Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

1500’den Fazla Yüksek Hızlı Şarj İstasyonu Devreye Alınacak

Sanayi ve Teknoloji Bakanı Varank, elektrikli otomobiller için Türkiye'nin otomobili piyasaya çıkmadan önce, 81 ilde hızlı şarj istasyonu yapılacağını söyledi.
1500’den Fazla Yüksek Hızlı Şarj İstasyonu Devreye Alınacak
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, Bursa’da düzenlenen Nestle Health Science Türkiye İlk Enteral Beslenme Fabrika Açılış Töreni’ne katıldı.

Türkiye’nin ilk enteral beslenme fabrikasının açılışında yaptığı konuşmada, elektrikli araçlar için yapılan hızlı şarj istasyonları hakkında bilgi verdi. Söz konusu istasyonların altyapısını yaygınlaştırmak amacıyla başlattıkları destek programının çağrısını sonuçlandırdıklarını söyleyen Varank, 200’den fazla firmanın başvurduğunu açıkladı.

Bakanlığın verdiği desteklerden biri olan TOGG otomobil projesinin, şu anda Bursa’da hayata geçirildiğini, Gemlik’teki fabrikanın inşaatının devam ettiğini, yıl sonunda bu fabrikada seri üretime geçilmesini hedeflediklerini söyledi.

Özel sektör tarafından hayata geçirilecek elektrikli şarj istasyonları konusunda da öncülük ettiklerini belirten Varank, “Bu manada elektrikli şarj istasyonları konusunda bir müjdeyi Bursa’dan ben tüm kamuoyuyla paylaşmak istiyorum.” dedi.

Daha önce 1500’den fazla yüksek hızlı şarj istasyonunun kurulacağı, 300 milyon lira bütçeli şarj istasyonları destek programı çağrısına çıktıklarını hatırlatan Sanayi Bakanı, “200’den fazla firmamızın başvuruda bulunduğu bu programla bir yılda 1 milyar liraya yakın şarj istasyonu yatırımı inşallah devreye alınacak. Böylelikle Türkiye’nin otomobili piyasaya çıkmadan önce 81 ilimizin tamamında 1500’den fazla yüksek hızlı şarj istasyonu devreye alınmış olacak.” şeklinde konuştu.

GCM Yatırım Banner

Asgari Ücreti 5.500 Liraya Çıkardık

Asgari ücreti yüzde 30 artırarak 5 bin 500 liraya çıkardıklarını söyleyen Bakan Varank, ülke tarihine bakıldığında daha önce fiyat artışları olsa bile ara zam yapılmadığına dikkat çekti.

Dünyanın en büyük şirketlerinin Türkiye’de yatırım yapmak istediğini, stratejik konumu, nitelikli ve rekabetçi iş gücü, genç ve dinamik nüfusu gibi avantajlara sahip olduğumuzu ifade etti.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Hesabınızı şimdi oluşturun!
Kolay kayıt, hızlı işlem ve uzman analizlerle başarıya giden yolda lider adımı atın.