Yatırım yapmaya başla!

1929 Mercedes S Barker Tourer Boat Tail: “Geçmişin En Hızlı Yasal Yol Arabası”

89 yıl önce gösterilen ve en hızlı yasal yol arabası ünvanını alan S Barker Tourer Boat, İngiltere'ye geliyor.
1929 Mercedes S Barker Tourer Boat Tail: “Geçmişin En Hızlı Yasal Yol Arabası”

Kafanızdaki tüm klasik otomobilleri atın ve Mercedes S Barker Tourer‘e odaklanın! Pebble Beach Concours d’Elegance’da “Show in Best” ödülünü kazanan bu şaheser otomobil, 60 yıl sonra İngiltere için yola çıkartıldı. Geliş sebebi ise Hampton Court Palace Elegance 2018 gösterimi için. Güzel buluşmaya, bazılarının hayatında görmediği özel klasik yarış otomobilleri gelecek.

Milyon dolarlık geçişte, Mercedes’in tarif edilemez, bazılarınca dünyanın en iyi arabası olan S Barker Tourer’de ihtişamlı gösterisine çıkacak. Tasarımsal olarak 1927 S  – Type‘ye dayanmakta ve “tekne kuyruğu” grafik yapısına sahip. 89 yıl önce ki yarışları sırasında gösterdiği süratleri, aynı zamanda onu en güçlü yasal yol aracı yapmış.

Günümüz tasarım otomobillerinin verdiği hissiyattan fazlası bu Mercedes’te.

Mesela Rolls Royce Sweptail adında 12 milyon dolarlık bir otomobil gösterilmişti. Otomobil kelimesinin bile üzerine zor yakıştırıldığı asfalt şatosu, S Barker Tourer yanında saygı duruşuna geçmeli. Sağlamlığın en iyi gösterimi bu araç, 100 yıllık hayatını rağmen tertemiz bugünlere kadar gelmiş.

Aracın kupa yapısı için uçak tasarımlarına başvurulmuş.

Yan kısım alüminyum kapsüllerle, devrim niteliğinde bir gövdeye sahip. Önde duran büyük yıldıza yakışır şekilde yapılan dizaynın arka kısımda aerodinamik yapıya uygun tekne kuyruğuna benzer kısmı görüyoruz.

Benzin depo kapağında dahi logolu özel bir çalışma olmuş. Kuyruk kısmı tekneye benzediği gibi alt kısım kilit tipiyle değerli bir sandığı da andırıyor. Kahve deri koltuklar ve ahşap paneller gerçek zenginliğin sembolü.

Onun bu kadar hızlı olmasının nedeni heyecanlandırıcı sayıdaki motor hacmi.

Koyulan 7.0L motorun seçeneğinin kendi başına bile neler başarabileceğini düşündükten sonra, sıralı 6 silindir üniteye elephant superşarj desteği verilmiş olması kulağa daha hoş geliyor.

225 beygirlik güç, yarışları kazanmak ve en hızlı kara taşıtı olma namı için yeterli olmuş. İngiliz Yarış Sürücüleri Klubü kurucularından Earl Howe‘ye ait bu otomobilin en çok fiyatının ne kadar edeceği konuşuluyor.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Otomobil kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum