiş.

İç mekanın Audi duruşu daha bitmedi!

Son nesil BMW’lerde de rastladığımız sezgisel hareket komutları Mustang Charger’a da verilmiş. Orta konsoldaki süper dokunmatik bilgisayarın çözünürlüğü ve yapılabilecekleri muazzam duruyor.

Değişimin son aşamasında elektrik motoru var.

Elektrik aktarma organları sayesinde Mustang’in 3.1 saniyeden daha kısa bir sürede kalkış yapabildiğini söyleyelim. Charge, 64 kWh‘lık batarya paketi ve daha açıklanmayan motor üniteleriyle toplamda 407 ps güç ve 1.200 nm tork üretiyor.

İç mekanda dokunmatik ekran ayarlarında gördüğümüz üzere aracın AWD özelliği de olacak. Gerçekten retro hava altında sağlam bir çalışma olmuş. Dijital ara yüz, eski bir kupadaki aracı en modern şekle getirmiş.

Mustang Charger prototip olarak kalmayacak. Bu otomobilin aynısından 499 adet olacak. Fiyatı da özel oluşuyla orantılı olarak 260.145 dolar koyulmuş. Ücret çok pahalı gözükse de önceden de dediğimiz gibi neredeyse size özel olacak araçlar için bazen normal olabiliyor. Peki bu yeni retro, elektrikli Mustang için sizin yorum ve görüşleriniz nelerdir?

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Otomobil kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum