Yatırım yapmaya başla!

1948 Yapımı Lüks Ev: “Westgete Residence”

1948 Yapımı Lüks Ev: “Westgete Residence”

Herkes kendini iyi hissedeceği bir evde hayatını sürdürmek ister değil mi? Etrafımızda gördüğümüz güzel ve lüks evlere sadece zengin insanların sahip olabileceği düşüncesi insanlar arasında oldukça yaygındır. Bununla birlikte televizyonlardan, dergilerden vs. görmüş olduğumuz villalara, yalılara vs. imrenerek ve hayranlıkla, hatta belki biraz da hayal kırıklığıyla bakarız. Zira ortalama gelirlere sahip olan kişiler hiç bir zaman böyle güzel bir evi satın alamayacaklarını düşünerek, ümitsizliğe kapılırlar. Ancak kendilerine ait ama eski olan evlerini yeniden tasarlayarak, ortaya mükemmel bir ev çıkartabilme fikri çoğu kişinin aklına bile gelmez.

Evet, sizin gözünüze çok kötü ve eski görünen evinizden, iyi bir mimar ve dizaynır sayesinde, modern ve lüks tasarlanmış harika bir malikane yapılabilir. Yani, belki de elinizin altında duran ve sadece birkaç sihirli dokunuşla ortaya çıkmayı bekleyen lüks bir malikaneye sahipsiniz, ancak bunu göremiyorsunuz. Oturup düşününce, bu görüşümüzde haklı olduğumuzu siz de anlayacak ve daha sonra da muhtemelen iyi bir tasarımcı aramaya başlayacaksınız.

Neticede, tüm güzel evler milyonerlere ait olacak diye bir kural ya da yasa yok, değil mi? Siz de pekala modern ve lüks bir eve, çok daha az para harcayarak sahip olabilir, hayatınızı yeni evinizde huzurla ve keyifle sürdürebilirsiniz. Ayrıca bu evlerin zenginlerin tercih ettiği evlerin lüks özellikleri gibi ayrıcalıkları arattıracağını hiç sanmıyorum. İsterseniz işinizi biraz daha kolaylaştıralım ve bugün sizlere 1948 yapımı eski bir evin nasıl mükemmel bir yapı haline getirilmiş olduğunu anlatacağımız yazımıza bir an önce başlayalım.

İşte karşınızda eski ve yeninin muhteşem karışımı olan lüks malikane:

Westgate Residence

Westgate ResidenceYukarıda da dediğimizi gibi Westgate Residence isimli olan malikane, 1948 yılında inşa edilmiş olup, Kaliforniya’nın en işlek caddelerinin birinin üzerinde yer almaktadır. Emekli bir çifte ait olan bu evi yeni baştan dizayn ettirmek isteyen çiftin isteği üzerine, mimar Kurt Krueger kollarını sıvayarak; ortaya bu harika yapıyı çıkarmıştır. Bununla birlikte yeniden tasarlanan bu evin eski halinden eser kalmamış olup, neredeyse 70 yıllık olan Westgate Residence tamamen modern ve lüks bir yapı olarak karşımıza çıkmaktadır.

Westgate ResidenceEvin özelliklerine baktığımızdaysa, mimar Krueger’in ev sahiplerinin de isteklerini göze alarak hem minimalist hem de etkileyici unsurları sentezleyen bir yaklaşımla tasarım yapmış olduğunu görüyoruz. Örneğin; Westgate Residence işlek bir caddede yer aldığı için, Kruger evin ön bahçesini bir avlu haline çevirmiş ve avlunun üzerine de tek hareketle toparlanabilir güneşlikler yerleştirmiştir. Ayrıca ev sahiplerinin trafik seslerinden duydukları rahatsızlıklarını en aza indirgemek isteyen mimar, bu evde çeşmeler ve küçük şelalelere yer vererek; trafik sesini bastıracak beyaz gürültü unsurlarından yararlanmıştır.

Westgate ResidenceWestgate Residence’nin dış kısmında da spot aydınlatmalara yer verilmiş ve bu özelliği de evi daha da etkileyici bir hale getirmiştir. Tüm bu özelliklerine ek olarak, malikanenin oturma odası eskiden sıradan ve gösterişsiz iken; şu an mimarın yeni tasarımı ile oldukça modern ve şık görünmektedir. Modern koltuklar, duvarlarda ilginç tablolar, soğuk havalarda başucunda oturabileceğiniz bir şömine ve istendiği takdirde televizyonu ve diğer eşyaları saklamak için de kullanabilen kapaklı bir TV ünitesi ile detaylandırılan bu oturma odası, gerçekten çoğu insanın zevkine hitap edecek şekilde tasarlanmış. Aynı şekilde, evin mutfağı da hem kullanışlı hem de lüks olarak karşımıza çıkmaktadır.

Neticede; tek katlı sıradan ve eski bir ev olan Westgate Residence’nin bu yeni tasarımı, çoğu kişinin hayalini kurduğu lüks bir evi satın almaktan çok daha ucuza mal olmuştur. Yani, sizler de evinizde birkaç küçük sihirli dokunuşla, kendinize pekala yepyeni bir yaşam ortamı yaratabilirmişsiniz, değil mi?

Bu tasarımı sizler de bizim kadar beğendiyseniz, yazımızı paylaşarak; etrafınızdaki insanlarında böyle eski bir evin nasıl yeniden tasarlanabildiğini görmesiniz sağlayabilirsiniz. Sonuçta, hayatınız boyunca yeni bir evin hayalini kuracağınıza; elinizde olan imkanları kullanarak böyle güzel bir eve sahip olmak sizce de gayet mantıklı görünmüyor mu?

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Gayrimenkul kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum