Yatırım yapmaya başla!

150 Milyon Yıllık Dinozor İskeleti Müzayedede Sahiplerini Arıyor!

150 Milyon Yıllık Dinozor İskeleti Müzayedede Sahiplerini Arıyor!

Eğer bir zaman makineniz olsaydı hangi dönemleri ziyaret etmek isterdiniz diye sorsak, büyük olasılıkla birçoğumuz devasa canavarlar olan dinozorların hüküm sürdüğü çağları listeye dahil ederdiniz. Çünkü insanoğlundan çok daha güçlü, çok daha kalabalık ve muazzam bir şekilde yaratılmış bu canlıların soyları belki de tükenmiş olmasa, şu anda hiçbirimiz hayata gelmemiş olacaktık. Böylesine heybetli varlıklar her zaman için bizleri heyecanlandırmayı başarmışlardır.

Yaşamlarına dair birçok araştırma yapılmış olup Jurassic Park gibi milyar dolarlık gişe hasılatlarıyla zirvede yer alan Hollywood filmleri ile yeniden hayat bulan bu canlıların kalıntıları, dünyanın dört bir yanına saçılmış durumda. Dünya çapında birçok arkeolog dinozorlar hakkında daha fazla bilgiye ulaşabilmek için bu kalıntıları gün yüzüne çıkarmaya çalışıyor. Stegosaurus adındaki dinozor türleri, Tyrannosaurus ve Diplodocus kadar çok fazla bilinmese de yaşadıkları dönemin en etkileyici canlılarından biridir. Şimdilerde ise bu etkileyici türün tam boyutlu ve neredeyse tamamıyla orijinal kemiklerden oluşan iskeleti satışa çıkarılıyor.

İşte karşınızda satışa sunulan 150 milyon yıllık dinazor iskeleti!

Karmaşık Bir Dinozor Türü: Stegosaurus

Karmaşık Bir Dinozor Türü: StegosaurusYaklaşık 155 milyon yıl önce Kuzey Amerika’da hayatlarını sürdüren Stegosaurus adındaki bu otobur dinozor türü; 9 metrelik uzunluğa ulaşabilirken, 7 tonluk ağırlığa da çıkabiliyordu. Sırtlarında bulunan çift sıralı ve yaklaşık 1 metrelik kalkanlar ile vücut ısısını ayarlayabilen bu canlılar, dört adet sivri diken yapısının bulunduğu kuyrukları ile de kendilerini yırtıcı türlerden korumaya çalışıyorlardı. 2016 filmleriyle güncellenen tüm zamanların en çok gişe yapan filmleri arasında bulunan Jurassic World yapımında yer alan dinozorlardan çok daha farklı bir yapıya sahip olan Stegosaurus, ilk olarak 1877 yılında keşfedilmiştir.

150 Milyon Yıllık Dinozor İskeletinin Özellikleri

150 Milyon Yıllık Dinozor İskeletinin ÖzellikleriŞimdilerde kalıntıları satışa sunulan bu eşsiz dinozor türünün 7 metre uzunluğundaki üyesi, yaklaşık olarak 150 milyon yaşında. %90’ı orijinal kemiklerden oluşan bu iskelet, türünün bugüne kadar korunmuş en iyi örneği olarak kabul görüyor. Vücut yapısıyla kolaylıkla diğer türlerden ayırt edilebilen Stegosaurus, çalınmış en pahalı öğeler arasında yer alan T-Rex iskeleti kadar etkileyici bir yapıya ve görünüme sahip.

Stegosaurus İskeleti Ne Kadara Satılacak?

Stegosaurus İskeleti Ne Kadara Satılacak?Fazlasıyla nadir ve iyi korunmuş bir koleksiyon parçası olan bu Stegosaurus iskeleti, şimdilerde Almanya’da satışa sunuluyor. Önümüzdeki günlerde sonlanacak olan bu müzayede de yer alan eşsiz dinozor iskeletinin yaklaşık olarak 2.7 milyon dolara satılacağı düşünülüyor. Bu nadir iskelete sahip olma yarışını kimin ya da hangi müzenin kazanacağını önümüzdeki günlerde göreceğiz.

Dünyanın belki de en fazla hayranlık uyandıran canlıları olan dinozorların nasıl bir anda yok olduklarına dair net bir bilgi olmamasına karşın, birçok teori ortaya atılmıştır. Soylarının nasıl tükendiği hala merak konusu olsa da yaşamları daha fazla ilgi çekici bir konu olarak kabul görüyor. Bu muazzam canlıların en farklı türlerinden biri ve Kuş Kalçalı Dinozorlar takımının bir üyesi olan Stegosaurus türünün günümüze kadar müthiş bir şekilde korunmuş mensubunun iskeleti satışa çıkarılıyor. Birlikte incelemiş olduğumuz Stegosaurus iskeletiyle ve dinozorlarla ilgili düşüncelerinizi bizlerle paylaşırsanız, seviniriz.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Yaşam kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum